Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kezelhetetlen a 2,5 éves...

Kezelhetetlen a 2,5 éves kislányunk, mit rontottunk el?

Figyelt kérdés
Azt utóbbi időben kezelhetetlenné vált a kisgyermekünk. Első gyerek. Eleve volt mindig egy alapnyafogása, piciként is kiállt az "igazáért", sok mindenben nem volt partner, gyakran volt "porszem" a gépezetébe. Az életében nem volt még olyan, hogy egy éjszakát végigaludjon, mindig 2-3 szor fent van (szopizást követel), de a tegnapi maga volt a pokol. Felébredt 1/2 1 kor éjjel és egy kisautóját kereste, amiben nem voltam partnere, ami azonnal hisztériába torkolódott. Férjem halál nyugodtan elmagyarázta neki, hogy megkeressük, és mintha meg is tört volna szegény kislány (csak nézett maga elé, meg sem szólalt), mert magától visszafeküdt. Ez persze nem volt ilyen egyszerű, mert még 3 órás kínlódás volt, mire elaludt. 1 hete kellett kellett megvonnom tőle a szopit, ami érvágás volt számára, de nem hiányolja úgy, mint gondoltam. Egyébként szteroidos kezelés miatt kellett megvonnom tőle, de többen mondták már, hogy ilyen korban azért már meg kellene vonni a cicitől. Lehetséges, hogy ez áll a háttérbe, hogy az élő fába is beleköt? Nagyon nehezen viselem, mert az ég világon semmi nem jó neki, férjem néha elnáspángolja, persze nem durván. Bölcsibe jár, de a héten kimaradt, állandó megfázással kűzd szegény, amit ott szedett össze. Tudtok valami megnyugtatót mondani, hogy normális ez a borzalmas megnyílvánulásai vagy sajnos ez valami rossznak az előjele?
2022. nov. 5. 19:40
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
46%
A kérdésed az volt, hogy mit rontottatok el. Hát fejezzétek be a gyerek csapkodását, akár keményen, akár finoman csináljátok. Szívesen!
2022. nov. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
39%

Attol, hogy nem erosen utitek gyerke kezet, barmilyet bantalmazzatok.

Egy atlagos dackorszakos gyerek ilyen.

Szoptatas megvonasa meg egy lapattal ratesz.

3 eves, brutal akatatu, a lanyom, 1 ejszakat nem aludt meg at, megsem utottem meg soha, pedig sokszor szakad a cerna.

2022. nov. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
33%

Az is más amikor végső elkeseredésedben ráhúzol egyet a kezére több heti "szenvedés" után, mert betelt a pohár a gyerek hülyeségeiből és már nem tudod kezelni, meg amikor mondjuk a gyereknek a sarokban kell rettegnie mert apa részeg és vajon most éppen kötekedős kedve van-e.


Amúgy azt látom, hogy a fejetekre nőtt és nem tudjátok őt kezelni. Forduljatok pszichológushoz vagy nevelési tanácsadóhoz, mármint hogy ti hogyan kezeljétek a gyereket. Legyenek szabályok, legyetek következetesek, a hogyanokat majd elmondja a szakember.

2022. nov. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:

"Az is más amikor végső elkeseredésedben ráhúzol egyet a kezére több heti "szenvedés" után, mert betelt a pohár a gyerek hülyeségeiből és már nem tudod kezelni, meg amikor mondjuk a gyereknek a sarokban kell rettegnie mert apa részeg és vajon most éppen kötekedős kedve van-e."


Igen, talán így kellett volna megfogalmaznom..... Emiatt lett bell-parézisem valószínűleg, mert valami elindult Nála néhány hete, Erre kaptam 4 alkalommal szteroidot, így a szopi kizártá vált és mi is tudtuk, hogy ideje végre elhagynia.

Apukája nem iszik sohasem és legtöbbször oly annyira utálja a gyerek, hogy éjszaka az apját követeli, akin el tud aludni. NEM, sohasem bántalmazzuk.

2022. nov. 5. 21:59
 25/43 anonim ***** válasza:
47%
Jó, hagyjad, gyakori népe, amikor meg egy problémás kamaszról olvasnak, akkor meg atyai pofont követelnek... Fordulj inkább szakemberhez, tényleg, nyugodtan mondd el neki a kézrácsapást is, majd az elmondja hogy ennek milyen hatása van a gyerekre, és hogyan lehetne ezt elkerülni.
2022. nov. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
22%

Úristen... Ez a gyerek nincs verve, de egy jó nagy pofon kijána neki, ha nem tud viselkedni. Ha nekem lenne gyerekem, tuti ő is kapna, tudja már hol a helye, nem tudnám elviselni ha így viselkedne.

Megjegyzem én is úgy nőttem fel, hogy állandóan verve voltam minden hisztimért, nem is kicsit... hoppá, mégis felnőttem. Azta...

2022. nov. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim válasza:
83%
Az elnáspángolás nem egyenlő azzal, hogy rácsap egyet a kezére, gondolom kicsit finomítottál a történeten. Persze vannak durvább " nevelési módszerek is" ennél, de az erőszakkal nem lehet tiszteletet kivívni, ha bántod nem fog bízni benned, ez később vezethet olyan helyzetekhez, hogy pl nem mond el valamit mert fél a reakciótoktól. Vagy ilyen érzéketlen lesz mint az utolsó válaszoló, persze ez nem bántás, ez nem a te hibád, de ha ezt adod tovább...
2022. nov. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
85%

"férjem néha elnáspángolja, persze nem durván. "

Ez egy ritka rossz megfogalmazas volt, nem is értem miért írtad bele. Az elnaspangolas, verést jelent, ha ezt nem írod le normális válaszokat kaptál volna.

2022. nov. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
49%

"nem fog bízni benned, ez később vezethet olyan helyzetekhez, hogy pl nem mond el valamit mert fél a reakciótoktól."


Háát, nekem kimaradhatott a pszichológia óra, mert apám azért csapott a fenekemre (főleg amikor visszaestem a szobatisztaságban), anyám meg soha nem emelt kezet rám, mégis apám tudja meg előbb a dolgokat mint az anyám (már rég elváltak). Szerintem nem csak ennyin múllik.

2022. nov. 6. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
73%

A bántalmazás nem egyenes út a lecsúszott alkoholista drogos lét felé. Egy nevelési és kötődési minta. Sokszor látunk felnőtteket, olyan kapcsolatban, ahol ők csak beleadnak és halálosan rettegnek hogy véget ne érjen, miközben nem kapnak viszonzásul semmit, vagy csak megalázó bánásmódot. És nem bírod nekik elmagyarázni, nem fogják fel hogy nekik nem ez "jár" osztályrészül. "De szeret a maga módján" mondják sokszor.

Na itt köszön vissza a bántalmazás. Megtanulja, hogy a szeretet nem feltétel nélküli.


Amúgy a kislány dackorszakos, elválasztás alatt van, és túl kicsi ahhoz, hogy az érzéseit egyedül felismerje és kezelje. Erre szülői példamutatás kéne, pl hogy nyugszik meg apa/anya ha ideges (csapkod vagy mély levegőt vesz pl és elszámol 10-ig).

Akin meg annyira kibabrál egy 2 éves, hogy az egyetlen jó megoldást a verésben látja és full elveszti a kontrollt felette, az menjen, aztán kérjen segítséget pszichológustól, mert ez nem normális. Szabályok kellenek, keretek, és érzelmi biztonság. Senki nem mondta, hogy könnyű lesz.

2022. nov. 6. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!