Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miert fogja be a fulet az...

Miert fogja be a fulet az ujjaval?

Figyelt kérdés

2 eves a kis fiam 1-2 napja elkezdte befogni fuleit az ujjaval.

Mostanaban labujj hegyen is jar.

Ezek autisztikus lehetnek autisztikus tunetek? Az “az egeszseges” gyerekek is csinaljak?


2023. ápr. 1. 20:54
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

A lányom is csinálta 2 éves kora körül. Januárban volt 2,5 éves és eddig senkiben nem merült fel, hogy autista lenne.

Egyébként már leszokott róla, mondjuk a lábujjhegyen járásnál én rászóltam, hogy szépen sétálj.

2023. ápr. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Minden gyereknél vannak autisztikus tünetek, ha idővel elnövi egészséges,ha nem az utalhat problémára
2023. ápr. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet akár egy kis fülfájás is, vagy csak épp ezzel játszik, viszont ha egyéb autisztikus tünetet is észlelsz akkor jelezd a védőnőtöknek.
2023. ápr. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Fiam 2 lesz ő ia csinálta
2023. ápr. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Van neki egy par autisztikus tunete.

Gyenge szemkuntaktus (valamikor mint ha normal lenne) azt veszem eszre nehanyszor ha beszelek hozza el nez a fold fele.

Nem beszel.Ha ehes,szomjas ritkan jelzi. Rossz alvo a kezdetek ota. Nehezen alszik el. Allandoan mozog foleg a keze. Ha nem sikerul valami vagy nem ugy tortenik ahogy akarja egybol hisztizik.

Ha sirunk akkor o nevet rajta es meg is ut. Persze nem azt varom el, hogy szomoru legyen de nekem ez is fura dolog, hogy vicces neki a helyzet.

Amugy nagyon okos szinte mindent megert. Elso gyerek.

2023. ápr. 1. 22:58
 6/9 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező!

A lányom autista. Tudom, hogy nem jelzik a szomjúságot,lányomnál ez probléma volt sokáig. Erre meg kellett tanítanunk,hogy inni kell.

Valamint azt sem tudta sokáig, kb 6 éves koráig pontosan megmondani, hogy melege van-e,vagy fázik.

Ezek bonyolult dolgok nekik. Az érzékelés nem úgy működik.


Figyelj erre nagyon oda. Mégha nem is autista a fiad,de autiszikus tünete van. Márpedig ha pl melege van és nem is iszik,az nyáron kellemetlen lehet.

2023. ápr. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%

Ha ennyi autisztikus tünete van, miért is nem indultok valamerre vele?

Mi azonnal vittük, 2 évesen már kapta is a neki járó fejlesztéseket...

Az eszem megáll

2023. ápr. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolso

Azert az eszed ne alljon meg. Kulfoldon elunk es mar elinditottam valamit. Jovoheten jon hozzank a logopedus. Most kezdi a bolcsit is. De sajnos itt hosszu ido mire beutaljak oda hogy megmondjak autista vagy sem. Tobb eves varolista.

2023. ápr. 2. 10:57
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom melyik külföldön vagytok, hogyan lehet orvoshoz jutni, de akkor írom milyen vizsgálatokat intézzetek, mert sokszor ráaggatják az autista címkét közben baromira nem az a gond.


Szóval, hallás vizsgálat (ha nem együttműködő, akkor bera legyen, altatasos, sok esetben "csak" siket a gyerek és az generálja a többi tünetet is)

Aztán, kromoszóma vizsgálat (a fragilis x miatt)

Aztán az eredményekkel neurológus

És ha minden "testi" vizsgálat negatív eredménnyel zárul, akkor kell a gyógypedagógus, pszichiátriai vizsgálat majd az irányított fejlesztés.


A logopédus jó-jó, de teljesen felesleges amíg maga a diagnózis nincs megerősítve, és agyilag nem tart ott, hogy képes legyen a logopédussal együttműködve fejlődni. Ha nem tud utánozni például, akkor végképp szükségtelen, nem fog tudni vele mit kezdeni a logopédus.


Én azt javaslom, hogy a korai fejlesztést és tsmt tornát kezdjétek el, akár magán úton, mert minél korábban kapja a fejlesztést annál jobb.

2023. ápr. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!