Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Azèrt írok ide mert màr nem...

Azèrt írok ide mert màr nem tudom mit tegyek.Van egy gyerekünk 4 èves lesz,sèrült...Születèsètől kezdve alvàsproblèmàs,az utobbi időben viszont extrèmen.Kèpes òràkat sírni,üvőlteni,engem harap, tèpi a hajam, ès szètmarja az arcom. MIT TEGYEK?

Figyelt kérdés

Gyülölöm magam amièrt nem tudok neki segíteni ,megnyugtatni.Ennek tetejèbe mèg a fèrjem is csak folyton szíd,megbànt hogy alkalmatlan vagyok ès hogy miatta van minden.Annyira fàj az egèsz

Mondtam neki hogy beszèljünk az orvosaival erről mert ez nem normàlis ès a gyerek ès èn ,mi is csak kikèszülünk.Erre ő azt mondja hogy nem elèg hogy így is fogyatèkos mèg gyogyszert is adnèk neki😭Màr nèha azon jàr az eszem hogy egyszerűen itt hagyok mindent ,vagy megölöm magam mert màr nem làtom a kiùtat.Estènkènt màr összehànyom magam a fèlelemtől mert tudom h mi vàr ràm hamarosan.Segítsègem nincs semmi,òviba mèg nem jàr mert a fèrjem nem engedte.



#dühroham #Sèrült gyerek #Hogyan tudnèk segíteni
2023. márc. 2. 22:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%
Mi a baja pontosan? Ha a kedves férjed nem engedi a nyugtatót, akkor altassa ő. Oviba kellene járnia, ha ilyen zsarnok paraszt lenne a férjem, elhagynam.
2023. márc. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
85%
Orvos...a szocializálódás pedig sokat segitene...menj dolgozni a ferjed meg maradjon otthon vele ha olyan okos
2023. márc. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Genetikai eltèrès.Nem jàr,beszèl,ès szerintem enyhe èrtelmi fogyatèkossàg.Igen legszívesebben èn is ezt tennèm ,de a gyerek imàdja az apjàt ès nem szeretnèk neki mèg nehezebb èletet mint amit neki szànt a sors.De így sem àllapot,annyira sajnàlom mert tudom hogy fàradt ès sehogy sem tudok neki segíteni.Ma pl 2 òra üvöltès utàn bevitte a fèrjem magàhoz, most csönd van de mèg nem alszik mindig,plusz előre fèlek h most mègjobban elmond mindennek mert nàla abbahagyta.
2023. márc. 2. 22:33
 4/23 anonim ***** válasza:
25%
Menj el pszichiáterhez, írass magadnak gyógyszert. Ha te türelmetlen vagy és szorongsz, azt érzi a gyerek is és nem lesz tőle kiegyensúlyozottabb. Bölcsibe jár?
2023. márc. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Nem ,nem jàr.Èn egy vègtelenül türelmes ember vagyok egyèbkènt.De amikor òràkon keresztül üvölt a fülembe,tèp ,harap,stb.Plusz az èrthetetlen dolgai,mutatja hogy szomjas,oda adom,erre üvölt ,ok leteszem az innivalòjàt majd ùjra ès ezt kb 100szpr egymàs utàn,rettentően sìràssaö kísèrve.(ajtò becsuk,ajtò kinyit,pàrna le,pàrna vissza stb)
2023. márc. 2. 22:53
 6/23 anonim ***** válasza:
92%

Huuu.

Teljes mértékben megértelek. Az én kisfiam autista, ő is borzasztóan rossz alvó volt.

Megoldás lehet számotokra a melatonin! Próbáljátok ki, ez nem gyógyszer, hanem az alvásért felelős hormon. 3 éves kortól szabad adni a gyerkőcnek nyugodt szívvel. Az adagolást nektek kell kitapasztalni, de a gyermekorvos véleményét mindenképp kérjétek ki!

Nálunk az vált még be, hogy együtt alszok a gyerekkel. Én ezt nagyon nem szerettem volna. Ragaszkodtam hozzá, hogy aludjon a saját ágyában, de butaság volt. Sokkal könnyebb így az élet, hogy mindenki nyugodtan alszik.

Apuka is le fog csillapodni, ha megszűnik a probléma. Ezt a részét is megtapasztaltam. Én is kaptam hideget- meleget. Ez egy hosszú gyászfolyamat elfogadni, hogy a gyerek beteg és ő még abban a fázisban tart, hogy keresi a felelőst és az okokat. Ezen át fog lendülni csak valakinek ez évekbe telik.

2023. márc. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy milyen fejlesztéseket kap, milyen szintn van stb. Pár tipp, ami eszembe jutott (mi kislányunk is sérült, de most már lekopogom nincs gond az alvásával). Nálunk egy időben szuperül bevált a bazális stimuláció, de a tsmt, craniosacralis terápia is jótékony hatással lehe az alvásra. Nem tudom, hogy milyen az izomtónusa, ha esetleg feszes, akkor azt mindenképp kezelni kell, ha a torna nem elég, akkor akár gyógyszeresen vagy műtéttel. Melatonint is ki lehet próbálni. Az kizárható, hogy faj esetleg valamije; azt tudná valahogy kommunikálni?
2023. márc. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Vegyes izomzata van,de most màr inkàbb csak laza.Sok fejlesztèst kap,ùszàs,lovaglàs,logopèdia,korai,plusz konduktív teràpia.Melatonint probàltam màr nàla,de csak mèg agresszívabb lett szegènyem ès persze mèg fàradtabb.Fàjni tuti semmilye sem fàj,voltam többször orvosnaàl vele,soha nem talàlnak semmit szerencsère.
2023. márc. 3. 07:57
 9/23 A kérdező kommentje:
Ja ès reggel nevetve kel,ès napközben is jò kedve van.
2023. márc. 3. 07:58
 10/23 anonim ***** válasza:
72%
Lehet az apuka hiányzik neki..
2023. márc. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!