Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 7 éves gyereknél mennyire...

Bogica0616 kérdése:

7 éves gyereknél mennyire normális, hogy nem akar sehova menni az anyja nélkül? Átmenni a nagyszülőkhöz vagy akár ott aludni? Nagynénihez menni? A barátnőjéhez aki a szomszédban lakik átmegy ott is marad egyedül.

Figyelt kérdés
Még 4 évesen elment, ott is aludt 1-2 napot a nagynéninél, de már nem akar. A nagyinál sem marad szívesen egy délutánt, csak ha nagyon muszáj. Ti mit tennétek? Ez normális vagy gond van vele?
2023. júl. 7. 12:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Valamiért nem szeret ott lenni.
2023. júl. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Tehat nem sehova nem megy az anyja nelkul, mert a baratnojezehez ezek szerint igen. Nagyinal valszeg erte vmi serelem, vagy szimplan uncsi neki
2023. júl. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés hogy azzal van gond, hogy anya nélkül nem tud/akar lenni vagy bizonyos helyeken nem akar maradni? A kettő nem ugyanaz.
2023. júl. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát a barátnőjéhez elmegy, néha programokra elmegy velük egyedül is, de van, hogy vissza kell fordulniuk félúton pl:piac felé, mert sír, hogy nem akar menni, pedig előtte akart menni. Állítólag unalmasak neki, de már kezdek kétségbe esni, hogy elszurtam valamit azért ragaszkodik minden áron belém.
2023. júl. 7. 12:43
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is 7-8 évesen mondta, hogy ne hagyjam többé kettesben a nagyanyjával, és nyaralni sem akar többé a nagynénjével. Nem bántak jól vele, megjegyzéseket tettek rá, nem tartották tiszteletben a számára fontos dolgokat, piszkálták, tapintatlanok voltak, és a gyerekem tök más személyiség volt, mint amit ők látni akartak. Azelőtt sem szeretett annyira velük lenni, de én erőltettem, mert mégiscsak család. Idővel viszont velem is egyre gonoszkodóbbak, kötekedőbbek lettek, és már nem törtem magam én sem. Korábban ha a gyerek nem akart menni, felsoroltam a jó dolgokat, amik ott várják, lelkesedtem, kedvet csináltam, és legvégső esetben megmondtam, hogy ezt most muszáj, mert dolgom van, és most ők vigyáznak rá, vagy ilyesmi, a gyerek pedig elfogadta. Egy idő után már nem csináltam ezt, így a gyerek szabadon távolodhatott el tőlük. Így jártak.
2023. júl. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

Á, ezek szerint az anya vagy. Azt hittem, a nagymama/nagynéni, aki nem veszi észre, hogy nem kedvelik őket.

Akkor csak annyit tudok mondani: ha egy 7 éves gyerek sír, mert mégsincs kedve piacra menni, akkor sem fordulunk vissza. Ennyi stressztűrést, alkalmazkodást és felelősségvállalást tanulnia kell.

2023. júl. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem a 10 éves lett ilyen pár éve, a 7nek meg már babakorában is rohadt mindegy volt kivel hol van. Nagyon belenőtt a nagy a sggembe, pedig aztán nagyon távol áll tőlem a babusgatás (lehet pont ezért, mert azt akarja)
2023. júl. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%
Az én lányom sincs el nélkülem. Na és akkor mi van? Sosem aludt még sehol máshol a saját ágyán kívül. Rettenetesen anyás, mint egy kis majom. Ő sem megy egyedül a nagyszülőkkel, nélkülem sehová. Teljesen egészséges okos gyerek.
2023. júl. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat megnyugodtam. Akkor nem félre neveltek, vagy beteg a gyerek, csak van ilyen személyiség. Persze lehet unalmasak hisz felnőttek nem gyerekek.
2023. júl. 7. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!