Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Pécsi gyermek pszichiátriáról,...

Pécsi gyermek pszichiátriáról, adhd vizsgálatról szeretnék tapasztalatokat. Van közöttük érintett szülő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van valaki aki az elmúlt 1 évben volt a klinikán kivizsgáláson?


1 év után végre behívtak minket. Jövőhéten kell mennünk. Eredetileg 1 hetes lesz a kivizsgálás. Eldönthetem, hogy minden nap bejárunk vagy befekszünk. Még annyit tudok, hogy jelenleg csoportban fogják nézni a lányom.


De bármilyen ehhez hasonló adhd-s kivizsgálás tapasztalatait szívesen fogadnék.



2023. máj. 19. 17:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Hany eves? Hogy fog aludni napkozben? Megirod majd milyen volt? Erdekel. Vag csak a d.e.? En egesz naposat az alvas miatt nem vállalnék, ha nem alhat. Az enyem 3 eves ,fiu ,eleg problemas, de 2-3 orakat alszik delben, anelkul estig visit. Abbol milyen diagnozis lenne...
2023. máj. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia!


Igen, nagyon szívesen megírom majd mi és hogyan volt.


3 gyermekünk van, mindhárom lány. Nekem a 2 nagy sni-s.

Most a középsővel megyek, ő 5 éves.

Nekem nem nagyon alszik már du. Nehezen fárad le, ha leteszem utána nagyon nehéz lefárasztani. Oviban még csak csak alszik, de abban sincs utána koszönet.

Annyit tudok, hogy ilyen du 2-ig lesznek a terápiák, vagy foglalkozások, így nem szeretnék éjszakára is maradni, ami jobban megviselné amúgy.

2023. máj. 19. 19:25
 3/7 anonim ***** válasza:

Pécset nem ismerem, de a Vadaskertben vannak még Budapesten ilyen vizsgálatok, ha arra rákeresel, azokról elég sok élménybeszámolót lehet találni a neten.

Mi is ott voltunk, azt leírhatom, ha gondolod, hogy segít.

5 éves volt a gyerekem nekem is, amikor mentünk.

Akkor még a szülő ott tudott aludni, hogy ne kelljen minden nap bejárni, azt hiszem ma már nem engedik.

Az ebédet kellett kifizetni, a szoba ingyenes volt, valami nevetséges összeget fizettem érte 1 hétre. Itt délután 4-ig voltak a foglalkozások, szülő nem lehetett ott, illetve első nap volt valami bemutatkozás, aztán minket kiküldtek. Egy 40 oldalas kérdőívet kellett otthon kitölteni, azt kellett bevinni. Azt hiszem országosan ezt használják az autizmus felmérésére, bár nekünk is adhd lett a végső diagnózis.

Volt szülői interjú is, természetesen.

A gyerekeket 12 fős csoportban vizsgálták. Kaptak csoportos feladatokat is, meg volt szabad játék, illetve volt, hogy egyénileg vitték el a gyereket teszteket kitölteni.

Nem tudtam, hogy ilyen csoportos kivizsgálás van Pécsett is, de az nagyon jó, mert ott látszik igazán, ha ilyesmi gond van a gyerekkel, kétszemélyes helyzetben nem jönnek ki ezek a problémák. A fiam teljesen szépen eljátszott a többi gyerekkel, amikor szabad program volt, sok barátot szerzett. A feladatokra nem volt hajlandó.

Délben volt egy 1 órás szünet, együtt ebédeltünk, meg elvonultunk csendes pihenőre. Akkortájt még aludt ebéd után a fiam, de idegen helyen nem volt hajlandó. Mindenesetre ez nagyon tetszett neki, hogy anyával ebédelt, és ebéd után velem lehetett egy kicsit. Utána hetekig hisztizett, hogy oda akar óvodába járni, mert az milyen jó volt.

4 után még elmentünk kirándulni, körülnézni a környéken, volt közös program is. Nagyon élvezte, hogy csak mi ketten voltunk együtt, és nem volt ott a tesó, csak az övé voltam.

Alapvetően neki nagyon tetszett, olyan volt, mint egy sima óvoda, sok játékkal, sok gyerekkel. Neki nagyon pozitív élmény volt.

Milyen messze laktok? Ha 2-ig vannak programok, akkor lehet, hogy érdemes hazamenni. Nekünk kb. 1,5 óra lett volna kocsival a Vadaskert, de reggel a dugóban akár jóval több is, így mi inkább az ottalvás mellett döntöttünk. Pécs környékén talán nem olyan gáz a közlekedés.

2023. máj. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm hogy megírtad.


1 éve voltunk most várólistán. Mikor felkerültünk pont akkor szervezték át az adhd részt. Ennyit tudok.


30 km belül vagyunk Pécstől. Én semmilyen formában nem szeretnék éjszakára is maradni.

Januárban hányásos hasmenés és több napig tartó 40 fokos lázzal kerültünk kórházba. Az nagyon megviselte. Amellett itt van a 8 éves is és a 2 éves is. Férjem sem tud csak úgy ugrálni tápra.

Mi is kaptunk papírt amit ki kell tölteni és az ovinak is kell + egy jellemzést is kell írniuk.


Középsőmnek emellett még beszédértési zavar és kevert specifikus fejlődési zavar van.


A nagynak iskolai képesség kevert zavar és szintén beszédértési zavar.


A figyelemhiány mindkettőnél sajnos vastagon jelen van.

2023. máj. 20. 21:13
 5/7 anonim ***** válasza:

"Középsőmnek emellett még beszédértési zavar és kevert specifikus fejlődési zavar van."

2-es vagyok, nekünk is ez van. De amúgy fel a fejjel, az enyém már 13 éves, és egész jól elvagyunk.

2023. máj. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Különösebben nem aggódom. Amúgy nagyon okos, sőt van amiben kiemelkedő, a felmérés is kihozta ezt.

Sokkal nagyobb baj, hogy nehezen tudja magát kifejezni, mert nem találja a szavakat sokszor.

A nagyobbikom ugyan ezzel indult, csak neki lecserélték a kevert specifikust. Ő pl helyben jár a rendes ÁMK iskolába, kis létszámú osztályba, gyógypedagógus logopédus osztályfőnőkkel.

2023. máj. 21. 05:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Az mázli, nálunk semmi ilyesmi nincs, én évekig hordtam magánúton logopédushoz. Normál általános iskolába jár a gyerek.
2023. máj. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!