Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Decemberben lesz 3 éves, a...

Decemberben lesz 3 éves, a tsmt nem indította be a beszédét, hova érdemes fordulni?

Figyelt kérdés
Volt már aki így járt? Mikor kezdett el folyékonyan beszélni? Magától, vagy segített valami?
2022. okt. 17. 15:20
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Én javaslom, hogy keresd meg a pedagógiai szakszolgálatot. A neten megtalálod a lakohelyedhez tartozó szakszolgálat elérhetőségét.

Ott van logopédiai meg beszéd és komm. fejlesztés.

Az nem merült fel, hogy nem hall rendesen a gyerek? Egyébként máshogy kifejezi magát? Gagyog, képes beszédhangokat képezni? Védőnő nem tud segíteni?

2022. okt. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, tervezek időpontot kérni amint betölti a 3-mat.

Nem merült fel, hogy nem hall, de elvittem hallásvizsgálatra, és szerencsére rendben is volt.

Halandzsázik,mutogat, megérteti magát, vannak szavai, de kevés, viszont amit mond azt szépen. Halad, csak nagyon lassan. Csak most oviba került,és mindent csinál szépen, csak ott meg tök kuka.

De akkor szerintem a szakszolgálat lesz, hátha ott tudnak segíteni.

2022. okt. 17. 18:26
 3/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk ha már ovis, akkor félévkor lesz szűrés, és automatikusan meg kellene kapnia a fejlesztést, ha van probléma.

Egyébként az ovi most az egyik legjobb beszédfejlesztés neki!

2022. okt. 18. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Bízom benne, hogy segít neki az ovi.
2022. okt. 18. 06:21
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha budapestiek vagytok, inkább a beszédvizsgálóba vidd!
2022. okt. 18. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!