Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kezelhetetlen a 2,5 éves...

Kezelhetetlen a 2,5 éves kislányunk, mit rontottunk el?

Figyelt kérdés
Azt utóbbi időben kezelhetetlenné vált a kisgyermekünk. Első gyerek. Eleve volt mindig egy alapnyafogása, piciként is kiállt az "igazáért", sok mindenben nem volt partner, gyakran volt "porszem" a gépezetébe. Az életében nem volt még olyan, hogy egy éjszakát végigaludjon, mindig 2-3 szor fent van (szopizást követel), de a tegnapi maga volt a pokol. Felébredt 1/2 1 kor éjjel és egy kisautóját kereste, amiben nem voltam partnere, ami azonnal hisztériába torkolódott. Férjem halál nyugodtan elmagyarázta neki, hogy megkeressük, és mintha meg is tört volna szegény kislány (csak nézett maga elé, meg sem szólalt), mert magától visszafeküdt. Ez persze nem volt ilyen egyszerű, mert még 3 órás kínlódás volt, mire elaludt. 1 hete kellett kellett megvonnom tőle a szopit, ami érvágás volt számára, de nem hiányolja úgy, mint gondoltam. Egyébként szteroidos kezelés miatt kellett megvonnom tőle, de többen mondták már, hogy ilyen korban azért már meg kellene vonni a cicitől. Lehetséges, hogy ez áll a háttérbe, hogy az élő fába is beleköt? Nagyon nehezen viselem, mert az ég világon semmi nem jó neki, férjem néha elnáspángolja, persze nem durván. Bölcsibe jár, de a héten kimaradt, állandó megfázással kűzd szegény, amit ott szedett össze. Tudtok valami megnyugtatót mondani, hogy normális ez a borzalmas megnyílvánulásai vagy sajnos ez valami rossznak az előjele?
2022. nov. 5. 19:40
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
71%

"férjem néha elnáspángolja, persze nem durván"

Eddig a mondatig együttéreztem veled, de ezután már nem csodálkozom, hogy ilyen a kislány. Nagyon sajnálom szegényt.

2022. nov. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:
Ezt kérlek ne úgy értsd, hogy megveri... Finoman ráhúz a kezére.
2022. nov. 5. 19:47
 3/43 anonim ***** válasza:
54%

De gondolom, ha ő csapkod titeket, akkor kiabáltok vele, hogy ilyet nem szabad, ő meg csodálkozik, hogy akkor a saját apja miért csapkodhatja... Mert ő a felnőtt, és neki mindent szabad?


Nekem is 2.5 éves a lányom, sose csaptam még a kezére... Ha olyat csinál, megfogod a csuklóját és eltolod. Ha meg nem a kezével csinál valamit, akkor meg tényleg nem értem, mire jó a csapkodás.

2022. nov. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
43%
#1-es inkább ne szóláltál volna meg, de nem mintha tudnád volna segíteni.... Nagy valószínűséggel az áll a héttérben, amit írtál, plusz kezd belemenni a dackorszakba. A cicik megvonása, amennyibe nagyon sokszor szopizik még mindig, ez feltételezhető, ha éjjel is kéri, ugyanolyan megvonási tünetekkel jár, mint a felnőtteknél, de ő még pici, nem tudja ezt kezelni. A leírtak alapján nem gondolnám, hogy okotok lenne az aggodalomra.
2022. nov. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
30%

Nem kéne a gyereket verni. Egyáltalán.

Nem.


És igen, mèg korai volt a leválasztás, meg túl hirtelen.

Kezdődik a dackorszak, stresszes, mert a bölcsiben vuselkedni kell, meg a náthától, meg attól, hogy veritek.

2022. nov. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:
Értsétek meg, hogy nem veri egyikünk sem!!! Miért tennénk? Próbáltam finoman érzékelteti a dolgot, hogy NINCS verés a háttérben!!! Mit nem lehet ezen érteni???? Sohasem sírt azért, mert finoman rácsapott a férjem a kezére.
2022. nov. 5. 19:56
 7/43 anonim ***** válasza:
95%
Egyet kell értsek a 3-assal. Nagyon hirtelen lett megvona a szopi, ez a magyarázata. Ő ezt nem fogja tudni elmondani, de hiányérzete van minden nap. El fog tartani egy darabig, de, mint írták ezután jön még a dackorszak, ha még egyáltalán nincs benne már:). Sok kitartást Nektek és tényleg ne aggódjatok!
2022. nov. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
97%
Bocsánat, rosszul néztem. A #4-es írja jól!
2022. nov. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
35%
Gyerek a főnök. Lesz még rosszabb is. Nagyon sajnállak titeket.
2022. nov. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
73%

"férjem néha elnáspángolja"

. Ha azt tanulja, hogy így kell megoldani a problémát, akkor mit vársz tőle? Mégis mit tanuljon ebből?


Mindegy mekkorát üt, megalázó neki.

2022. nov. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!