Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ùgy èrzem ide kell menekülnöm....

Ùgy èrzem ide kell menekülnöm... Azokhoz szòl a kerdèsem akinek halmozottan sèrült,sèrült gyerekük van,vagy ismerősènek,családban stb??? 3 èves halmozottan sèrült a kislànyom.(nem jàr,beszèl,enyhe èrtelmi fogy.ill autista vonàsok)

Figyelt kérdés

Imàdom ,az èletem adnàm èrte de vannak napok mikor ùgy èrzem nem.bírom tovàbb...Rettentően nehèz természete vqn,sokat sír ,ès persze a mindennapi küzdelmek a mozgàs lemaradàs miatt(alig tudok vele így tèlen valamit is csinàlni)

Szòval èn nem èrtem hogy tudnak màs hasonlò szülők àradozni hogy mekkora àldàs egy beteg gyerek...meg hogy mennyit tanít stb...kövezzetek meg de èn sajnos sokszor nem èszlelem ezeket acsodàkat mellette😪

Mit kellene tennem??



#Àldàs #Vagy mèg sem #Hogy lehet ezt kibírni
2022. dec. 5. 21:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
63%

8-as, èn nem tudnàm senkinek odaadni a gyerekem. Nehéz vele, de én ismerem a legjobban. Màs nem lenne vele ennyire türelmes, nem tudja mi borìtja ki, mitől nyugszik meg hamar. Nagyon sokszor nem attól fejlődik legjobban a gyerek ami a ,,nagy könyvben meg van ìrva". A szülő szeretettel, odafigyeléssel kitapasztalja az egyèni legjobb utat. Ezt senki màs nem tennè meg a gyerekèrt.

Meg az ember szereti a gyerekèt, több ènidő jó lenne, de nèlküle meghalnèk.

2022. dec. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
63%
9 es nek. azert irtam ide mert en vegigszenvedtem 18 evet egy skizofren gyerekkel akit 15 evesen diagnosztizaltak de mivel sem terapiat sem gyogyszert nem volt hajlando elfogadni nem tudtak rajta segitenimert o sem akarta. serdulokoraig atlagos (nem tul jo tanulo) gyerek volt aztan amikor megjelentek a hangok a fejeben hirtelen megvaltozott. 18 eves elmult amikor elkoltozott hazulrol , sajat lakasa volt amit mi vettunk neki meg akkor amikor 13 eves volt de addig ki volt adva. aztan amikor elkoltoztt sajat dontese alapjan valasztott nagyon rossz tarsasagba kerult. elkezdett inni, drogozni aminek a hatasa betegsegere katasztrofalis volt. a hallucinacioi elvalasztottak a valosagtol az utolso hetekben mar ra sem lehetett ismerni. en kulfoldon elek itt SENKIT de foleg egy nagykoru szemelyt meg egy sima vervetelre semlehet elkuldeni nem hogy akarata ellenere rehabilitaciora. 9 honappal az elkoltozese utan az LSD hatasara leugrott egy toronyhaz 6. emeleterol es a helyszinen meghalt. szoval en tudom milyen az a vilag ha nem is pontosan olyan modon terhelt gyerekkel amilyenrol itt irtatok. ha a fiam nem koltozott volna el akkor az eletunk masbol sem allt volna mint abbol hogy kikkel hol es miket csinal mikor kerul bortonbe vagy olik meg. A szuloi neveles hatasa csak addig ervenyes amig a baratok vonzasa nagyobb erovel nem kezd hatni az egyenre. tehat nem a szulo a hibas minden esetben ha a gyereke rossz utra terelodik. es az sem bun ha egy ido utan belefarad es feladja. szerintem az itt felsorolt esetek talan meg rosszabbak mint az en gyerekem esete volt. regen meghalt mar az elso 5 evben nagyon fajt a hianya de belattam hogy az egesz elete csak boldogtalan szenvedes lett volna ha nem szokik le a drogrol. igy jobb neki is es nekunk is. azido enyhiti a szenvedest ez pedig mar tobb mint 20 eve tortent velunk.
2022. dec. 22. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
59%
azert azon gondolkodjatok el akiknek ilyen gyereke van, hogy mi lesz majd vele nelkuletek? szinte boritekolhato es jogosan hogy senki nem fogja az eletet felaldozni oerte. ezt max egy szulo teszi meg de sem testvertol foleg annak a csaladjatol sem mas rokontol nem varhato hogy atvegyen egy ekkora terhet. gondoltatok mar a gyermek sorsarol mi var ra ha ti szulok foleg akit elhagyott a parja is emiatt , ki fog torodni vele? szeretni akkor se fogja senki foleg nem ugy ahogy a szulo, sot az se biztos hogy nem vegzi az eletet egy intezetben ahol megcsak latogatoja sem lesz. az ilyen gondolatokat is vegig kell gondolni mert ha elhessegetitek attol a problema nemfog megvaltozni sajnos.
2022. dec. 22. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
86%

12 igen, értelek mostmár. Az ember nem elhessegeti a jövő probléma körét, hanem elfogadja, hogy kívül esik a hatáskörén. Megtenni, amit kell, azt csak a jelenben lehet. Ugyan minek aggódni előre? És bár lehet, hogy a halála után olyan intézménybe kerül, ahol nincs jó helye, de az még mindig jobb.lehet, mintha ott éli le az életét.


Senki nem választana fogyatékos/sérült gyereket, ha lehetne választani. De azért a tömeg intézeti elhelyezés nagyon méltatlan tud lenni, és szerintem nagyon mélyen emberi, hogy gondoskodni akarunk a rászorulókról.

Inkább az a szégyen, hogy sokkal több erőforrása van a társadalomnak, mint valaha, és mégsincs ennek a problémának kényelmesebb és emberséges megoldása. Lehet olcsóbb lenne megfizetni ápolókat, hogy heti 3* segítsenek be ilyen családoknál, mint fenntartani intézményeket orvosokkal, épuletekkel stb. (Már ahol ez a gondozási forma szóba jöhet)


Én megértem amúgy, hogy te hogy érzel. Valahogy megmenekültél az élethosszig tartó elemésztő aggodalomtól azzal, hogy a gyereked meghalt, ami persze szörnyű tragédia, őszinte részvétem. De a tragédia már a halála előtt megtörtént valahol, és az ember érzései összekavarodnak...


Egy fórumon olvastam egy anyukát, akinek meghalt egy idősebb gyereke, majd rá egy évre született egy súlyosan autista fia. Azt írta, a haláleset okozta fájdalom örökké és mindig ott van a szívében, de ezzel együtt is újjá tudta (volna) építeni az életét. Viszont az autista fia nevelése minden nap sokkal nehezebb. Nincs újrakezdés...

2022. dec. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
80%
Lehet igen, hogy nem fogja senki szeretni, stb. És akkor szerinted mi a megoldás? Csapjuk agyon?
2022. dec. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

14 es koszonom a resztvevo szavaidat, orulok hogy meg tudtam magyarazni miert irtam amit irtam ide.


15 os. Nem tudom a megoldast ahogyan masok sem. Itt ahol elek jobbak a korulmenyek mert gazdagabb az orszag de meg itt is tavol van attol hogy egy intezeti elhelyezes totalisan optimalis legyen.

2022. dec. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nem ertem a 9-10stb minek kell beszóljon.

Tán nincs a 8nak joga bármit irni amit érez ezzel kapcsolatban? bakker nézzetek már magatokba.

Bírom amikor olyan okosnak gondoljatok magatokat pedig nem értetek semmi egyből az ítélkezés megy !

jan. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!