Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Testvérféltékenység? Valaki...

Testvérféltékenység? Valaki találkozott hasonlóval? Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Két hete született a második babánk, egy majdnem hároméves nagylány testvéreként.


Sajnos a nagylányunk kifordult önmagából mióta először látta a kicsit. De nem a klasszikus testvérféltékenységi tüneteket látom, nem bántja, nem haragszik rá, nem akarja hogy elvigyük máshová, semmi ilyesmi. Mintha inkább félne tőle! Ha sír a pici, akkor iszonyú ordításba kezd, remeg, teljesen pánikba esik. Ha épp nem sír a kicsi, akkor is aggódva nézegeti minden mozdulatát, hogy "sírni fog" és már görbül is a szája. Megnyugtatni alig lehet ilyenkor, valamikor úgy behergeli magát, hogy toporzékol, magán kívül kerül. Most kaja közben mert felsírni a kicsi, majdnem összehányta magát a hisztitől. Sajnos az éjszakai keléseknél is ez van.


Ha épp a kicsi alszik vagy csak nézelődik, akkor néha odamegy hozzá, megsimogatja, egyébként nem különösen érdeklődik azon felül, hogy ne sírjon.


Szerintem nem maga a gyereksírás hangja zavarja, mert soha nem zavarta ha más gyerek sír, hanem kifejezetten a kistesó sírásától meg a szituációtól van ki.


Próbáltuk felkészíteni, olvastunk tesós mesekönyveket, megmutattuk neki a pocakomat, kisbabás képeket, hátha ezzel felkészül, de úgy látszik hogy nagyon nem... Nem hanyagoljuk el, a délutáni altatás az enyém, éjszaka velem alszanak, játszunk vele, stb. A kistesó előtt nyilván körülötte forgott mindent, tudtuk hogy lesz féltékenység, de erre a reakcióra nem voltunk felkészülve.


Próbáljuk türelemmel és megértéssel kezelni, elmagyaráztuk neki hogy a kistesónak nem fáj semmi, ha sír megvigasztaljuk, de éjjel kettőkor három órás virrasztás után két üvöltő gyerek között nehéz racionális döntéseket hozni, úgyhogy volt hogy már kiabálni kezdtem :-(


Van itt valaki akiknél hasonlóan jött ki a testvérféltékenység? Hogyan kell jól kezelni? Akinek hasonló volt, mikor kezdett enyhülni?


Már félek a szomszédok szeme elé kerülni a műsorok miatt. :-(((



2023. jún. 13. 16:53
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
totál nem értem, miért jön mindenki azzal, hogy milyen jó a tesó, amikor nyilvánvaló, h nem az
2023. jún. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%

1es na látod ezt én se értem. Nekem is mindenki azt mondta és ki voltak akadva hogy miért utálom. Hát nem én kértem hogy legyen mégis az én életem borult fel miatta.


Kérdező, én felkeresnék egy gyerekpszichológust amíg nem késő

2023. jún. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a tesómek lanya pont ezt csinalta 2 évesen. Ő azt hitte, ő csinált valami rosszat és azért sir a baba. 3 hónap kellett, hogy ez elmúljon teljesen. Mára nyoma sincs, fél eves a pici.
2023. jún. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Én is ordítottam 3 évesen,amikor az öcsém sírt. Nem tudom megmondani miért,de azóta is úgy érzem egykének lenni jobb lett volna.
2023. jún. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mit mond a lányotok?
2023. jún. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!


Hármas, ez érdekes, eszembe sem jutott hogy ez is állhat a háttérben, lehet hogy nálunk is belejátszik ez.


Ötös, nem nagyon ad adekvát választ. Próbálom én is kérdezni hogy miért baj ha sír a tesó, mi fog akkor történni, de csak hajtogatja hogy a "kistesónak nem tetszik". még nincs hároméves, nyár végén lesz, hiába beszél még ilyen összefüggéseket nem nagyon tud elmondani:-( Sokat beszél amúgy a tesóról, de semmi olyat ami arra utalnak hogy pontosan miért baj hogy sír vagy mitől fél a nagyobbik.


Annyi van, hogy a legnagyobb műsort akkor veri le, ha én (anya) nyúlok a gyerekhez, és ilyenkor az apja vagy a nagyanyja a mentsvár. Ezért is gondoltam hogy ez valami furcsa testvérféltékenység lesz.

2023. jún. 14. 12:43
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem így elég egyértelmű, féltékeny, és összerakta, hogy ahányszor az új jövevény elkezd teli torokból üvölteni, mindenki azonnal otthagy csapot papot és azzal foglakozik. tehát ő is rákezd, hogy visszaszerezzen titeket magának, ha az újnak bejön ez a taktika, neki mért ne jönne? logikus.
2023. jún. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én 3 és fél évesem mostanában fél attól, hogy ha leengedjük a vizet a kádban, ô is lecsúszik a lefolyóba a vízzel együtt. Hiába magyarázzuk, hogy nem fér bele. A 7 éves nôvére viszont néha rájátszik erre, és direkt visszalép a kádba, mikor már kihúztuk a dugót. És ettôl a 3 éves mindig totál pánikba esik és hisztérikusan sír, nem lehet megnyugtatni, amíg a nôvére újra ki nem jön a kádból. Meg van gyôzôdve róla, hogy a nôvére életveszélyben van. Pedig amúgy nálunk se felhôtlen a viszony kettejük között, többször nyúzzák egymást, mint ahányszor nem, szóval azt se mondanám, hogy rettenetesen szereti a nôvérét, azért fél(ti) ennyire. Inkább a saját belsô félelmét vetíti ki a szituációra.


Nem lehet, hogy nálatok is valami ilyet triggerel a kistestvér sírása? Valami olyan félelmetes helyzetet képzel mögé, ami hasonló sírást váltana ki belôle, mint amit a kistesó produkál?

2023. júl. 3. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 8!! Eves lanyom sirt sokaig amikor sirt a kisbaba.

Mikor leültünk megbeszelni mi a baj,kiderult,hogy nagyon sajnalja őt,es fel,hogy valami komoly baja van azert sir.

2023. júl. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!


Azóta gyakorlatilag megszűnt a probléma magától, csak annyit csináltunk hogy mantráztuk, nincs semmi baja, és megvigasztaltuk őt is meg a picit is. Végül nem derült ki egyértelműen hogy mi volt a gond, de jó ötleteket írtatok. Valószínűleg sajnálta is a kistesót, és meg is ijedt a sírástól, mert elég érzékeny tud lenni. Lehetséges hogy ez a kivetítés dolog is benne lehetett.


"Csak" a dackorszakos hisztik maradtak. De azok keményen... :-)

2023. júl. 3. 21:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!