Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 4 éves gyereket szabad büntetn...

4 éves gyereket szabad büntetni? És hogyan?

Figyelt kérdés
Nem vagyok híve a testifenyítésnek. Azonkívül van másegoldás?
2023. ápr. 21. 20:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
Van. Olvasd el a pozitív fegyelmezés című könyvet. Ne menjünk bele, hogy büntetőjogi kategória a testi fenyítés, de tényleg teljesen felesleges. Nem vezet sehova és ha hirtelen megijed és be is jön, hosszútávon elég nagy károkat okoz és csak romlani fog a helyzet. Tényleg jó könyv, nagyon sokat lehet tanulni, ajánlom :)
2023. ápr. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Lehet büntetni, de nem testi fenyítèssel. Én például olyankor nem kapcsolok mesét vagy nem kap édességet.
2023. ápr. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
42%

“ Nem vagyok híve a testifenyítésnek.”

Nem tudtok olvasni? Még neki áll kifejteni 🤦‍♀️

2023. ápr. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg formája lehet a büntetésnek, legyél kreatív. Ha pl nem viselkedik a boltban akkor közlöm hogy nem veszünk semmit és kimegyünk, ezt elég volt egyszer beváltani. (délután visszamentem amikor az apja átvette)

Ha rugdosni kezd, akkor kimegyek a szobából és nem játszom vele, ez is kb. 90%-ban működik.

Ha nem hagyja hogy felöltöztessem akkor nincs mese, mert nem marad rá idő.

Stb.

2023. ápr. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Amikor csak lehet, meg kell előzni a "rosszalkodást", elterelni a figyelmét. Ha nem csinált komyabb dolgot, rászólás, megbeszélés. Ha direkt csinált/nem csinált valamit, akkor következmény legyen, nem büntetés. Pl nem rakta el a játékot, amivel játszott, addig ott lennék mellette és mondanám, hogy rakja el, illetve nem engedném mást csinálni, amíg el nem rakja. Ha elrakja, megdicsérem. Egyből hisztizve követel valamit addig nem hallom meg, amíg nem kéri szépen. Ezt meg is mondom neki. Utána reagálok, hogy lehet-e vagy sem. Ha bármit véletlenül csinál, pl kiönt, leborít, összetör, nem szidom meg, ha olyan a dolog, segít összetakarítani. Étellel nem büntetem. Nyilván, ha megtalálta mondjuk a heti túrórudi készletet és titokban felfalta, pedig tudja, hogy nem szabad egyszerre, akkor egy ideig nem töltöm fel a készletet, de ebédet, vacsorát, stb ugyanúgy kap. Ha önmagára veszélyes dolgot csinált, de végül nem lett baj, akkor nagyon komolyan elbeszélgetek vele, hogy érezze a súlyát, első ijedtségnél a rákiabálás is belefér (nem tervezetten, ez ilyenkor ösztönös).
2023. ápr. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
28%

Nyilván nálunk is van,hogy mondom neki ez meg az lesz ha ezt meg azt nem úgy csinálja. De ez azután miutàn elmagyaráztam neki mit hogyan kell.

Pl. Elég aktív gyermekem van. Van hogy panasz van/volt rá oviban mert egy társàval rendbontóak.először ígértem neki mindent hogy ez lesz az lesz ha okos lesz.nem volt tartós. Azóta Minden reggel mondom neki hogy anya nagyon büszke lesz rád ha okos leszel. Anya szereti ha boldog vagy te is és én is viszont anya nem boldog akkor mikor rosszat hall rólad.

Lekopogom ő nagyon érzelmes kisfiú és annyira tiszta a lelke hogy ő nem akarja hogy szomorú legyek.azóta szinte sosincs rá panasz🙏

Persze mindenkinek más a gyereke de èn az mellett vagyok hogy el kell magyarázni mit miért és hogyan. Ha nem segít semmi akkor az adott kedvenc dolgàval kell kicsit “sakkban” tartani

2023. ápr. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
0%
Az enyém lop. Mit csináljak vele?
2023. ápr. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
35%

A modern gyermeknevelés szerint sem odacsapni, sem rákiabálni, sem büntetni nem szabad a gyereket. Mert a példamutatás és a szép szó minden esetben hatékony. Aki ezeket az elméleteket gyártotta szerintem még nem látott gyereket.

Igen, lehet büntetni, megvonsz tőle valamit, amit szeret. De ezt sem szabad ám elismerni.

Én a 2 éves fiamat annyira kegyetlenül szoktam lefektetni, szerintem ezért is rámhívnák a rendőrséget. El szoktam venni a maciját, és azt mondtam neki, ha nem megy lefeküdni, akkor én alszom vele. Ez konkrétan egy nagyon komoly fenyegetés volt a gyereknek, láttam a félelmet a szemében. Mindig bejött. Valószínű komoly lelki traumákat is okoztam vele.

2023. ápr. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért maradjunk annyiban,hogy itt úgyis mindenki hiper szuper anya.

Nem fog egyet érteni senki senkivel mert mindenki okosabbnak és jobb ak hiszi magát a másiknál

2023. ápr. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Van egy szuper könyv, amiben nagyon jó életszerű, használható tanácsok vannak:


Címe: Beszélj úgy hogy érdekelje, hallgasd úgy hogy elmesélje

2023. ápr. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!