Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha van Down kór szűrés a...

Ha van Down kór szűrés a terhesség alatt, hogy lehet, hogy ma is születnek ilyen babák?

Figyelt kérdés
Nem 100%-os a teszt sem? Vagy van, aki úgy dönt, hogy megtartja a Down kóros babát is? A terhesség alatt, csak 1 ilyen tesztet csinálnak?
2011. okt. 30. 19:36
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Két nővel is találkoztam az elmúlt pár évben, akinek Downos gyereke lett. Az egyik még 30 alatti volt, volt már egy gyermeke és a vizsgálatok nem utaltak downra, sem az AFP, sem az UH. A másik nő 36 éves volt, de az orvosan nem látta értelmét amniocentézisre küldeni, mert az apa fiatalabb volt és a nőnek a vizsgálatai szintén jók voltak, kivéve a 37. héten, amikor víz gyülemlett fel a baba mellkasán.

Mindkettő azt monda, h ha tudta volna, h beteg a baba, akkor nem tartották volna meg.

2011. okt. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Sokan vállalják a beteg babát is. Ki-ki más okokból kifolyólag, de nem mindenki gondolja úgy, hogy egy beteg babát el kell vetetni.

Arról nem beszélve, hogy sokan félnek a vizsgálatoktól vagy csak szimplán fölöslegesnek tartják. Mert ugye ilyen is van. Aki "megérzi" ha baj van a babával. Aztán a szülőszobán néz nagyokat, hogy hoppá.

Meg persze az Uh sem 100%-os. (A magzatvíz vizsgálat az lenne, csak ott a kockázatok miatt sokan megriadnak)

2011. okt. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Mert a magzatvíz vizsgálatnak mik a kockázatai?

Még nem voltam várandós, de érdekel nagyon a dolog, ezért kérdezem.

2011. okt. 30. 19:56
 4/26 anonim ***** válasza:
Vetélés lehet a kockázata.
2011. okt. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Huh!:( Az tényleg elég nagy veszteség. Erről nem tudtam, így már kicsit érthetőbb a dolog.
2011. okt. 30. 19:59
 6/26 anonim ***** válasza:
53%
1% esélye van a vetélésnek, de szerintem, ha elmegy, akkor már valami baj lehetett.Nekem az egyik vendégem, hiába mondta az orvos, hogy menjen további vizsgálatokra, nem ment, aztán már később nem csinálták meg neki. Most pereskedik az orvossal.
2011. okt. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

a down kór szűrésnél nem egy igent vagy egy nemet kapsz hanem egy arányt, pl. 1:1600-hoz, hogy downkóros lehet. így ebből eldöntheted, hogy vállalod-e a magzatvíz mintvételt.


szóval sajnos ez nem pont úgy van ahogy elképzelted :( arról nem is beszélve, hogy ha valaki vállal minden vizsgálatot és kiderül, hogy beteg a baba akkor már félidő közel jár. nem is lehet elvetetni csak méltányossági alapon megszülni idő előtt :( rettenetes!

2011. okt. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Jajj Istenem!:( Akkor ez egy nehéz kérdés. De azért ha félidőben is járok és úgy döntök, hogy nem szeretném megtartani a babát, akkor nem jellemző, hogy visszautasítják, ugye?
2011. okt. 30. 20:08
 9/26 anonim ***** válasza:
79%
Én egyszer voltam látogatóban genetikán (nem voltam még terhes) és mondták is, h csak 1 % esély és aki oda kerül, h levetél tőle, annak tuti, h baja van, mert egy egészséges terhesség nem megy el ennyitől.
2011. okt. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
35%
Kérdező, a baba betegsége esetén 20. hét fölött is csinálnak befejezést. Nem tudom pontosan mikor, de a 22-24. héttel bezáróan.
2011. okt. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!