Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért születnek a vérfertőzése...

Miért születnek a vérfertőzésekből olyan " selejtes " egyedek?

Figyelt kérdés
Testi vagy szellemi fogyatékossággal az esetek nagy részében .
2010. okt. 2. 22:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden esetben azt tegyük hozzá:)

Az ok amúgy (bár nem vagyok genetikus):


a családon belül a hibás gének öröklődnek és ugyanazon a helyen helyezkednek el.Amikor két közeli rokon hoz össze babát, akkor sokkal nagyobb a valószínűsége ez által,hogy az a gép pont a babában lesz.

Érted már így?

2010. okt. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
a két fél gén állománya nagyon hasonló, így gyakran a hibás gének lesznek dominánsak az utódnál. de sokszor előfordul, hogy az utód kimagaslóan értelmes, sportban kiváló lesz, mert ott akkor az ezekért felelős gének lettek a dominánsak
2010. okt. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Minden emberben van 7-8 hibás gén. Rokonházasság esetén nagyobb az esély arra, hogy ezek a hibás gének az utódban párba állva egymással találkozzanak és az egyébként lappangó génhibák így az utódban felszínre kerüljenek. Tehát rokonházasság esetében nagyobb valószínűséggel születhet rendellenes gyermek.
2010. okt. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem minden esetben születnek beteg babák.

Régen, hogy a vagyon a családban maradjon, a szülők a lányukat/fiukat a közeli rokonhoz (pl. unokatestvérhez) adták. Én ismerek egy ilyen embert és teljesen normális ő is és a gyerekei, unokái is!

De ismerek olyat is, aki sajnos szellemileg visszamaradott lett.

2010. okt. 8. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ex szomszédomék mindkét gyereke beteg lett és állandóan siránkozott, hogy az egész családja egymásközött házasodott és csak náluk van ez. Cigányok, szerencsére már nem vagyunk szomszédok! Nem véletlen!
2010. okt. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát de szerintem ő már többedik generáció lehet, aki már nem közeli rokonok házasságából született (mert ez régen volt divat) A Habsburgoknál is Sissy generációja szinte kivétel nélkül selejtes volt, de Habsburg György nem tűnik annak, lehet ez egy vérfrissités következménye, hogy az ő dédapja már nem az unokatestvérét vette el.
2010. okt. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
egyébként ez a beltenyészet. állatok szaporításában is kerülendő. a recessziv génmutációk az utódokban dominánssá válnak, betegen születnek. nem minden esetben, de az esetek többségében igen.
2010. okt. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem dominánssá válnak hanem csak akkor mutatkozik meg a hatásuk ha mindkét szülőtől ugyanazt a recesszív gént öröklik.
2010. okt. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam, hogy régen az uralkodó-családokban ezért csináltatták fel néha magukat a nők a kertésszel... Vérfrissítés :D
2010. okt. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Bizony sok sok esetben nem lesz beteg a gyerek. Ha igen lenne, ma már beleszólnának az orvosok is. Ám nem teszik, mert statisztikailag nem éri el a szintet.

Én is ismerek első unokatestvérpár házaspárt, két egészséges okos gyerekükkel. És hallottam sokat akit ismerek és semmi bajuk.

2010. nov. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!