Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van még akinek a gyereke nem...

Van még akinek a gyereke nem érti amit mondanak neki?

Figyelt kérdés

Tegnap lett 1,5 éves a kisfiam. Nagyon ügyes, minden rendben fejlődött, 11 hónaposan már önállóan járt stb egyik mozgás fázis sem maradt ki nála.

Viszont észrevettem, hogy nem érti amit mondok neki. Egyáltalán. Nem is érdekli. Rám néz a szemembe, ő mondja nekem a halandzsát folyékonyan arcmimikával mintha tényleg egy külön nyelven beszélne. De ha én mondok neki valamit, csak néz rám vagy egyszerűen elmegy és nem érdekli. Ha mutatni szeretnék neki valamit, akkor a kezemet nézi és nem azt amit mutatni akarok. Ma is pl mutattam fel, hogy lámpa és fel is néztem, erre elkezdett szakadni a nevetéstől, hogy én fel-le fordítom a fejem 😅

A hallásával semmi gond mert a nevére hallgat (ha akar) meg pokoli rossz alvó, arra is felkel ha ráülök az ágyra és nyikorog.

Utánozni utánoz de csak ilyen hülyeségeket. Ha szavakat kellene azt nem. Nem is mond semmi értelmeset sem.

Viszont a határokat feszegeti, direkt csapkodja a szekrényajtót és folyamatosan nézi az arcomat hogy mit szólok hozzá. Ha leszidom, szándékosan csak csinálja tovább.. Elviszem onnan, visszamegy.. Szóval nem egyszerű eset.

Január 5-ére van időpontunk vizsgálatra korai fejlesztőbe. Csak kíváncsi vagyok, hogy volt-e másnál is ilyen és mit mondtak rá :)


2022. dec. 17. 14:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
63%

1.5 évesen ez teljesen rendben van.

Egyszerű utasításokat megérti, szoktátok kérni pl hozzon oda valamit, vegyele a sapkáját? Stb

2022. dec. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
30%
1.5 évesen hova akarsz ennél többet?!
2022. dec. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%

Mondjuk, én úgy vettem észre, hogy egész hamar, egyéves kor előtt, viszonylag mindent értenek már (nyilván a saját kis szintjükön, amit nekik mondunk, nem a történelemről vagy művészetekről való eszmecserére gondolok).


1,5 évesen szerintem azért már mindent értenie kellene, amit az életével és mindennapjaitokkal kapcsolatosan mondasz neki. Még a többnyelvű gyerekek is minden nyelven értenek már eddigre (beszélni természetesen nagyon nem kell még!).


Majd a fejlesztőben megmondják amúgy, hogy mi van. Lehet, hogy semmi, simán csak neki ez a dolog lassabban fejlődik. A másik meg később mozog. Bizonyos határokon belül nincs gond ezzel.

2022. dec. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Nem, sajnos azt sem érti. Hiába kérdezek tőle bármit. Pedig rendszeresen mindig mondom neki éppen mi történik és mit hogy hívnak. Mások már tudják mit mond a kutyus, ő nem foglalkozik ezzel, szerintem nem is érti mit akarok tőle.

Barátnőm kislánya 1 hónappal fiatalabb de már 1 évesen értette mikor a barátnőm kérte tőle, hogy add ide a piros labdát. Nemhogy azt tudta, hogy mi a labda, de tudta melyik a piros és melyik a sárga. Ehhez képest a fiam... Annak is örülnék ha egy pici szikrája lenne, hogy ért engem. Ha pl megmutatná hol a lába, ezt rengetegszer csinálom vele, mert jön, hozza a cipőjét, hogy adjam a lábára. És mondom is mi micsoda, ehhez képest ha rákérdezek, semmi.

Van két nővére is, úgyhogy alapból is sok beszédet hall maga körül.

Kicsit aggódom :(

2022. dec. 17. 14:16
 5/21 anonim ***** válasza:
85%

Egyetértek a 3-asssal, másfél évesen az egyszerűbb utasításokat azért meg kellene érteniük már. Ez a 18 hónapos státuszkérdésben van:


6. Mond 5-10 szót vagy szókezdeményt, hangutánzó szavakat? (Pl. va-va, „ké-” kér helyett, miáú, mama)


7. Egyszerű kérdésekre a fejével „igen”-t vagy „nem”-et int? (Pl. „Kérsz inni?”)


8. Képeskönyvben vagy újságban ismerős tárgyakra rámutat? (Pl. „Mutasd meg a cicát, házat, macit” stb. anélkül, hogy Ön segítené: azaz Ön nem mutat, és nem néz rá a képre.)


Kérdező, szerintem jól teszed, hogy elviszed a fejlesztőbe. Majd írd meg, mit mondtak, ha van kedved.

2022. dec. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
73%

Most ne aggódj, hisz nemsokára mentek vizsgálatra. Előre minek aggódni?


Ha hála Istennek amúgy egészséges és boldog, akkor nem mindegy, hogy egy kicsit ezen a téren mondjuk lassabban fejlődik? Mint mondtam, mások meg pl. később állnak fel/indulnak el, mint "kellene" a nagykönyv szerint.

2022. dec. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
67%
Suerintem is lehet valami, mert pár szavas szokincse már ilyenkor van a gyerekeknek. De mentek a fejlesztőre, időben elkezditek és nem lesz semmi baj.
2022. dec. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem kellene értenie sokmindent. Mi is a korai fejlesztőbe jártunk. Jó hely, megmondják majd, hogy mi a baj, ha van.
2022. dec. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
85%
Enyém is csak babanyelven beszél és nem érdekli mit akarok tőle,de látom hogy érti és értelmes. Ő szimplán dacos és öntörvényű, ennyi. Max 3 évesen derül ki úgyis ha baj van.
2022. dec. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Igen, megyünk szerencsére :)

Mindenkinek ment a zöld.

Csak kíváncsi voltam volt-e ilyen másnál is és mire számítsak.


Kedves utolsó, igen, a fiam is az, öntörvényű nagyon. Tiszta apja és családja. Ha valamihez nincs kedve azt nem csinálja, ha meg nagyon akar valamit, akkor képes bármibe beleverni a fejét és tárgyakba harapni ha nem engedem vagy nem sikerül neki. Nehéz természete van az biztos :D

2022. dec. 17. 14:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!