Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Akinek verekedős volt a...

Akinek verekedős volt a gyereke az hogy szokott le a vetekedesről?

Figyelt kérdés

Vagy akinek még az mivel próbálkozik?

2eves az én kislányom megbeszeljük hogy nem szabad v megkerdezük hogy miért csinálta

Megígéri hogy nem verekszik

ráütotem már a kezére vagy lefogtam szemébe néztem és úgy mondtam el hogy nem szabad.. rá szólunk folyamatosan de ha valami nem tetszik neki akkor csíp harap haj húzás


2022. nov. 20. 23:10
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Ráütöttél, azért mert nem szabad ütni?...
2022. nov. 21. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
"Kinőtte" 8 éves kor körül átváltott arra, hogy indulatból szavakat(kicsit csúnyákat) mondjon, pl hogy "a francba" meg hogy "utállak".
2022. nov. 21. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

1,5 évesen kezdett a fiam verekedni, 2-2,5 évesen volt a csúcspontja, aztán szép lassan lecsengett. Oviban már semmi gond nem volt vele. Többször is direkt rákérdeztem, de az óvónők szerint soha nem verekedett.

Én mindig kiemeltem a helyzetből. Főleg a többi gyereket ütötte, olyankor mindig azonnal eljöttünk a játszóról. Akkor is, ha egy perce érkeztünk. Nem tudom, ez hatott-e, vagy egyébként is leszokott volna-e róla.

Most 12 éves, fizikailag nem agresszív, de még mindig elég indulatos. Ez sporttal elég jól kordában tartható.

2022. nov. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
34%

A példád azt mutatja neki, hogy így kell ezt kezelni.. Ha valami nem úgy van ahogy szeretném, erőszakkal megoldhato, hiszen anya is ezt csinálja..

Ő két éves, az érzelmei irányítják, pont ilyenkor kellene megmutatni neki a helyes konfliktus kezelést de hát te is ütéssel akarod érvényesiteni az akaratodat..

2022. nov. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2022. nov. 21. 11:07
 6/8 anonim ***** válasza:

Magàtòl elhagyta. Előtte volt nagyon durva harapòs időszaka, utàna csipkedős, utàna csùnyàn beszèlős. Az időnkènt visszatèr,mikor stresszes.

Màs gyerekek a harapàsbòl nem kaptak csak a csapàsbòl ès csùfolódàsbòl. Szerencsère azt is kezdi kinőni.

2022. nov. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2022. nov. 22. 10:09
 8/8 Cubina ***** válasza:
9%

Engem amikor arcon vágott a 3-4 éves lányom, ösztönből visszaadtam és megkérdeztem, hogy MILYEN VOLT? Aztán mondtam neki, hogy az édesanyánkat soha nem szabad megütni, édesanya sem üti meg soha, de ha ez még egyszer eszébe jut, megint vissza fogja kapni. Mert amit adunk, azt kapjuk vissza. Ha puszit ad, puszit kap vissza.

Megértette, és soha többet nem csinálta.

A hisztinél is magára hagytam, és amikor látta hogy semmit nem ér el vele, többet nem csinálta. Mindig-mindig, egészen 18 éves koráig mindent elmagyaráztam neki. Mit miért, miért ne, mi lesz a következmény, ha ezt meg azt csinálja. Nem tiltottam meg semmit, végül magától hozta meg a helyes döntéseket.

Miért hagyja bárki, hogy üsse, rugdossa, karmolja, uralkodjon felette a saját gyereke évekig? Abból nem tanul semmit, hogy NEM SZABAD ILYET DRÁGÁM, mert nem tudja meg, hogy mit okoz vele másoknak.

Nem véletlenül csinálják évekig, vagy még felnőtt korban se növik ki és életük végéig ilyenek lesznek, hiszen semmi következménye nincs!


Amikor én voltam gyerek, a szemtelenkedésért, tiszteletlenségért, rossz cselekedetekért olyan pofont kapott mindenki, hogy órákig csengett a füle. De meg is tanultuk, hogy olyat többet nem csinálunk és nem haragudtunk a szüleinkre, mert igazuk volt. A többszörös verés az kegyetlenség, de egyetlen visszafogott pofon néha kötelező. És az a pofon nagyon ritka.

2022. dec. 4. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!