Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Félek a gyerekemtől? Mi a...

Félek a gyerekemtől? Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

20 hónapos a legkisebbik gyerekem és brutális amit művel.

Ha valami nem úgy történik ahogy elképzelte, torkaszakadtából hisztizik, ordít és hozzám vágja ami éppen a kezében van. Ha megtiltok neki valamit, akkor is elkezd engem ütni és valami játékot hozzám vág. De akkor is azt csinálja amire nincs ráhatásom pl tönkretette 2 hét alatt a karácsonyi ajándékát, egy tűzoltóautót és már nem megy előre, ezen totál kiborul. Már félek tőle lassan mert nagyon agresszív. Próbáltam lefogni a kezét, hogy mégse üssem meg, kb kiröhögött. Csaptam is már a kezére mikor arcon vágott, azzal sem értem el többet...

Mint az apja esküszöm. És nem tudom mit csináljak vele, az apja is kezelhetetlen ha valami apróságon felhúzza magát. Van két lányom előző házasságból, ők sosem csináltak ilyeneket, nem is tudom hogyan kéne kezelni egyáltalán :(

Ha adnátok tippeket azt megköszönném!



2023. febr. 6. 21:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
89%
Ha a gyerek agressziót észlel, akárcsak szóban, az is befolyásolhatja a viselkedést. Vagy csak valóban örökölte ezt a temperamentum. De az a legrosszabb, ha félsz tőle. Ne tedd, te vagy a felnőtt, ezt látja rajtad és visszaél vele, csak adod alá a lovat. Amúgy ha tényleg ennyire kezelhetetlen, akkor lehet érdemes lenne elvinni neurológiára, oda tud adni beutalót a gyermekorvos.
2023. febr. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
71%

"Szerencsére nem sokat van otthon, 3 hetente 2 napra, úgyhogy a minta az kizárt."


De, az is bőven elég. Plusz ha így érzel a gyerek apja iránt, miért is vagytok együtt? Mi ennek a kapcsolatnak a lényege? Hogy párhetente lássa a gyereked, hogy becsicskít téged a bácsi, aki néha otthom van? Hogy érzékeli, hogy tőle is tartasz?

2023. febr. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
56%

Nos, sorstársként, diagnosztizált adhd-s gyerekkel vajon miért is vagyok lepontozva? Csak az a hasznos, aki agyon alázza a kérdezőt?

Bocsi, hogy segíteni próbáltam.

2023. febr. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
68%
Mi a bánatért vagy amúgy együtt az apjával, ha egy barom és örülsz, hogy nincs otthon? 🤯
2023. febr. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
82%

A 10.-nek osztom a véleményét!

Adhd, Asperger szindróma tipikus tünete kisgyerekeknél (is) a hirtelen düh. Abban az esetben ha a következő évben sem változik a gyermek és ilyen agresszív kitörései vannak, gyermekpszichiátert ajánlok. Lehetséges egy idegfejlődési zavar, fejletlenség.

2023. febr. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
69%
Nálam egyszer merné megpróbálni,utána még levegőt is csak a kifejezett engedélyemmel merne venni 😆
2023. ápr. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
8-asnak igaza van! Neveld meg! Nehogy már egy gyerek (20 hónapos!) "mondja meg", hogy mi legyen. Az apját meg ott kell hagyni, ha nem tud viselkedni. Miért vagy vele? Pénzért? Valljuk be, áldozat típus vagy, nem vagy jó anyának! Ha felnő a gyerek, meg meg is fog verni. Térj észre, változtass az életeden és a gyermekedén. Talán még nem késő!
márc. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!