Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi a határ egy dackorszakos...

Mi a határ egy dackorszakos fiúnál?

Figyelt kérdés

A fiam 2 éves múlt. Még nem beszél csak kb 3 szót.

Javában benne vagyunk a dackorszakban, de mostanában annyira agresszív hogy kezdem azt gondolni ez már talán valamiféle problémára utal.

Az egy dolog hogy üt engem is és az apját is ha nem tetszik neki valami, de kb 3 hete kaptunk egy kutyust akit szintén nem kímél. Ha elmegy mellette belerúg, sokszor ráüt és ma pl felállt a kanapéra és onnan ledobta szegényt hogy a nyaka majd kitört.

Kb milliószor mondtuk neki hogy ne csináljon ilyeneket, elmagyaráztuk hogy fáj a kutyusnak, stb. Mondtuk szépen és erélyesebben is de semmi nem változik.

Én nagy állatbarát vagyok, van egy idősebb kutyánk is és ezzel a viselkedéssel engem teljesen kiakaszt a fiam. Nem tudom már mit csináljak.

Tudtok tanácsolni valamit?


2022. dec. 5. 21:41
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
54%

Ha az nem érdekli, hogy fáj anyának, aki ebben a korban kb. szent, akkor nyilvánvalóan nem fogja, hogy fáj a kutyusnak.

Egyébként ez teljesen normális határfeszegetés ebben a korban, de a kutyát elég rossz időben szereztétek.

2022. dec. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
97%
De miért hagyod ? Mi az, hogy az egy dolog, hogy titeket üt dehogy ezt azonnal és csirájában kellet volna elfojtani így most nehezebb lesz de csak következetesen senkit és semmikor!!
2022. dec. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
92%
Sosem fogod le a kezét, nem bünteted meg (az ő szintjén persze...) ,????
2022. dec. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
55%

Ez ilyen szokott lenni, ráadásul neki plusz stresszforrás a kutya.


Emellett gond az, hogy bár Ti helyesen nem üttök vissza, ezt a kutyának nehezebb elmagyarázni...

2022. dec. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
88%

Nálam 1x bántotta volna a kutyát,azt hiszem. Soha többet. Ki lehet olyan büntit találni,amit egy 2 éves is megért.

Valamint:

1. Nem mehet a kutyához oda 1 méternél közelebb.

2. Állandó felügyelet kell kettejüknek. Ha nem megoldható, akkor szobakennel a kutyusnak, de el kell szeparálni őket.


Basszus, te tudsz védekezni, egyebek, de egy állatot nehogy már bántson...Ez kiverné nálam a biztosítékot.


Nekem is van öreg kutyám (13 éves nagy mudi kan), de merne csak a lányom rossz szemmel nézni rá.


Állatot, növényt nem bántunk, mert védekezésre képtelen.

2022. dec. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Nyílván azt sem hagyjuk hogy minket üssön, megfogom a kezét mondom hogy nem. Mondom hogy fáj nekem, volt már hogy bevittem a szobájába büntetésképp..nem tudom mit tehetnék még. Ütni nem fogom.
2022. dec. 5. 22:21
 7/34 A kérdező kommentje:
Illetve szívesen olvasok 2 évesnek való bűntit, mert én teljesen tanácstalan vagyok már.
2022. dec. 5. 22:24
 8/34 anonim ***** válasza:
83%
Mondd neki, hogy ha bántja a kutyát, nem játszhat vele, nem nyúlhat hozzá. Fogja fel úgy, hogy a kutyával való játék, és maga a kutya is egy jó dolog, meg kell becsülni.
2022. dec. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves utolsó.

Ezt is próbáltam már. Mondtam neki hogy nem játszhat a kutyussal sőt a közelébe se mehet. Nem hatott sajnos

2022. dec. 5. 22:32
 10/34 anonim ***** válasza:
88%

Akkor viszont nem csak szóban, hanem tettlegességben is nyomatékosítani kéne, elszeparálni őket egymástól. Nem tudom, meg tudod-e oldani.

Esetleg olyanokat, hogy megfogod a kutyust, simogatod, és odaviszed neki, mutatod, hogy így ő is simogathatja, szigorúan csak egy kis simi, utána elviszed, és minden nap egyre több dolog, másnap többet simogathatja, utána már meg is ölelheti, később le is teheted mellé stb.

Vagyis én ilyesmit próbálnék, hogy fokozatosan megismertetni vele, hogy itt egy érző lényről van szó, nem egy plüss játék, vele máshogy kell játszani.

Sajnos amíg ez fennáll, csak felügyelettel tartózkodhat vele, mert tényleg kárt tesz benne.

2022. dec. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!