Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A szülő kérheti, hogy ne...

A szülő kérheti, hogy ne tegyék a szakszolgálat által meghatározott kódot a gyerekére?

Figyelt kérdés
Mondjuk egyszerűen azért, mert nem találna megfelelő iskolát, mert magánba vinné fejlesztésre pl.
2023. jún. 11. 20:38
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
82%
Semmi ertelme egy ilyen keresnek. Rengeteg mindentol elestek igy.
2023. jún. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
94%

Nem. De vissza is utasíthatod, amennyiben nem értessz vele egyet. iskolát pedig a szakszolgálat jelölhet ki. Ők pontosan tudják melyik iskolának mi szerepel az alapító okiratában.

Magánban ettől függetlenül viheted, a kutyát nem érdekli.

2023. jún. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
80%
Szerencsére nem kérheted.
2023. jún. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
97%
A szakszolgálati vizsgálat előtt kell nyilatkoznod, hogy a vizsgálathoz hozzájárulsz és a vizsgálat eredményét elfogadod.
2023. jún. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
23%
En ugy tudom,a szulo donti el. Kolleganom is igy jart, magasan funkcionalo aspergeressel. Mondta h hova vinne iskolaba, majd a no kozolte, hogy azt mi majd eldontjuk. Majdnem sirva fakadt, aztan beiratta ahova gondolta,mindenbol ötös volt a gyerek, egyszsr meg visszament, h tesi alol mentsek fel, hogy megkegyen a kituno. Az volt a szakszolgalat valasza, hogy ez a gyerek oda jar? Nem kisegitobe? Akkor rajuk vagta az ajtot. Ennyit a kódokról.
2023. jún. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
36%
4 es nem, nekem a vegen adtak papirt, es ott lehetett alairni 2 helyen, h elfogadod vagy nem. Ki az a hulye, mar bocsanat, aki elore alairja hogy, az 50 perces vizsgalat alatt egy idegen logopedus,gyogypedagogus mit gondol.
2023. jún. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
79%

Senkire nem viccből tesznek kódot.


Én a szüleim miatt nem kaptam. Meg is lett az eredménye. Nem kaptam semmilyen fejlesztést, amikor még lehetett volna, felnőttként pedig már le vagyok szarva. Meg már nem is lehet hatékonyan segíteni rajtam. Olyan iskolába jártam, mint a többiek. Látták, hogy más vagyok. Minden nap megaláztak és bántottak. Még 30 évesen is vannak iskolás rémálmaim. Nem is tanultam tovább. Inkább jártam volna szegregáltba vagy waldorfba. Lehet akkor sem lennék előrébb karrierileg, de legalább nem egy lelki roncs lennék. Rengeteg ismerősöm járt így, hála a szüleiknek, akik azt hitték okosabbak a szakembereknél. Meg azzal foglalkoztak, hogy mit fognak szólni egy gyagyás gyerekhez mások. Akkoriban az sni annak számított és ahogy elnézem még mindig itt tart a társadalom. Döntsd el, hogy mi számodra a fontosabb. A gyermeked boldogsága, mentális egészsége vagy az hogy mások mit gondolnak rólatok. Ha nem lenne sni kategória a gyereked, akkor nem kapott volna kódot. Üres az államkassza. Nem osztogatnak csak úgy olyasmit, amire támogatás jár.

2023. jún. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
71%
Utolso, amig nem fogyatekos ,hanem csak barmilyen sni kodos, nem szabad szegregalni. A kisegotoben gyongyot fuzogetnek es arra nevelik oket,h sosem lesznek onellatoak. Egy normalis befogado kozosseg baromi fontos, hogy kesobn be tudin illeszkedni es onallo eletrme legyen.
2023. jún. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
81%
Csak ártanál vele a gyereknek. Lehet, hogy így bármelyik iskolába felvennék, de később úgy is kiderülne, hogy gond van. Nem kapna fejlesztést, a társaihoz képest sok dologban hátrányt szenvedne. A magán fejlesztéssel sem haladna olyan jól, mint a többiek, állandó kudarc élménye lenne
2023. jún. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
85%

A vizsgálat után elédraknak egy előzetes tájékoztatót, hogy mi fog szerepelni a hivatalos szakértői véleményben. A lap alján nyilatkozni kell az alàírásoddal, hogy egyetértesz a vizsgálat eredményével és, hogy ezek lesznek benne a szakértői véleményben.

A hivatalos szakértői véleményt postán küldik ki, melynek a végén külön felhívjàk rá a figyelmed, hogy 15 munkanapod van fellebbezni, ha esetleg nem értesz egyet a benne foglaltakkal.

Szóval 2 lehetőséged is van visszautasítani a kódot. Elsőnek a vizsgálat alkalmával, másodszor a fellebbezéssel.

Ha viszont véglegessé válik a kód, akkor utána nem tudod róla levetetni.

Az iskolát viszont nem a szakszolgálat dönti el, ők csak javaslatot tesznek, de ha te találsz olyan intézményt, ahol vállalják a gyereked integrálását, akkor természetesen oda is írathatod.

2023. jún. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!