Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hol a határ az aspergeri...

Hol a határ az aspergeri autizmus és a "sima" autizmus között?

Figyelt kérdés

3 éves lányomnál még csak a gyanút mondták ki szóban, és fejlesztést javasoltak.

A jelek: beszédfejlődése el van maradva, leginkább csak visszhangszerűen ismétel. Szavakat mond, néha 2-3 is kerül már egymás mellé.

Néha szokott repkedni a kezével, futni viszont mindig repkedve fut.

Ha örül, artikulátlan hangokat ad ki.

A kérdésekre nem mindig válaszol, nem mindig hallja meg a nevét.

Sokat néz mesét, el sem mozdulna magától a képernyő elől.

Gyerekkel barátságos, ölelgeti őket, csak nem tud velük kommunikálni. Velünk sem kommunikál, csak a szükségleteit jelzi (inni, enni, aludni, mesét..ezek a leggyakoribb szavak).Szemkontaktus van, de el szokott bambulni.

Eszik magától, próbál öltözködni is,de ez még nem nagyon megy.

Még nem szobatiszta.


Tudom, vigyem el tanulási képességeket vizsg. bizottsághoz, de azt mondta a pszichológus, hogy erre még nincs szükség, várjunk. Fejlesztést javasolt, és majd fél év múlva kell visszamenni.

Aki ért hozzá, megmondaná, hogy most vajon mire gondoljak?

Neten írnak mindenfélét, nem tudtam belőle sokmindent kihámozni. De még a pszichológusnál is csütörtökön voltunk.


2012. júl. 29. 15:58
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

autizmus egy nagy skála, aminek bizonyos szakaszában van az asperger.

nem véletlenül van nekik nevük, mert ők eléggé más tünetekkel rendelkeznek :)

ami biztos, hogy nagyon nagyon okosak, de az élet csak pár területén, a többi hátrányára.

az aspergereseknek nem gond a beszéd, általában nagyon korán megtanulnak számolni és olvasni. 2-3 éves koruk körül. van amelyik a számítógépet tudja már 3-4 évesen profin kezelni, ők általában zsenik vagy közel vannak hozzá :)

Einstein is aspergeres volt állítólag, pont a napokban olvastam erről egy tanulmányt :)

2012. júl. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is 3 éves a gyermekem, kisfiú. Nálunk is még csak gyanu van.

Ha van kedved írj privátban, jó lenne olyannal beszélni, akik ebben a cipőben vannak.

2012. júl. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sziasztok, mi is ebben a cipőben járunk. A fiamról írok a link-ben, sok a hasonlóság itt is, hasonlóan viselkedik az én kisfiam is, de olvass bele. http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__proble..
2012. júl. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az Asperger kritériumai (az autizmus spektrumzavaron belül):

Nincs megkésett beszédfejlődés (az aspik gyakran kiemelkedően jók verbálisan)

Átlagon felüli IQ

Egy konkrét érdeklődési terület, amiben nagyon elmélyülnek, és felnőtteket is megszégyenítő módon tájékozottak (ez lehet 5-6 éves kor után is akár)


Fontos azonban, hogy az Aspergeresek is autisták, tehát attól, hogy ez a három dolog igaz egy gyerekre, még nem jelenti azt, hogy aspi... Előbb az "autizmus spektrum zavar" diagnózisát mondják ki, és ha megvan, akkor vizsgálják tovább Aspergerre. Nálunk legalábbis így volt (Vadaskertben diagnosztizálták).

2012. júl. 30. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én lányomnál is fenn áll a gyanú.Mi 3 éves kora előtt egy kicsivel elkezdtünk fejlesztésre járni.Nem tudom miért mondja a pszichológus hogy ne menjetek bizottsághoz hiszen pont. ott fogják megmondani milyen fejlesztésre kell járnotok.Én is úgy tudom hogy az Aspergeresek nincsenek beszédben lemaradva.Nálunk is kommunikációs zavar van.
2012. júl. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
hát nem tudom, az unokatestvérem kisfiam asperger szindrómás, és bizony ő nagyon későn tanult meg beszélni, van amiben kiemelkedő képességű, de nála a beszéd egy gyenge pont
2012. júl. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, ma remélhetőleg lesz időm valamikor reagálni is :)
2012. júl. 31. 09:56
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is hasonló tüneteket produkált, csak nem repkedett soha. A Vadaskertben tudták megmondani mi a baj: autizmus. Járj utána, ha felmerült benned a kérdés!

A beszédén viszont sokat tudna dobni a tsmt torna!!!

2012. aug. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!