Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szülők, hogy kezelitek az...

Szülők, hogy kezelitek az ilyen helyzetet?

Figyelt kérdés
Több gyerek van a családban, az egyik valami rosszat csinált, olyat, amit nem lehet egy legyintéssel elintézni, azonban egymásra mutogatnak, hogy a másik volt.
2022. okt. 31. 19:12
 1/6 anonim ***** válasza:
47%

Kollektív bünti. Valamint közölni velük, hogy külön kapnak büntit a rosszaságért és külön a hazugságért.

Viszont az őszinteséget értékeled,és van valamennyi ideje bevallani.

2022. okt. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
22%
Magamba néznék, hogy miféle szülő vagyok, hogy a gyerekem fél bevallani, amit tett, továbbá hogy képes az egyik testvér a másikra kenni a tettét! Miről van szó?
2022. okt. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

Meghallgatom mindkettőt, hogy szerinte hogyan történt, és ebből azért kikerekedik az igazság.

De egymásra mutogatni nem szoktak. Kislányom maximum letagadná, hogy ő tette (mikor a körülményekből egyértelmű, hogy más nem lehetett), de nem vádolná hamisan a testvérét. A fiam még le sem tagadná, maximum nem vallaná be, amíg magam észre nem veszem.


Egyébként ezek után kíváncsi lennék, mi volt az az eset, ami a kérdést ihlette, ill. mekkorák a gyerekek. (Nálunk a fiam 9, a lányom 5 és fél éves.)

2022. okt. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
43%

Mindkettővel külön külön beszélgetnék a sztoriról, hogy mit mondanak ha a másik nem hallja, hazudik-e valamelyik így is. Ebből azért tényleg sejthető lenne melyik igaz, kivel kell jobban elbeszélgetni.

Utána valószínűleg mindegyiket beküldeném a szobába, hogy nincs jaték, akkor jöjjenek ki ha egyeztették a sztorit, és eldöntötték melyik kapja a büntit. Igazából kívancsi lennék mire jutnak.

Meg a jövőben újra elkezdenêm megerősíteni bennük hogy hanyagolják a hazugságot, nekem bármit elmondhatnak, mert ez láthatóan félrecsúszott.

2022. nov. 1. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Magamba néznék, hogy miféle szülő vagyok, hogy a gyerekem fél bevallani, amit tett, továbbá hogy képes az egyik testvér a másikra kenni a tettét!"

Gyanítom nincs is gyereked.

Olvass utána. Akármelyik gyerek simán hazudik, ha ezzel elkerülheti a büntit.

Az enyémek szerencsére annyira rosszul hazudnak, hogy egyből látom.

A klasszikus, amin a mai napig röhögünk, kb. 3 és 5 évesek voltak. Arra mentem be, hogy le van tépve a függöny a nappaliban. Na, gyerekek melyikőtök csinálta és miért? Mindkét gyerek masszívan tagadta, hogy nem ő volt. Bár azt nem mondták, hogy a másik csinálta, de ha nem ő, akkor ki más?

A végén végül a lányom bevallotta

-Én téptem le a függönyt, mert Robi azt mondta, hogyha nem teszem meg, akkor soha többé nem lehetek a testvére!

Egyébként valószínűleg csak el akarta húzni, csak túl jól sikerült.

Egyébként annyira nem szokták egymásra kenni a dolgot, inkább tényleg ez megy, hogy nem én voltam. De ha nem te, akkor ki? Volt már a macska is, persze.

2022. nov. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
9%
Hát, az én - azóta már felnőtt - gyerekem nem kapott soha büntit, maximum rosszallást, szidást, 5-ös, így aztán nem kellett soha hazudnia.
2022. nov. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!