Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi lesz ha kiderül hogy...

Mi lesz ha kiderül hogy hiperaktív a gyerekem? Speciális iskolába kell vinnem, gyógyszert kell szednie?

Figyelt kérdés

6 éves a kislányom, félek tőle . Hirtelen megüt, van hogy eldob egy tejes bögrét, játszóházban összeveszik a gyerekekkel, bevásárlásnál üvölt ha nem kap meg valamit, vonaton mindenki minket néz, nem tud ülni egy helyben és nem tud csendben lenni, idegeneket megszólít.Ha valami nem sikerül földhöz vágja ami a kezében van. Félek hogy kitöri az üvegajtót a szobán egyszer. Egyáltalán nem hallgat rám. Most mehet suliba mert a szellemi képességei rendben. Tudom hogy nem fog ülni egy helyben és tudom hogy neki fog támadni a tanárnak, ahogy az oviban is teszi az óvónőkkel . Utálok bárhol megjelenni vele , mert olyan hisztiket csinál úgy örjöng mint egy 2 éves. Jellemző hogy az emberek odakapják a fejüket , volt aki nevetett egy kicsit mert vicces egy kis 6 éves tombolása és a lányom neki akart támadni , én fogtam vissza. Miért nem fél senkitől…. a felnőttektől sem, neki nem ciki semmi. Pl ülünk a vonaton hangosan büfizik, vagy más…. na én annyit mondtam hogy ezt nem illik itt társaságban és utána már üvölt hogy utál engem meg belémrúg. Van hogy vezetés közben nekem dob egy játékot , pedig mondtam neki hogy az utat kell figyelnem nehogy baleset legyen. Elvihetem hintatérre játszóházba hogy levezesse az energiáit, de ott is mindenkinek nekitámad aki nem akar szót fogadni neki vagy nem akar játszani vele. Sajnos sokszor menekülnek tőle a gyerekek. Mert túl hangos, túl rámenős.Most csak pszihológushoz jár, még nem derült ki semmi. Az óvónő szerintem azt gondolja hogy el van kényeztetve és azért ilyen. Szerinte legyek következetesebb.

Hihetetlen dolgai vannak, én ilyen tomboló örjöngést ilyen viselkedést ritkán láttam. Kiveszi a kezemből a kaját, ha meg akarja kóstolni akkor amit a szájába adok, beleköpi a tányéromba és vigyorog hozzá. Amikor valamit földhöz vág, utána azt mondja hogy nem tudja hogy miért csinálta. Tejet a szőnyegbe…. mert azt mondtam neki hogy nem baj ha kiömlik, feltakarítom csak ne üvöltsön hangosan. Sokáig volt képzeletbeli barátja is akivel beszélt. Nem tudom hogy hiperaktív e, vagy idegrendszeri zavara van, vagy valami még komolyabb. Ítéljetek el, de én szégyellek vele megjelenni bárhol, mert mindenki minket néz ahogy tombol. Van aki mosolyog rajta, volt aki megdöbbenten nézte. Mindenhol leéget. Mit lehet így kezdeni? Most én állítsak be egy pszihiáterhez hogy jó napot, nézze meg a gyerekemet mert olyan béna vagyok hogy nem bírok el vele? És hát nem tanítottam arra hogy menjen neki mindenkinek, vagy köpje le az embereket meg üsse meg őket és mégis ezt csinálja?



2023. máj. 25. 14:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
75%

Pedagógiai szakszolgálat sürgősen!

Eléggé ADHD gyanús. De még egy enyhébb fokú autizmus sem kizárt.

Az én kisfiam is teljesen így viselkedik, ő auti. Ép értelmű, nagyon okos, csak hát a viselkedése az tragédia.

2023. máj. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 babyboom567 ***** válasza:
89%

6,5 éves ,ép értelű autista gyanús, idegrendszeri éretlenségű,ADHD-s, viselkedés-zavaros kisfiam van,speciális oviba jár oviba jár,DE! nem viselkedik így!!.2,5-3 évesen, a legbrutálabb időszakában sem viselkedett így.És 2,5 éves kora óta fejlesztve van.

Igen, tudom, ellenszélben vagy, mindenki szerint semmi baj sincs a gyerekkel,hanem te csesz...ed el.DE PONT EBBEN AZ ELLENSZÉLBEN KELLETT VOLNA VINNED MINDENHOVA FEJLESZTÉSRE.

Én is ezt tettem,és MÁR!!(2,5 éves kora óta) kezd látszani az eredmény.

Rettentően sajnállak.

2023. máj. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 babyboom567 ***** válasza:
100%
És külömben rengetegen félreértik a "fejlesztés "szót, mert hogy ír, olvas,számol,10 éveseknek való játékkal játszik,blabla.Hát ja, de érzelmileg/önszabályzásban/kontrollban egy 1 éves szintjén van, amivel szo..pni fog a suliban.
2023. máj. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
83%

"Húsvét előtt egy hétig jó gyerek volt..."-itt a lényeg, egy autista, egy adhd-s gyerek nem tud egy hétig jó lenne, csak mert jön a nyuszi!


Szóval ez egy hatalmas neveletlenség, hiszti.

Neked/nektek kell nagy erőt venni magatokon és megnevelni azt a kislányt.

Rendszert, napi rutint kialakítani, feladatokat adni, és dícséret és büntit rendszert kitalálni

2023. máj. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 babyboom567 ***** válasza:
75%

14es válaszoló, de tud,az én gyerekem is extrém helyzetben TUD korának megfelelően viselkedni.Mégis van papírunk a bajairól, és speciális oviba is jár.

Pl ápolt mikor beteg voltam,Vagy múltkor egy anyuka 2 gyerekkel rosszul volt a villamosmegállóban, segítettünk, és hihetetlen módon,a gyerekem kérés nélkül csinálta, amit én tettem volna(helyet keresett a villamoson a kislánynak,leültette,a másik kisgyerekre(babakocsis gyerek),visszaadta a cipőjét,és fogta a kislány kezét,hogy semmi baj nem lesz),én az anyukának adtam inni,és segítettem.


Én 1000% biztos vagyok, hogy a posztoló kislánya extrém sokat mobilozik,+idegrendszeri éretlensége van+ egy makacs személyiség+ a fejlesztés hiánya okozza ezeket a dolgokat nála.

2023. máj. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Mi is hasonlóan vagyunk a középső lànyunkkal, ő 5 èves èpp most vagyunk adhd- kivizsgáláson.
2023. máj. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Andi80018 ***** válasza:
54%

Mindenképpen van idegrendszeri problémája, és én az apja részéről azt érzem, szinte egyetért ezekkel a viselkedési formákkal. Én mindenképpen magán úton vinném a nyár folyamán pszichiáterhez, pszichológushoz, mert, ha így fog viselkedni a suliban, pláne, ha bántja majd az osztálytársait, vagy nem lehet tőle tanítani, azon lesznek a tanárok és a szülők is, hogy menjen el onnan.

Pont most mondta egy ismerősöm, hogy az unokája állandóan agresszív, üti a gyerekeket. Elsős. Már a szülők összefogtak, hogy kiközösítsék a kisfiút, mert rendesen félnek a gyerekeik tőle. Annyi, hogy ő legalább meg tud ülni órán.

És persze az se segít, ha az apja szerint ez rendben van... Ha jót akartok magatoknak, szeptemberig intézkedtek.

2023. máj. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy nem sok érdemben hasznos választ kaptál.

De valóban sokkal korábban el kellett volna vinni kivizsgálásra. De elmondom, hogy hova ne vidd, hát ne a Nevelési Tanácsadóba, és ne a Pedagógiai Szakszolgálathoz! Semmit nem tudnak, nem vesznek észre semmit, és ha mégis az rajtatok nem segít, mivel fejlesztést nem tudnak biztosítani, viszont le fogják írni, és kiküldik az iskoláknak, eléggé bajban leszel, hogy hova fogják felvenni.

Az én fiam adhd-s, de szerintem rajta van a spektrumon is. Én 3 évesen vittem el először a Pedagógiai Szakszolgálathoz, ahol megállapította a pszichológus, hogy a gyereknek beszédértési zavara van, és majd én fejlesszem otthon. Kaptam egy könyvcímet, aztán ennyi. Én is tudok beszélni. Ami nem más, mint egy képeskönyv, instrukciók nélkül semmit nem lehet vele kezdeni. Meg ugye elmagyarázta nekem is a pszichológus, hogy nem vagyok elég következetes. Akkor én elkönyveltem magamban, hogy "sz.aranya" vagyok. Nem tudok gyereket nevelni, stb. Mert olyan dolgai voltak, hogy már én is teljesen idegbeteg lettem tőle, és bárki, aki meglátott néha kiabálni vele, egyből leszűrte, hogy na, persze, hát ha ilyen az anyja, min csodálkozunk.

Persze próbálkoztam neki magánúton fejlesztéseket keresni, de senkivel nem volt hajlandó együttműködni.

5 évesen behívtak az oviba, hogy szerintük autista. Ismét Nevtan, ahol megállapították, hogy semmi baja a gyereknek. Közben meg az óvodában mondták, hogy tuti, hogy nem fogják tudni integrálni az iskolában, mert annyira öntörvényű, semmit nem csinál meg, amit kérnek tőle, és a többi gyerekkel is türelmetlen. Az a baj ezekkel a kivizsgálásokkal, hogy kétszemélyes helyzetben a magatartásproblémák nem fognak kijönni. Ha tanulási zavara van a gyereknek, szellemi fogyatékos, vagy diszlexiás, azt észreveszik, de mást nem.

Én elvittem a Vadaskertbe egyhetes ottalvós kivizsgálásra, ott kapta meg a beszédértési zavar és adhd-diagnózist. Tudom, hogy sajnos kevés ilyen hely van az országban, és nagyon hosszú a várólista, de próbálj olyan helyet keresni, ahol kortárs csoportban vizsgálják a gyerek viselkedését.

Lehet, hogy csak magánúton tudtok szeptemberig bármit kezdeni, az mélyen zsebbe nyúlós, és így is nagyon hosszú várólisták vannak.

Ha viszont a magatartásán kívül semmi más gond nincs, akkor az a rossz hír, hogy nincs speciális iskola, a normál iskolák meg nem tudnak mit kezdeni vele. Az ilyen gyerekek a két rendszer között libegnek, sehol nincs helyük.

Nem mondom, hogy azzal kell kezdeni, de ne idegenkedj a gyógyszertől. Van akivel csodákat tesz. A fiamnak most van egy osztálytársa, akit 3 iskolából már kirúgtak, mert minősíthetetlen volt a viselkedése. Most kap gyógyszert, és ő az osztályelső. Vannak fura dolgai, de semmi kirívó. Ha gyógyszer nélkül nem lehet beiskolázni, és széthullik a család, mindenképpen megér egy próbát. Ez kémia, valami vegyület nem termelődik az agyukban, amit a gyógyszer pótol, nem nyugtató!

Tudom, hogy tele van a net gyógyszerellenes információkkal, de ne ott nézelődj. Vannak pl. a FB-on adhd-s csoportok, ott kérdezz anyukáktól, akiknek szedi a gyereke, hogy milyen tapasztalatok vannak.

Őszintén a fejlesztésektől sokat ne várj. Nem igazán tudják, hogy mit lehet ezzel a dologgal kezdeni. A pszichológus heti 1 órában nem fog tudni csodamódszert bevetni, amit te, aki egész nap vele vagy, ne tudnál.

Mi évekig jártunk, és annyit csinált a pszichológus, hogy a gyerek elpanaszkodta magát, hogy vele milyen borzasztóan bánik mindenki, a nő meg sajnálkozott. Mindenki hibás volt, a tanár, a többi gyerek, én. Ő meg persze a szegény áldozat. Eléggé csalódott voltam, azt vártam, hogy majd a pszichológus megmagyarázza neki valahogy, hogy ő ül fordítva a lovon, de ez nem történt meg.

2023. máj. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
66%
Hamarabb kellett volna elvinned szakszolgálathoz akkor most nem itt járnátok. Időben megkezdett fejlesztés sokat alakított volna rajta. Legyél vele következetesebb sokkal. Ha nem fogad szót büntesd meg. Ne veréssel hanem tilts meg neki olyat amit szeret. Addig fogja ezt csinálni amíg hagyjátok. Ha üvölteni fog akkor üvöltsön, ne vegyél róla tudomást. Ha megrúg mond el hogy ez neked fáj, nem lehet ilyet csinálni és hagyd ott ha továbbra se érti. Majd idővel rájön hogy nem tehet meg veletek szemben akármit. Amúgy ez borzasztó lehet egy ilyen viselkedés... Kitartást nektek. Vidd el sokat olyan játszótérre ahol nagy a terület és tud szaladgálni, sétàljatok. A mozgáshiány is alakíthat ilyen problémákat.
2023. máj. 31. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Voltam magánba pszihológusnál, voltam iskolapszihológusnál, pszihiáternél. Mind azt mondták hiperaktív, kivizsgáltatom. Vadaskertben nem fogadnak, Oroszlányba megyünk. Októberben nevelési tanácsadó. Kapott az oviból egy pedagógiai szakvéleményt, hát néztem. Nagyon pozitív az egész, ilyen olyan értelmes, messze bővebb szókincs a társainál , a csoport élén, felszabadult ,kreatív, választékosan fejezi ki magát, logikai játékokban kiemelkedő. Akaratos ,makacs irányító uralkodó. A szabály játékokat nem mindig szerette.

Tesztek szintje befejező.

Gyerekorvos azt mondta ez egy nagyon jó eredmény. Remélem meg tud maradni a suliban mert hordja haza a piros pontokat a dícséreteket, de közben a szaktanári figyelmeztetéseket is ugyanúgy. Én mindent végigjárok vele amit kell, csak hogy jobb legyen végre. Neki is elege lehet már abból hogy ő mindig rossz meg bunyózik. Neki sem jó ez.

2023. szept. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!