Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista gyermeketeket hogy...

Autista gyermeketeket hogy tanítottátok meg, hogy szobatiszta legyen?

Figyelt kérdés
Nálunk a közelben nincs tsmt, az ayres-es nőtől szívrohamot kap, szakszolgálatnál pedig csak gyógytornászunk van. Vannak ehhez is képes mutogatós dolgok? A könyv használhat? Ti hogy próbáltátok? 2.bilit vettem, de meglátja sikít. Ötletek? 3 éves nem beszél.
2023. jún. 15. 21:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Türelemmel és kivárással. Mivel semmit nem csinált "időre". Mozgás, beszéd...így ezt se vártam el 3 évesen, mintha neurotipikus lenne. Ahhoz képest hogy milyen lemaradásai voltak/vannak egész korán lett az, 3 év 8 hónaposan, gyakorlatilag egyik napról a másikra magától.
2023. jún. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy sikerült. Az anyós állandóan mondja a magáét, kiidegel. Vedd le a pelenkát róla. Mondom neki és a szőnyeggel mi lesz? Kitisztítod napi 5x? Mert nem mond semmit, nem jelez, de azt se ha bemegy. Volt, hogy belenyúlt kakilás után a pelusba is. 😞
2023. jún. 15. 22:05
 3/11 anonim ***** válasza:
61%
Tényleg nyáron célszerű levenni róla a pelenkát, szőnyeget egy időre felcsavarni, és hadd l3gyen felpucéron! Vidd sűrűn bilire/wc-re és adj neki időt.
2023. jún. 16. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
22%
Verés
2023. jún. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Türelemmel, megértéssel és elfogadással!

Ha csak egyszerűen leveszed róla a pelenkát, azzal hatalmas problémát is generálhatsz attól függően, hogy ő mennyire érzekeny erre. Ha ezt a módszert választod, nagyon figyeld a jelzeseit és inkabb add vissza rá, ha nem bírja. Nálunk a gyerkőc normál oviban kezdett, ott nem lehetett rajta pelus. Levették róla. Olyan székletvisszatartása alakult ki, hogy többször a kórházban kötöttünk ki... Már olyan adag szekletlazítót kapott, hogy egy felnőtt is összef**ta volna magát, ő meg tartogatta 2-3 hétig!

Végül az hozott megváltást, hogy szegregáltba került. A sulit is pelenkával kezdte meg 6 évesen, majd a második félévtől egyik napról a másikra elhagyta azt. A székletvisszatartás mostanra szűnt meg teljesen, most 8 éves.

2023. jún. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
8%
Értelmi fogyatékos is talán ? Vagy legalább közepesen érintett ? Azért kérdem, mert én is autista vagyok, akárcsak sok ismerősöm, de nekünk ilyen problémánk nem volt. Úgyhogy kikérem magamnak az ilyen általánosító kérdéseket. Ki kellett volna emelni, hogy az adott autista gyermekkel ez a helyzet, nem általánosságban.
2023. jún. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

4es nem fogom verni!

6os azt hozták ki, hogy túl okos, meghaladja a tudása mindenben a korát. Viszont mondom a példát, hogy szó szerint érti a dolgokat. Nem maradhat a pelusban a kaki, ki kell venni. Gondoltam a pelust, erre kiszedte a kakit. Ne végy mindent magadra! Lehet képekkel jobban megértené, így gondoltam.

2023. jún. 16. 18:05
 8/11 anonim ***** válasza:
91%
6, hogy azzal se legyen tisztában valaki ép értelmű autistaként, hogy az 1 %-ba tartozik 🤦
2023. jún. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Vannak jeltáblák, használd azt vagy csinálhattok otthon is. Kinyomtattok egy bilit vagy wct lelaminálod úgy tartós is lesz. Magyarázd el neki hogy mutassa ha dolgát érzi.

Ha értelmileg nincs megérve rá akkor kár sürgetni nem leszel előrébb. Ha majd magától mutatja hogy zavarja a pelenka akkor próbálkozz. Vagy ha kertes ház akkor az udvaron vedd le róla. Lakásban addig még valahogy nem jelez nem venném le. Ennyi erővel kakálhat pisilhet az ágyra is vagy bárhová. Azt nehéz lesz kiszedni a szagot. Anyósnak mond el ha nem ért hozzá olvasson utána aztán majd csak sikerül felfognia hogy nem egy átlagos gyerekről van szó

2023. jún. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Anyós? Azt mondja régen ezzel nem foglalkoztak ...
2023. jún. 21. 18:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!