Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szerintetek ez mennyire...

Szerintetek ez mennyire normális egy 9 éves gyereknél?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy az unokaöcsémmel ma tv-t néztünk, amiben egy lány szült (ugye sírt, sikított, stb. -persze elmagyaráztam, hogy ez mért van így) aztán volt egy veszekedés is a tv-ben. És mindkét esetnél a gyerek befogta a fülét. Pedig tényleg semmi extra nem volt a filmben. Még a veszekedés se volt durva. Ugyanez szokott lenni akkor is, mikor itthon veszekedés van. Nem tudom, hogy ez mennyire normális, nem kellene e pszichológushoz vinni. (tekintve, hogy a gyerek már amúgy is sérült kicsit lelkileg, mivel anyuciék kiskorában elváltak, aztán 4 éven belül 4 helyen laktak, ami biztos nem tett neki jót).

Még annyit hozzátennék, hogy amikor én voltam ennyi idős, sőt még kisebb is, akkor én is voltam pár elég durva veszekedésnek fül- és szemtanúja, mégse fogtam be soha a fülem. Pláne nem filmeknél, ezért gondolom, hogy ez nem normális. Ti mit gondoltok?

Köszi mindenkinek, aki végigolvasta..


2010. okt. 1. 21:00
 1/4 anonim ***** válasza:
A második zárójeles részben meg is adtad a választ. Tudatosan vagy tudat alatt a kiskorában átélt traumát emlékezteti. Azzal, hogy befogja a fülét, nem magát a filmet akarja kizárni a tudatából, hanem a saját emlékeit. Ez viszont azt jelenti valószínűleg, hogy évek alatt sem sikerült feldolgoznia, ami így nagyon nem jó. Nem ártana ehhez szakember valóban, de elbeszélgethetsz vele te is, ha olyan a kapcsolat. Persze ha egyértelműen elutasít, akkor ne erőltesd.
2010. okt. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Unokaöcsém minden nagyobb zajra befogja a fülét. Ott sem kicsit udegbeteg az anyuka. Ordit nem keveset,mikor ki van bukva.
2010. okt. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Először is pszichológushoz vidd, ne pszichiáterhez. Az első válasz pontos, e nélkül már nem fog javulni. Hiába is beszélgetnél vele, ehhez már szakember kell.

Ez viszont csak tüneti kezelés: Ha otthon folyamatos veszekedés van, akkor azzal kell csinálni valamit, vagy a gyereket máshova helyezni.

2010. okt. 4. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szegényke! Pszichológusnál a helye! Azért gáz, hogy csak azt veszik észre, ha kék-zöld a gyerek, bezzeg ha lelki zavarokat okoz a családja, azt le se bagózzák!

Tudsz tenni érte valamit?

2010. okt. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!