Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért beszélnek egyes anyukák...

Miért beszélnek egyes anyukák úgy a pár éves gyerekükről másoknak, mintha azt a gyereke mondaná?

Figyelt kérdés
Van egy nagyon kedves ismerősöm tündéri gyerekkel, akit nagyon szeretek. Az ismerősöm viszont azzal a szokásával teljesen sírba tud tenni, mikor bármi történik a kis lurkóval, vagy névnapja lesz vagy valami más, akkor azt úgy kezdi el mondani mintha azt a 3 éves gyerkőc mondaná el.
2018. júl. 1. 15:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
Micsoda???? Nem is értem. Példát.
2018. júl. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
46%
Írhatnál példát!
2018. júl. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Egy random példa, mikor kisebb volt, így mondta az anyuka új ismerősnek, mikor a gyerek is ott volt mellette, hogy:


"Én még nagyon pici vagyok, ezért kérlek vigyázz rám."


"Képzeld, nemsokára már három éves leszek."

2018. júl. 1. 15:12
 4/13 A kérdező kommentje:
Ilyen apróságok ezek csak, és értem én azt, hogy ezek részben tanító jellegűek is a gyerek felé, de külső szemlélőként hallva ezek kissé különösek.
2018. júl. 1. 15:14
 5/13 anonim ***** válasza:
56%
Ilyet még életemben nem hallottam, az adott ismerösöddel van valami baj!
2018. júl. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%

Nem szokás tényleg így beszélni, de lehet, hogy a gyereket akarja tanítani ezzel, hogy a szájába adja a szavakat.

Lehet, hogy engem is idegesítene...

2018. júl. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
29%
Hú, ez nekem tök beteg. Óvónő vagyok, sok szülővel találkozom, de ilyet még én se hallottam, max T/1-ben.
2018. júl. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
A kislányon látszik, hogy sokat foglalkoznak vele, és jól nevelik, így nem hiszem, hogy rossz anyuka lenne az anyuka. Csak ez a szokása érdekesebb,
2018. júl. 1. 15:57
 9/13 anonim ***** válasza:
76%
Furcsa, de inkább ez, mint a fogunk, fogzunk, nezelődünk... Ez jobban bántja a fülem.
2018. júl. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%

Anyósom ugyanezt csinálja az unokaval. Ő úgy mondja, mintha ezt gondolná a gyerek, és nyavog is hozzá, mintha a baba mondaná. Pl: Nem vagyok éhes anya. Nagyon tetszik nekem az a virág. Én már egy éves leszek, nagylány vagyok. Stb.


Engem nem annyira zavar, vhol ez teljesen normális. Lehetne rosszabb is..

2018. júl. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!