Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan tovább a neveléssel?

Hogyan tovább a neveléssel?

Figyelt kérdés

Konkrétan: a reggeli indulás az óvodába egyre nehezebb. Én ideges leszek és feszült, ő pedig (5és fél éves lány) megmakacsolja magát. Nem mondja, hogy mi baja, mért nem akar felkelni az ágyból, öltözni, enni... Korábbi fektetéssel sem akar, hiába ébred magától. 10 perc játék idő van együtt, ez a mi kis rituálénk. De már ez se működik. Úgy érzem,egyre többet ellenkezik. Régebben is nehéz volt vele. De azért tudtam motiválni: várnak a kispajtások, torna lesz, gyümölcs nap... ilyenekkel.

Mivel próbálkozzak? Büntire is gondoltam, de nem érzem helyén valónak ebben a helyzetben. Szakember, vagy csak több együtt töltött idő? (ami mostanában kevesebb, de neki 24 óra is kevés volna belőlem)



2022. okt. 5. 08:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Öltözteted, hónod alá csapod és mentek :) Szerintem mindenkinél vannak ilyen napok, amikor erélyesebbnek kell lenni és csak túlesünk rajta. Nálunk még az vált be legjobban, ha bevihettek valamit megmutatni. Kártyát, kindertojás figurát, matchboxot... Akkor úgy lett célja az útnak.
2022. okt. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Nekem 6,5 évesem van. Jelenleg a Babyhavior app problémakezelős videóival motiválom, illetve van, hogy csak úgy használjuk a Jutalom-funkciót (egy fáról gyűjthet virtuális virágokat, és ha 10-et kinyitott, akkor kap egy előre megbeszélt jutalmat, pl. választhat valami egészséges finomságot magának a boltban). Nálunk ez most nagyon bejött. Egyébként meg mesékkel szoktam motiválni, amiben egy hasonló nevű valaki a főszereplő, és a konkrét szituációra költök neki egy mesét, de ebben az appban is vannak mesék ötletgyűjtésnek, illetve könyvjük is van. [link]
2022. okt. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Én kínai nevelés egyik módszerét emeltem ki. Felmondtam és 6:30 perc, ébresztő. Ilyenkor azért bemegyek biztos felkeljen

Mosdó idő 10 perc, arc és fogmosás, fésülködj meg stb .. ami reggel kell.

Ideje föltözni.

Készen ász az ovira. Ezekre hagytam 5 percet pl.


És mini hangszórón szól a szobájában.


Gyors reggeli és indulunk. Nincs mese nézés, játék se semmi mert sajna arra nincs időnk.


Azért csináltam ezt mert belefáradtam a harcokba. Így tudja ha nem készül el elviszem pizsiben. Volt már rá példa :)

2022. okt. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm,kipróbálom ezeket.
2022. okt. 5. 15:02
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudok beváltat, mert az én gyerekem még nem ennyi idős, de minket is a szüleink jutalmazással motiváltak a normális viselkedésre. Ha egész héten jól viselkedtünk, hétvégén elmentünk a mekibe, meg esetleg játékot is kaptunk. Én ezt kicsit még tovább fogom színesíteni majd, kisebb hétközbeni célokkal, meg valami látványosabb gyűjthető pontokkal.
2022. okt. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy miért nem akar oviba menni? Történik ott valami, ami miatt nem akar? Bántják? Ezt derítsd ki. Ha semmi ilyesmi, akkor meg nem kell könyörögni, menni kell, és kész.
2022. okt. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Óviba akar menni, csak épp akkor, mikor ő úgy gondolja.

Hiába magyarázom az időt mutatom neki... valahogy nem érdekli.

Ám azóta 2 nap szépen el tudtunk indulni.

Este kicsit hamarabb került ágyba, reggel könnyebben kelt. Kicsit mosolygósabb voltam én is...

2022. okt. 7. 18:33
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

"Hogyan tovább a neveléssel?"

Talán ideje lenne elkezdeni.

2022. okt. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!