Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Magán pszichiáterhez is...

Magán pszichiáterhez is vihetem ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Oviból küldtek minket pedagógiai szakszolgálathoz, ovi intézte. A szakszolgálaton megállapították a BTMN-t, nagy baj nincs, csak apróságok, szinte csak dicsérték, de 1 dolog miatt a javaslatok közt szerepel, hogy pszichiáterhez menjünk el. Szóban mondták, hogy csak a biztonság kedvéért kérjek időpontot, úgyis 1 év minimum, aztán a felülvizsgálaton meglátjuk kell-e egyáltalán menni.

Ebben az esetben magán is jó, vagy csak államiban? (Illetve attól függetlenül, hogy elviszem, kötelező egyáltalán a javaslatot betartani? Csak felmerült bennem.)


2023. jún. 21. 14:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%

Pszichiáter vagy pszichológus?

Ha adtak egy konkrét rendelést, helyet, telefonszámot, akkor oda jelentkezz be.

Igen, kötelező betartani, gyermekvédelmi ügy lehet belőle, ha nem tartod be. Ha nem értesz vele egyet, akkor fellebbezhetsz.

2023. jún. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ahogy írtam, pszichiáter.

Nem adtak meg helyszínt, azt mondták a doki ad majd beutalót.

Azt mondták, hogy bejelentkezésnél ne fogadjam el, hogy első körben pszichológushoz akarnak majd irányítani, mert "az mindenkit leráz". (Mivel nekünk tényleg csak apróság, gondolom minket is "lerázna" ennyivel) így viszont kissé erőltetésnek érzem részükről, ezért gondoltam, hogy magánba viszem inkább, így a javaslatot is betartom.

2023. jún. 21. 16:43
 3/14 A kérdező kommentje:
(pszichológus meg gyógypedagógus nézte a pedagógiai szakszolgálaton)
2023. jún. 21. 16:44
 4/14 anonim ***** válasza:
Kerdes, hogy mi miatta kellene vinni a gyereket.
2023. jún. 22. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Miért lényeg? De viselkedésprobléma miatt ami csak az oviban jön elő, ahová be se szokott, mert jó, ha összesen 6 hetet járt az 1 év alatt. És figyelemzavar miatt, ami a fülészetet megjárva, hallása már meggyógyult, sokat enyhült 2 hét alatt is.
2023. jún. 22. 09:43
 6/14 anonim ***** válasza:
Azért lényeg, mert ha maganszorgalomból uyg döntesz, nem vársz egy évet arra, hogy a gyereket kezeljék mondjuk ADHD-val, akkor jó q magan. Ha kell az óvodában q szakvélemény, akkor nem jó q magan.
2023. jún. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Akkor nem az a lényeg hogy mi a gond, hanem az, hogy az ovi küldött eredetileg. De köszönöm, így már értem.
2023. jún. 22. 12:49
 8/14 anonim ***** válasza:
61%

De, elég fontos, hogy mi miatt küldött. Ugyanis vannak olyan diagnózisok, amelyeket csak pszichiáter tud kiadni. Pl. adhd, autizmus.

Nagyjából ennyi értelme van, mert ők általában gyógyszeres kezelést nyújtanak, fejlesztést, lelki támogatást nem.

Amúgy miért ne fogadnák el a magándoki szakvéleményét? Ő is orvos.

2023. jún. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy azokat csak pszichiáter adhat, nálunk nem áll fenn egyiknek a gyanúja sem. De egyik helyen azt olvasom, elfogadják a magánt, máshol hogy nem.

Most csak az a célom, mivel nincs nagy bajunk, hogy a javaslatnak jogszerűen eleget tegyek, hogy ne legyen gond belőle, miért nem vittem el. Fejlesztést már előírták a heti 2 órát oviban, szeptembertől fogja kapni, (de ez olyan volt, hogy írjunk neki elő valamit, ha már itt van, mert amúgy átlagosan és átlagon felül teljesítette a vizsgálatokat.)

2023. jún. 22. 18:25
 10/14 anonim ***** válasza:
Szakszolgálatban nem fogadnak el magánorvosi szakvéleményt!
2023. jún. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!