Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet tenni a nyafogás...

Mit lehet tenni a nyafogás ellen egy 3 és egy 5 éves gyereknél?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 15. 21:30
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
Rájuk kell szólni.
2011. ápr. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a három és fél éves fiam nyafog, csak annyit mondok, hogy nem értem mit mond. Még egyszer-kétszer próbálkozik, aztán rendesen elmondja amit szeretne.
2011. ápr. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idősek a gyerekeim. Nem nyafognak, mert tudják, hogy azzal soha semmit nem érnek el nálunk. Következetesen kell bánni velük.


Én is hasonlóan vettem ennek elejét, mint ahogy előttem írták: mikor próbálkoztak nyafogással, megmondtam, hogy nem értem, mondják normálisan. Megtanulták.

2011. ápr. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
25%

Utanoztam a nyafogasat,majd jot nevetett rajtam.:)

Mar joval kevesebbet nyafog!

2011. ápr. 16. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálunk egyik sem használ, amit előttem ajánlottak és megőrülök már a 4 éves fiamtól, hogy néha lányokat megszégyenítő módon nyávog, nyafog és hisztizik.

Van egy 17 hós öccse, talán rá akar hasonlítani :)

2011. ápr. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

igen, igen, már az előzőekben felsorolt tippeket végigpróbáltam. Az ember ilyenkor, mikor másoktól szeretne tippeket kapni, már a saját ötleteiből ki van fogyva...

Valami tutibb tanácsra lenne szükségem... Pl. a cumi-, játékelvonás nem hatásos. Kösz előre a válaszokat!

2011. ápr. 16. 12:08
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyszer határozottan szólj rá hogy fejeze be, ha nem kapd fel és vidd át egy másik szobába és mond meg hogy most pár percre ott marad mert nem beszélt normálisan.
2011. ápr. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Elmúlik :) Most négy éves a lányom, ő is nyafka volt, idővel ráúnt. Én is próbáltam mindenfélét, semmi nem jött be, de most már csak nagyon ritkán csinálja, általában akkor ha már fáradt, de akkor meg öt perc múlva már alszik is. Kinőtte :)
2011. ápr. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ebben a helyzetben sajnos ignorálni kell, különösen az 5 évest. Ő már ha el lett neki mondva érthetően nyugodtan, hogy miért ne, akkor megérti. Innentől kezdve kitartóan ignorálni kell, amíg nem kéri rendesen amit szeretne.
2012. okt. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!