Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan kezelitek a hisztit?...

Hogyan kezelitek a hisztit? Melyik a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés
2020. okt. 2. 23:20
A kérdező szavazást indított:
Hagyom hogy kitombolja magát
Megölelem (mennyire lehetséges ez?)
Nyugtatom ahogy lehet
Énis "hisztizni" kezdek
Bővebben lent..
34 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%
Megkérdezem mi a baj és átbeszélem vele. Biztosra megyek, hogy érti e. Ha ezután is hisztizik akkor hagyom. A gyerek nem hülye csak sok szülő lusta elmagyarázni a gyerek szintjén a dolgokat.
2020. okt. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%

Van, higy végigmegyübk az összes ponton

Ölelessel kezdek


De a gyerekem nem olvasta a Nagykönyvet..


Rúg -kapál..

Megpróbál kiszabadulni..

Csíp..

És jobban visít

2020. okt. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
56%

Vagy eltereléssel. Villamgyorsan hat.

Vagy kizökkentès, viccelödessel

Vagy megértés meghallgatassal együtt ötleteléssel

Meg ilyesmi


Fontos mindhez hogy a szülö közben nyugodt legyen más "rezgésen".

2020. okt. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
Megvárom míg abbahagyja. Utána tárgyalunk. Addig nem kap figyelmet. A sok tutujgatós anyuka ölelgeti, aztán nem érti, miért nem hagyja már abba. Ha figyelmet kap érte, miért hagyná abba? Népszerű manapság simogatni a gyerek lelkét, mert már lassan minden természetes szülői reakció agressziónak számít, meg káros, de engem nem érdekel. Hisztis gyerekkel nem tárgyalok. Elsőmnek 2, máaodiknak 3 ilyen rohama volt. Mivel nem érdekelt, sőt, otthagytam, abbahagyta. Unokatesóm azóta is tutujgat, ennek 2 éve.
2020. okt. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%
Az enyém nem hagyja ölelni magát, az elterelés sem hat. Beküldöm a szobájába, ha befejezte kijöhet. Igazából ez sem hat, sokszor pár perc után kezdi újra. Nálunk nincs jó módszer, kivárok, próbálok nem megőrülni. Arra gondolok, hogy el fog múlni. A másik kettő is felnőtt, ő is fel fog.
2020. okt. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
58%
Ugyan az mint 5. Megszoktam mondani, hogy hisztisekkel nem tárgyalok. Nem vagyok hajlandó róla tudomást venni. Mikor lecsihad megbeszéljük mi a baj. Eddig 2 olyan igazi nagy hisztije volt de hamar leállt
2020. okt. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%

Nálunk pillanatnyilag működik a megölelem és megígérem hogy választhat melyik mesekönyvből olvassuk alvás előtt.De pillanatnyilag csak este hisztizik fogmosás és fekvés előtt,mert még fent akarna maradni 😂

Később ha szükséges lesz rá stratégiát váltunk.

2020. okt. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%

Leültetem a hiszti székére, és elmagyarázom neki hogy miért került oda. Megvárom hogy kitombolja magát (addig nem is engedi hogy megérintsem), aztán ha végzett akkor követeli hogy megöleljem és kivegyem a székéből.

Ez olyan 90%-ban működik. Sokszor azért van hiszti nálunk mert nem érti a szabályokat, ezért kell elmagyaráznom az ő szintjén.

2020. okt. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%

Ha nem tudom kibillenteni belőle és belelovallja magát, akkor bezavarom a szobájában a sarokba. Tőlem ott úgy hisztizik, ahogy akar, de én nem vagyok hajlandó asszisztálni hozzá. Ha megnyugodott, bemegyek hozzá, megbeszéljük, mi volt a helytelen a viselkedésében, megölelgetem, és minden megy tovább, utána olyan, mint egy kisangyal. Nem ölelgetem hiszti közben, és nem állok le vele alkudozni sem, ennek hosszú távon semmi értelmét nem látom.

Amúgy ez az ölelgetés nem tudom honnan jön sokaknál. Most elképzelem, hogy ha dühös vagyok, és ilyenkor valaki ölelgetni akarna, minimum kirúgnám a világűrbe.

2020. okt. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Pont mint a 10es.
2020. okt. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!