Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 4éves tejfehérjeallergiás...

4éves tejfehérjeallergiás gyerekek anyukái ha nem issza meg a tápszert mit adtok neki amibe megvannak a vitaminok?

Figyelt kérdés
Szójatejes rizs és egyéb gazdag anyukák válaszai nem érdekelnek!Most derült ki nála nem rég és 1éves korától tejet ivott igy nagyon nehéz!:(
2013. jan. 19. 10:47
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Nem vagyunk gazdagok itt kezdem.nem tudom mindig megvenni neki a szójatejet,igy a dokival megbeszéltem,kalciumpótlást kap.

Ha eddig sima tejet kapott,miért akarod most a tápszert adni?Hisz mig nem derült ez ki nála,addig se kapott tápszert nem?ha tejet kapott,abban meg szinte semmi nincs,ezek a mai tejek csak vizezett tejszerü valamik.Kapjon valamiféle multivitamint ha a tápszert a vitaminok és tápanyag miatt adnád neki.

2013. jan. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok gazdag anyuka, ezért készítettem a rizstejet.

[link]

2013. jan. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Tehát mégegyszer leirnám 4évesem tejfehérje allergiás és 3ésfél volt mikor ez elkezdődött,befullad ha tejet iszik és ez a rettentő jó orvoslás fél év után kapott a fejéhez hogy jajj akkor ez lehet a probléma forrása,a tápszerbe minden meg lenne amire szüksége lenne és olcsó!Heti egy alkalommal sem tudom megvenni a 600ft os tejet! Örülök hogy te megveheted a gyerekednek de nem ezt kérdeztem!
2013. jan. 19. 12:24
 4/26 anonim ***** válasza:

Én nem azt mondtam h hetente megveszem!

De minek akarod megitatni vele ha korábban sem itta?korábban mit adtál neki amiben megvolt minden amit most a tápszer pótolna?

De irtam a multivitamint és a kalciumpótlást.

Ne a gyerekeden akarj spórolni ugy hogy beletömöd amit nem akar meginni.

2013. jan. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Tejmentes tápot a gasztroenterológus írta fel?

Én gyümölcsöt szoktam turmixolni bele, azzal sűrítek főzeléket, csinálok "fagyit" (turmix lefagyaszt pálcikásan), kakót. Így trükközök, mert önmagában nem issza (az én lányomról 3 hós korától tudjuk, h allergiás, de két éves koráig anyatejes volt, addig nem volt gond ezzel, de semmilyen tápot nem fogad el).


Én beáztatott rizst, zabot és diót szoktam botmixerrel turmixolni, átszűrni gézen, azt is isszuk, pici sóval-mézzel ízesítem. Nagyon sok házilag elkészíthető gabonatejrecept van a neten, bár tény, a tápszer fehérjetartalma ezerszer magasabb, de ha minden mást ehet (nálunk a glutén, néhány hús és a tojás is kilőve, így muszáj tápszereznem a minimális fehérjemennyiés miatt), akkor elég a Ca-pótlás, pl mákkal, vagy gyógyszeres formában.

2013. jan. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Igen a gasztro irta fel! És az a helyzet hogy a fiam rettenet kakaós reggel este itta eddig,vegimilket adtam tej helyett de abba semmilyen vitamin ásványianyag stb nincs! Bármit teszek a tápiba nem kell neki van egy jellegzetes ize és nem issza! Már mindent kipróbáltam! KAp bérescseppet cvitamint de ezek nem pótolják a tejben lévőket,calcimuscot adok neki! NEkem ez most kezdődött és kezd kicsuszni a lábam alól a talaj nem tudom mit csináljak!Sir hogy nem ihatja meg a megszokott kakaóját!Megszakad a szivem érte!
2013. jan. 19. 12:51
 7/26 A kérdező kommentje:
4 es ! 1éves koráig tápszert ivott,utána tejet!
2013. jan. 19. 12:52
 8/26 anonim ***** válasza:
Akkor megkérdezem:szerinted mi van a tejben amit a boltban árulnak?nem hiszem hogy létfontosságú dolgok.
2013. jan. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Kár, hogy a tászert nem issza meg. De , mivel kiderült az allergia, ezáltal visszakapod a gyest és az emelt családi pótlékot. Nem akarok okoskodni, de csak ha a családit nézzük +10ezerrel kapsz többet, ebből megtudod venni a rizstejet vagy a zabtejet.

Vagy készíts rizstejet!!!Az a legeslegolcsóbb. Mellé nagyon jó amiket adsz neki!

2013. jan. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.


Milyet isztok? Mi milumil sinemilt. Van többéle, esetleg lehet kísérletezni vele, hátha van más, amit elfogad. Ez rizsből és szentjánoskenyérmagból van, kicsit édeskés az íze.


Gondolom, minél nagyobb egy gyerek, annál nehezebb elfogadtatni vele, de lehet, h idővel megissza! Addig meg csempészd ételbe, hogy azért jusson bele valami! Főzhetsz benne búzadarát is tejbegríznek vagy zabkását, kukoricadarát puliszkának sajttal megszórva, vagy mindenképp az ivés miatt lenne fontos neked?

2013. jan. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!