Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 16 hónapos gyerekkel nem...

16 hónapos gyerekkel nem bírok, hogy kezeljem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem is tudom hol kezdjem elég hosszú lesz. Tény és való, hogy nagyon sok problémám van jelenleg és ez kihathat a gyerekre de próbalok odafigyelni. Az apjával folyton veszekszünk de már keresem a megoldásokat arra, hogy elköltözzünk a kicsivel. Bár előre félek, hogy fogom ezt bírni. Kicsinek sok dologba le volt maradva a státuszvizsgálatoknál. Nem nézett a szemünkbe, nem mosolygott, nem gagyogott. Mosoly megvan, szemkontaktus is bár őszíntén nem nagyon figyeltem erre. Gagyogás hát most sincs nagyon és a beszéde is kb 0 amivel szekál a védőnő de nem tudok ennél többet beszélni hozzá, játszani. Amiket mond az az apa és a kutyára, hogy vau, kacsára eddig szépen, hogy háp háp de mostmár aba aba, halacskára cuppog, meg a lóra is. Meg sokszor ha akar valamit mutat és mondja, hogy miá😅 Ami aggaszt, hogy elkezdte már mondani, hogy anya, mama és, hogy kukubáó (ezt ismerősőm mondta sokszor) ezeket kb 2 napig használta és és azóta nem mondja több hónapja már ennek. Pár napja sikerült a papát kimondani de kb azt is 2 napig és azóta se mondja. Egyébként nagyon sok mindent felismer. Egyszer megmutattam neki, hogy hova kell kidobni a koszos pelenkát utánna egy hétig magától kérés nélkül fogta és kidobta, már azt se csinálja. Fürdésnél ha mondom neki most meg a hasad és a lábad fog egy kis habot és megmossa. Inni se tud egyedül mert nem emeli meg se a poharat se a cumisüveget eléggé ahoz, hogy sikerüljön, a szívószállas kulacsból se iszik. Bár hiába kinálom 2dl se iszik meg egy nap. Az evés pár napig szépen elkezdett enni kanállal de már azt se csinálja sőt minden kaját kipakol a tányérból, enni is nagyon keveset eszik. Súlya és magassága is le van maradva a társaihoz képest de védőnő szerint az még belefér. Játékaival nem tud játszani én se tudok leüllni vele mert egy percet nem marad nyugton. Mindent kiborít szétdobál, összepakolni se pakolja sőt mikor pakolom a játékait ő állandóan odajön és lever mindent. Mindig amit épp összepakoltam oda jön leveszi és szétdobálja. Gyerekekkel nem barátkozik pedig viszem a játszóra mindig. Nagyon irigy ha valamit bárki elvesz tőle elkezd bömbőlni de közbe ő meg elvesz mindig mindent. Nagyon hisztis, nyűgös gyerek. Mindenhova felmászik ha szépen szólok ha csúnyán csakazért is csinálja pl, hogy felmászik az asztalra és mindent kipakol a tálból kekszet sütit mindent és rászólok akkor sír és erőszakkal csak csinálja van, hogy meg is csapkod. Amikor rá van szólva sír a fejét is üti. Nagyon sokszor mutogat a lámpákra. Ha álmos sokszor szaladgál A pontból B pontra. Én nem tudok nélküle elmenni se wc-re se fel az emeletre mert egyből hanyat vágja magát és sír, ha nagyon nagyon ritkán el kell menjek valahova ugyan ez egy kicsit elvan aztán eszébe jutok és kezdi előről. Egyébként nagyon sokat játszik magába velem szinte semmit a fentebb említett dolgok miatt. Ismerőseim körébe mindenkinek nyugodt mosolygós játekos a gyereke az enyém meg állandóan hisztis. Félre értés ne essék nagyon szeretem de félek, hogy valami baja van. És így elképzelni se tudom, hogy adom majd bölcsibe.


Én is és az apja is elég problemás gyerekek voltunk sőőt felnőttnek se vagyunk egyszerű eset de nem szeretném, hogy az én kis manómnak bármi nehézsége legyen az életben :( Szerintetek mi lehet a gond?


És egy bonúsz kérdés😅 szerintetek két problémás szülőnek lehet normális gyereke? Mert ugye nem csak apuka meg anyuka génjeit öröklik.


2023. jún. 7. 20:51
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Ezeket leszámítva nagyon értelmesnek tartom őt
2023. jún. 7. 20:51
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nagyon részletesen írtál a gyerkőcről, de szerintem fontoa lenne, hogy átgondold, te hogyan reagálsz, te hogyan beszélsz hozzá. Lehet, hogy amiatt """dacoskodik""" esetleg.

Legalábbis én kisfiam akkor mindig befeszül és ellenáll, ha nem vagyok vele partner és nem vonom be megfelelően a dolgokba.


Biztosan megviseli, hogy most nem jó a kapcsolatod a pároddal és labilis az élethelyzetetek, ez sok mindent megmagyarázhat.


A kevés ivás pedig nem segít a kiegyensúlyozottságon. Esetleg ha koccintanátok és mindketten innátok? Vagy hasonló.

2023. jún. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
85%

A leírtak közül sok életkori sajátosság, peldául a szeparációs szorongás még tart. Vagy egy ekkora gyereknek nem kell idegen gyerekekkel barátkoznia, vagy nekik jó játék, hogy mondjuk tornyot lerombolnak. Aztán a csakazértis csinálja dolog sem olyan ritka, az enyém (főleg a nagy) is széles vigyorral csapkodta volna az ajtót napi 1000000 alkalommal.


A poharat hogy kell-e emelni vagy nem azt nem tudom, nekem egyik csinálta másik nem, de enni önállóan én úgy tudom 2 éves státuszig "kell". Vannak dolgok amiket addig csinálnak míg újdonság, aztán megunja és már nem dobja ki a pelenkát, megcsinálta már elégszer.


A beszéd sem elvárás ennyi idősen, pici még.


Szerintem semmi borzasztó nincs abban, amit leírtál, úgy értem ebben az életkorban belefér az átlagba.


Nekem a nagy sokmindenben le volt maradva. 2 évesen nem evett evőeszközzel, nem is beszélt, 4 szava volt amit 14 hónaposan mondott ki és nem jöttek új szavak. Jártunk fejlesztésre de egyébként már iskolás, az ég világon semmilyen negatív visszajelzés nincs róla, óvónők sem panaszkodtak oviban és tanítók sem az iskolában. Ők biztos említették volna, ha valami kórosat tapasztalnak.

2023. jún. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Olyan, mint egy átlagos 16 hónapos, semmi baj nincs vele. 🤷 Lesz ez még rosszabb is.
2023. jún. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
De akkor miért mondják nekem a nyugodt gyerek szülei, hogy nem normális amit művel és furcsán néznek ránk?
2023. jún. 7. 21:57
 6/24 A kérdező kommentje:
Kedves 1# válaszoló sajnos nem segít ez se az iváson. Mostanába pl csak abból a pohárból hajlandó inni amiből én iszok. De 1 kortyokat és tényleg nagyon keveset. Szoktam neki frissen facsarni gyumolcslevet azt se issza :/
2023. jún. 7. 22:00
 7/24 anonim ***** válasza:
98%
Tök normális amiket csinál,te nem bírod hogy foglalkozni kell vele. Ez van kifogtál egy több emberes babát. Enyém később kezdett beszélni mégsem gondoltam hogy baj van vele. Túl gondolod, a védőnők pedig néha csak rátesznek egy lapáttal.
2023. jún. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Félre értessz! Én szeretnék vele foglalkozni játszani meg mindent. De nem tudok leüllni vele játszani mert tényleg nem üll meg egy percet se és hiába mutatom, hogy kell játszani egy játékkal megcsinálja és megy a következőhőz vagy csak simán faképnél hagy. Játszanék én vele egész nap. Csak aggódom nagyon nem szeretném, hogy baja legyen tényleg idegesítő és elszomorít nagyon mikor látom az anyukákat akik lenézően néznek a játszon csak azért mert nekik nyugodt a gyerekük. Nem szeretném, hogy kiközősítsék.



Illetve ami még eszebe jutott, hogy szokott csak úgy ugrálni és a kezét is rázza olyankor. Szokott hátrafele is sétalni de azt úgy vettem észre csak akkor ha álmos.

2023. jún. 7. 22:32
 9/24 A kérdező kommentje:
Illetve annyi video van pl tiktokon hogy melyik gyereknek mik voltak a korai autizmus jeleki es annyira sok egyezes van :(
2023. jún. 7. 22:50
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom most 18 hónapos. És sok mindenben hasonló. :)


Ő se igazán áll meg egesznap. Kanapéra fel-le, futkos, fetreng a földön, néha körbe körbe forog, táncol stb.


Sokszor értelmesen kb esélytelen játszani vele mert mindent megun 5 perc után. De ez a jobbik eset mert van hogy ha nem sikerül neki valami akkor üvölt és eldobja. Jaj kb 0 a türelmi faktora...😂 :D mostanában iszonyú hisztis is idehaza, követel, mutogat és sír ha nem az van amit ő akar, de veszettül.


A játszótérrol nem akar hazajönni néha van hogy hazáig üvölt mint akit nyúznak, és ha bárhová megyünk vele akkor ha 5 percnél tovább kell várni akkor már minden baja van és mehetneke van. Remek volt 2 órát várni vele mikor a személyit csináltuk neki...😅


DE!! a játszótéren ő is békésnek és nyugisnak tűnik. Mindig mondják az anyukák hogy de jó nekem stb. De csak azért mert nem hazai pályán mozog a kiscsaj. :D azt nem tudják hogy otthon kb reggel óta meg a sírás, hiszti mindenért.


Szóval ne gondold hogy amit a játszótéren látsz egy másik gyerekből az a valóság. :)

2023. jún. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!