Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam hisztizik, üvölt, ha...

Kisfiam hisztizik, üvölt, ha más gyerek a játékával játszik. Nem veszik el tőle, csak ott marad a kkisautó a homokozóban és valaki játszik vele vagy a vödörjével, labdájával. Volt még valaki ífy? Hogy rendezitek le az ilyen szituáviókat?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 27. 13:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
szerintem normális,én is féltettem mindenemet :-) próbáld elmagyarázni,hogy had játszon vele a másik gyerek is (ha vigyáz rá persze) ha meg reménytelen,ne hagyd ott a játékot,amivel nem játszik tedd el. majd ha nagyobb lesz,jobban osztozkodik.
2015. ápr. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem mindegy mennyi idős. De ha nem bír magával, akkor mehetünk haza!
2015. ápr. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelezö oda adnia. DE ami fontos, hogy akkor ö sem játszhat más játékávval.

Èrdemes együtt mással kimenni, és ha ö nem adja oda, akkor ö sem kap másikébol, ezt néhányszor megéli és jobb lesz a helyzet.

2015. ápr. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
18 hónapos... még az is zavarja , ha más is hintázik , amikor ő abból már kiszállt.
2015. ápr. 27. 13:59
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
hát másfél évesnél nem olyan nagy katasztrófa még :-)
2015. ápr. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális ebben a korban. Én mindig mondtam nekik, hogy csak megnézi a kisfiú/kislány, aztán visszaadja, meg hogy majd ha a másik gyerek végzett, akkor megint hintázhat.
2015. ápr. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
6-os én is pont ezt monfom neki...Csak olyan kellemetlen más szülők előtt. Akkor ez majd szép lassan elmúlik? Minden gyereknél előfordul?
2015. ápr. 27. 14:05
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb gyereknél előfordul valamilyen mértékben, aztán szépen kinövik, ki előbb, ki később. A többi szülő miatt ne aggódj, valószínűleg az ő gyerekük is hisztizett már valamiért :)
2015. ápr. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
67%

Kisfiam is ilyen volt ennyi idősen. Sajnos keveset járunk közösségbe így még nehezebb volt megtanítani neki a szebb viselkedést. Kb ennyi idős volt a fiam amikor barátnőmék eljöttek hozzánk hasonló korú kislányukkal. A fiam örjöngött ha a kislány bármijéhez hozzányúlt, sőt még seggbe is rúgta a kislányt meg egyszer megrángatta a pulcsijánál fogva. (pedig ezeket nem láthatta tőlünk, soha nem rúgjuk egymást seggbe :D meg nem is tépjük egymás ruháját)

Szörnyű élmény nekem még a mai napig is, tök ciki volt.

Most múlt 2 éves, már szépen viselkedik, bár még mindig irigy de már kezelhető. A húga sem játszhat a játékaival, de én mindig azt mondom neki, hogy oké, ha elvetted tőle a kisautót, vigyél neki egy másikat amit nem sajnálsz tőle. Hát jó pár percig keresgél hogy melyiket is adja oda neki.

Változni fog a te gyerkőcöd is, csak mindig nyomatékosítsd benne hogy nem szabad így viselkedni stb... hidd el meg lesz a gyümölcse.

2015. ápr. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idős korban jelenik meg a tulajdon fogalma és nagyon ragaszkodnak hozzá a gyerekek. Teljesen normális fejlődési szakasz, hogy "védi a tulajdonát", idővel elmúlik és hajlandó lesz osztozkodni.


Másfél évestől ne várj olyan etikettet, mint egy felnőttől.

2015. ápr. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!