Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tud csinalni egy psziholog...

Mit tud csinalni egy pszihologus egy olyan gyerekkel aki nem kepes odafigyelni az oran?

Figyelt kérdés
Fiam 12 eves,be kellett menjek az iskolaba ,az egyik tanarja hivatott es azt mondta hogy ot percet kepes a gyerek odafigyelni es utana"kikapcsol",tehat nem kepes koncentralni,ajanlotta hogy vigyem el egy pszihologushoz.
2010. szept. 30. 22:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyik barátnőmnek a kisfiával is pont ez a helyzet. Ők most elkezdtek pszichológushoz járni, meg fejlesztő csoportfoglalkozásra és kap valami gyógyszert is amit minden reggel be kell vennie és ez segíti a koncentrációját.
2010. szept. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
,egvizsgálja mi a baja - stressz, nagy feszültség vagy figyelemzavar. ha kiderült, akkor attól függően elkezdi a terápiát. Ha súlyos, továbbküldheti neurológushoz/pszichiáterhez is. Tud figyelmet fejleszteni, szorongást csökkenteni, ha szükséges nektek is tud segíteni, hogy otthon hogyan bánjatok a fiatokkal. az is kiderülhet, h az osztállyal/tanárral van baj, akkor javasolhat másik sulit, kisebb létszámot is. Millió dolgot tud csinálni, úgyhogy vidd el, a ti érdeketek!
2010. szept. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
51%

Csak annál a tanárnál probléma vagy minden órán? Nekem van olyan tanárom pl. egyetemen akire szó szoros értelmében képtelen vagyok 3-4 percnél tovább figyelni, mert annyira unalmas...


Egyébként pszichológus hasznos lehet, de ha esetleg ilyen-olyan gyógyszert ajánlana, én kétszer is meggondolnám, mielőtt beszedetem a gyerekkel. Anyám tanár, az alsósoknál kb. a gyerekek negyede szed ilyen-olyan nyugtatókat meg antidepresszánsokat. Röhej a köbön... (Aztán meg a szülők meg pár év múlva csodálkoznak, miért gyógyszerfüggő a gyerek...)

2010. szept. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
azért jó pszichológushoz vinni, mert ő nem fog gyógyszert ajánlani, mindent meg fog tenni annak érdekében, hogy ne kelljen gyógyszerelni, ellenben a pszichiáterrel vagy a neurológussal...
2010. okt. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat,elviszem,persze, csak kivancsi voltam masok velemenyere.
2010. okt. 1. 12:58
 6/15 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy adhd-s (krónikus figyelemzavar). Azt gyógyszerrel kezelik, viszont azoktól meg fáradékony lesz.

Megjegyezném, hogy annak ellenére, hogy mennyi gyereket diagnosztizálnak adhd-vel elég ritka betegség. Sok gyereket félre diagnosztizálnak.

Sokkal valószínűbb, hogy a kulturális háttérrel van probléma. Azaz nem ugyan olyan értékpreferenciával rendelkezik a gyermek, mint a társai.

2010. okt. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Magántanár kell. Valószínű az iskolai tanár a rossz. Azért a pénzért értelmes ember em is vállal tanítást, ennyit kell adni a véleményére.
2010. okt. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Beszelgettem a gyerekkel is es kiderult hogy ez nem igy tortenik minden oran,azt mondja hogy neha "unatkozik"es azert nem figyel oda,egyebkent kozepesnel jobb tanulo...
2010. okt. 4. 13:06
 9/15 anonim ***** válasza:
nem feltétlenül kell egyből pszichológushoz rohanni, ha valóban ilyen probléma van a gyerekkel akkor a tanárnak, osztályfőnöknek kutya kötelessége felvenni a kapcsolatot egy gyógypedagógussal, általában az iskolákhoz tartozik egy-egy utazó gyógypedagógus, ő biztos tudna segíteni
2010. okt. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Fene tudja, ha unatkozik és nem figyel, azzal szerintem nagy gond nincs. Mármint, amennyire vissza tudok emlékezni, nekem is nagyjából az órai anyag volt az utolsó, ami érdekelt 12 évesen. Rajzolgattam, padtárssal dumáltam, ötödölőztem papíron, miegymás. Aztán mégsem lettem hülye gyerek, egyetem is megyeget, viselkedésem is normális, csak azt a két hullát kéne eltüntetni a szekrényből végre. ;)


Viccet félretéve, lehet, hogy csak szimplán nem érdekli az anyag. Úgy pedig nem csoda, hogy nem tud 45 percet odafigyelni rá egyhuzamban...

2010. okt. 6. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!