Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan rendezitek le a hisztit...

Hogyan rendezitek le a hisztit 3 év körüli gyereknél?

Figyelt kérdés

Ezeket a módszereket ismerem:

- ölelés

- várakozás, hogy abbahagyja

- a hiszti figyelmen kívül hagyása, megmondod, majd akkor beszéltek egymással, ha normálisan mondja


Nektek mi vált be legjobban? Akár ezeken kívül is.


2022. nov. 30. 13:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
"Sírd ki magad!" ilyenkor odajön és üvölt, miközben ölelem. :D
2022. nov. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
71%
Visszajelzem neki szóban, amit érez, és hogy megertem miért duhos/szomoru/csalódott
2022. nov. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
75%
Fuhh nálunk a hiszti elején az ölelés csak olaj a tűzre, iszonyúan begurul tőle. Én mondogatom neki, hogy tudom, hogy mérges vagy emiatt és emiatt, de nem lehet, stb., ajánlok valami alternatívát a hiszti tárgya helyett, néha beválik. A nagyon kiakadós hisztinél csak az idő segít. Én közben nem hagyom magára, ott vagyok mellette, és nézem, néha megkérdezem, hogy kér-e egy ölelést, egy 20 perc üvöltés után azért elfogadja a közeledésemet. Olyan is előfordult már, hogy én elkezdtem pl. építeni a duplóval, ő meg sírás közben odaült mellém és bekapcsolódott, ez kizökkentette. Szerencsére ritkán van ilyen, és a lányomat is nagyon bántja, mert utána még napokig szokta emlegetni, hogy sírt emiatt és emiatt, és nem tudta abbahagyni. Biztos nagyon rossz nekik is amúgy.
2022. nov. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az "vált be", ha elküldtem a szobájába, hogy kitombolja magát, utána meg tudtuk beszélni. Megölelni nem engedte magát, a figyelmenkívül hagyással meg jött utánam, szídott, veszekedett, a kistesója meg sírt, megijedt tőle.

Az idézőjel azért, mert valójában az idő segített. 1.5 év kín után most már végre jobb a helyzet (nemsokára 5 éves lesz).

2022. nov. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%
Majdnem 2,5 éves, most kezdődik a mindennel szembeszegülés, NEM és krokodilkönnyek korszaka, nálunk eddig az vált be, hogy leguggoltunk hozzá vagy felvettük és higgadtan elmagyaráztuk, amit épp el kellett. Néha ellök ilyenkor magától, de a magyarázatra eddig mindig vevő volt, kicsit le is higgadt. Illetve a másik, hogy amikor artikulálatlanul zokog, akkor megkérjük, hogy mondja el szavakkal, amit szeretne, mert így nem értjük (tényleg nem), és az már kicsit lenyugtatja, ahogy próbálja elmagyarázni, mi is a baja. Elég jól beszél, de nyilván nincs mindenre szava.
2022. nov. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%

A terelés viszonylag sokáig működött. De általában én is ölelem meg szavakat adok az érzéseinek, hogy majd ő is ki tudja fejezni magát hiszti nélkül is.

Ami még gyakran beválik ha elviccelem, valahogy átfordítom humora és akkor nagyon hamar átlép rajta. Talán ez a leghatásosabb nálunk, viszont nincs mindig hozzá fantáziám vagy épp idegrendszerem.

2022. nov. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
73%
Megölelem, aztan amikor megnyugodott, kihangositom az erzeseit.
2022. nov. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk 10ből 8 hisztit el lehet terelni, vagy tudom hogy fáradt/éhes stb. Ha nem, őszintén nekem csak az vált be, hogy kiemelem a szituációból, együtt elvonulunk ott kihisztizi magát és megbeszéljük miért történt. Ami még nagyon jó, hogy nagy levegőt veszek, próbálok nyugodt maradni. Utánoz, sőt állítólag mondja a hisztiző gyerekeknek a bölcsiben, hogy levegő 😂 nem tudom mennyire igaz, itthon ha úgy van csak hisztizik. Na mindegy, ez egy ilyen kor, túl leszünk rajta.
2022. nov. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább igyekszem elkerülni :D A legtöbbbször éhes-fáradt, azért van a kiborulás, szóval igyekszem úgy alakítani az eseményeket, hogy ez ne legyen gond. Nyilván nem 100%-os, de egész jól beválik. Amikor meg nem, akkor én is azt, amit már írtak: ölelés, szavakkal nyugtatás, higgadt-szerető figyelem és megértés. Nagyon jobbat nem tudok.
2022. nov. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ölelés, ringatással, de az én gyerekemnek ez mindenre is megoldás.
2022. nov. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!