Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Túl eleven a gyerek, menjünk...

Túl eleven a gyerek, menjünk nevelési tanácsadóba?

Figyelt kérdés
6 éves státuszon azt mondta az orvos vigyük el nevelési tanácsadóba, mert borzasztó eleven a gyerek. 2 percig nem tud csendben lenni meg nyugodtan ülni, így nagy bajok lesznek az iskolában jövőre. Mindig nagyon eleven volt, de abban bíztam majd lenyugszik. Mire számítsak, akinek volt már ilyen elmondaná?

#Gyerek, viselkedés,
2022. nov. 11. 12:42
 1/8 anonim ***** válasza:
98%
Ha mondta, hogy menjetek, akkor menjetek.
2022. nov. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
Mindenképpen menjetek el. Ott majd elmagyarázzák, hogy a gyereket nevelni is kéne, nem csak tartani.
2022. nov. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Derjaderja ***** válasza:
89%

Szerintem is menjetek. Talán hiperaktív lesz, de amúgy vannak teljesen egészségesen is nagyon élénk gyerekek.

Az iskolakezdés halasztása viszont felmerül. Ami szerintem áldás a mai iskolai körülmények között. Azt hiszem, az iskolaérettségnek feltéle is vmennyi ideig fenntartani a figyelmet.

2022. nov. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyógypedagógus vagyok. Több oka lehet.

Kap elég figyelmet otthon, nem azért ilyen eleven hogy felhívja magára a figyelmet?

Sok mesét néz/sokat van képernyő előtt? Ezek is állhatnak mögötte. Meg persze lehet figyelemzavaros stb.

Anno én is túl aktív voltam egyébként, utáltam egy helyben ülni viszont nem gondolom h bajom lenne. Tehát lehet ez temperamentum kérdése is.

Azért vigyétek el, ártani nem árt.

2022. nov. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mehettek, de sok gyerek zizi
2022. nov. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az orvos mégis mi alapján mondta? Szerintem ha látja 5 percig nem igazán mérvadó. Az óvodában mit mondanak? Az óvónők jobban meg tudják ítélni, mivel velük van egész nap. Az, hogy eleven, önmagában még nem jelent semmit. Lehet, hogy csak fáradt volt, vagy unatkozott a rendelőben.

A magatartászavaros gyerekkel nem csak az szokott lenni a baj, hogy eleven, hanem az, hogy nem tartja be a szabályokat, nincs önkontrollja, nehezen illeszkedik be a közösségbe, nem tudja elviselni, ha nem az van, amit ő akar, rugalmatlan stb. Otthon nincs semmi ilyesmi probléma?

2022. nov. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az óvodában azt mondták ők nem látják ezt, nem is értik az orvos 2 perc alatt ezt hogy meri rá mondani, hogy problémája van.
2022. nov. 18. 18:16
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor ennyi. Hagyd. Ha az óvodában nincs vele gond, akkor az orvosnak csak rossz napja volt.
2022. nov. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!