Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, hogy a 2 éves...

Normális, hogy a 2 éves egyáltalán nem hiányolja a szüleit, amikor nagyszülőknél van?

Figyelt kérdés

Néha szoktuk ott hagyni egész napra. Reggeltől késő délutánig. Ez kb havi 1 alkalom az elmúlt fél évben. Most pedig megtörtént nemrég az első éjszakai ott alvás is. Imádja a nagyit meg a papát, nagyon szeret ott lenni, és én ennek nagyon örülök.

De normális az, hogy sose hiányol? Nem sír, ha otthagyjuk, ráadásul, ha érte megyünk, az utóbbi 1-2 alkalommal inkább azért sír, hogy ő még nem akar onnan eljönni.

Kezdek arra gondolni, hogy valamit elrontottunk... Vagy ha túl sokat maradna ott, akkor azért már hiányolna egy idő után? Tudom, rohadt unalmas 0-24-ben az anyjával lenni és itthon vannak szabályok, mamáéknál meg kb mindent lehet.


2021. szept. 25. 08:39
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Teljesen normális, nyugi nem rontottatok el semmit, ne gondold, hogy “nem nevelted elég kötődően”, vannak ilyen alkatú gyerekek akik egyszerűen tök jól elvannak mással is. A kislányunk is ilyen, imád a mamájáéknál lenni, oviba is 1 nap alatt beszokott, sosem sírt utánam és alig lehet hazahozni.

Ez szerintem egy tök jó dolog hogy ennyire kiegyensúlyozott marad másokkal is, gondolj bele hogy jobb lenne, ha minden indulásnál 20 percig ordítva a kapaszkodna beléd, sivalkodna mint disznó akit ölnek, egyfolytában utánad sírna és ezzel a tudattal kellene otthagynod? Ugye hogy nem? Mindent jól csináltatok, egy kiegyensúlyozott, bátor kisgyereket neveltetek. Teljesen normális ez a viselkedés, ettől még nagyon szeret titeket, majd ha nagyobb lesz amúgy akkor jobban fogjátok látni az örömöt amikor visszaérkeztek hozzá.

2021. szept. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Igen az én lányom is pont ilyen volt de én erre rendkívül büszke voltam. Egészseges gyerek, nem szorong, jó helyen van ne aggódj. A lányom azóta 14 éves, klassz csaj lett, nincsenek gondjai taborokkal és máshol alvással sem halistennek azóta se. Szerintem ez így tökéletes.
2021. szept. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az enyém is ilyen, de már egész kicsi korától volt, hogy 1-1 éjjel ott aludt.

Örülj hogy ilyen rugalmas

2021. szept. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nyilván azért szeret ott "jobban" mert minden meg van neki engedve meg körbeugrálják.
2021. szept. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Ne gyárts problémát ott, ahol nincsen! :)))))))
2021. szept. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%
Épp tegnap lett egy spontán szabad délutánom és estém, mert a gyerekeim nem akartak anyósoméktól hazajönni :D 6 és 2,5 évesek. Egy településen lakunk, gyakran találkoznak, szeretnek ott lenni, mert ki van nyalva a fenekük. Leadtam délelőttre a kicsit, míg a nagyot vittem fejlesztésre, érte mentünk, erre mindkettő ottmaradt 🤷‍♀️ A nagynak rendszeres program, hogy hétvégén valamelyik nagyszülőnél alszik, mert tetszik neki a változatosság, a kicsi meg tanulja el tőle, most már ő is egyre gyakrabban mondja. Engem amúgy nem zavar, amíg ez mindenkinek öröm, addig hadd menjenek.
2021. szept. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
27%
Megválaszoltad a saját kérdésed, hogy miért szeret ott lenni. Mert ismeri őket, elérhető vagy és mert ki van nyalva a kis popsija. Nálunk ugyanez van, pedig a lányom idegen helyen annyira nincs el, kivétel a mama meg a papa, mert ott Hawaii, dizsi, napszemcsi van. Én örülök, mert a nagyszülők is imádnak vele lenni, így sokkal könnyebb szervezni az életünket.
2021. szept. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
65%
Unokaöcsém 1 éves. Szó szerint bárhol bármikor bárkivel hagyhatod. Sokszor vigyáztam rá pici korától szava se volt soha. A múltkor tesómnak dolga volt a kertben és alig tudott haladni a gyerektől. Oda ment a szomszéd, hogy elviszi sétálni addig. 1órát sétált a kb vadidegen emberrel. Sógornőmnek néha azarul esik, hogy ennyire "nem kötődik" hozzájuk de végülis sokkal könnyebb ha dolguk van.
2021. szept. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!