Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Az óvónőm mindig piszkál...

Az óvónőm mindig piszkál azzal, hogy nem alszik a gyerekem az oviban és ez az én hibám, mert igenis át lehet szoktatni a gyereket hogy azonos időpontban aludjanak?

Figyelt kérdés
Azt mondja, hogy zavarja a többi gyereket, mert habár nem hangos,nem szaladozik közben, de ahogy forgolódik úgy súrlódik az ágy és ez zavaró. Mondtam neki, hogy ő már nagyfiú, 5 éves lesz és ugye évvesztesként vannak a csoportjában fiatalabbak is. Említette, hogy aludnia kell, én meg azt válaszoltam, hogy otthon sem igényli mindig. Próbálkoztam vele, besötétítettünk neki, de én nem tudom ezt ráerőszakolni, akkor sem aludt, csak ha ő azt úgy érzi. Ilyenkor mi a teendő?
2023. máj. 31. 16:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
41%
Kérd el a fizetését is...vicc. Ez a munkája.
2023. máj. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Na igen, a mindig csendes, ügyes, jó alvó gyerekeket persze minenhol szeretik, az enyém nem ilyen.
2023. máj. 31. 19:20
 13/20 anonim ***** válasza:
47%
Èrdekes válaszok :) Amikor.volt itt egy kèrdès, hogy az anyuka gyermeke sem akar aludni oviban ès mièrt nem lehet könyveznie, szìneznie jòl lesavazták, hog, mit kèpzel ő, majd az ő kicsi szeme fènye miatt borul az ovi szabályzat ès blablabla... Hehe :)
2023. máj. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
57%
Szerencsétlen gyerekek. Magyarországon szar ovisnak, sulisnak lenni. Tekintély elvű, maradi, primitív óvónők, tanárok vannak többségben
2023. jún. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Csak a saját három gyerekem három különböző módon viszonyult az ovis alváshoz, miközben otthon nyilván egyezett a napirendjük.

Mondjuk a vegyes csoport miatt azért náluk az ovi elég rugalmas volt ebben a kérdésben.

2023. jún. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Anno a fiam sem akart aludni, de okosan megoldotta az óvónő: meg kellett várnia nyugiban, amíg a többiek elalszanak és kimehetett a konyhás néniknek segíteni előkészíteni az uzsit.
2023. jún. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%
A konyhás nènihez? A konyhára belèpni bárkinek is, tilos! Ott higiènès szabályok vannak. Jò elmebetegek, ha ezt mèg öbkènt terveltèk ki, de a konyhás nèni is, aki jòvá is hagyta. Elmegy az eszem...
2023. jún. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős. Én is ezért utáltam az ovit, a gyerekeim is ezért utálták.

Nekem is elmagyarázta a 60 éves óvónő, hogy itt ez a házirend, és én oldjam meg.

Kérdezte, hogy mikor fektetem le a gyereket, mondtam nálunk már 8-kor alvás van, és reggel fél 7-kor kel, és jövünk oviba. Erre az volt a válasz, hogy miért nem fektetem le később, vagy keltem hajnal 5-kor.

Aha, persze, mert az biztos normális dolog, hogy 11-kor fektetem le az 5 éves gyereket. Meg majd az egész család kell hajnali 5-kor, hogy óvó néninek könnyebb legyen a dolga?! Eszem megállt ott helyben, hogy volt képe nekem ilyeneket mondani.

A gyermekpszichológusok is leírták, hogy 4 éves kor felett már nem minden gyereknek van igénye a nappali alvásra. Eszméletlen, hogy az óvodákban ezt 50 éve még mindig nem tudták megoldani. Amúgy az óvónőknek ki is van mosva az agya, vagy nem tudom. A szomszédasszony óvónő, és egyszer átmentem hozzá, és ott volt egy másik anyuka, és ő is mondta, hogy a gyereke mennyire szenved a nappali alvástól az oviban. Erre az óvónő felfújta a képét, és kijelentette, hogy rosszul szoktatjuk a gyerekeket, mert igenis szüksége van a nappali alvásra egy gyereknek. Mondjuk egész évben az oviban van nap közben, szóval nem is értem, ez miért az én "szoktatásom", de aztán erre már inkább nem mondtam semmit.

2023. jún. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Jesszus utolsó. Annyira merem a gondolkodásuk. Ami kicsit is a könyvben tanultaktól eltérő az már abnormális. Alapvetően a felnőttek sem egyformák ilyen téren sem. Én éjszakai bagoly vagyok, este 11 után megyek aludni és nem igénylem a délutáni alvást. A férjem meg ha tehetné a munkahelyén és itthon is ebéd után 1-1,5 óra alvást mindig beiktatna.
2023. jún. 9. 10:38
 20/20 A kérdező kommentje:
"merev".
2023. jún. 9. 10:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!