Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerinted ha közel laknak a...

Szerinted ha közel laknak a nagyszülők milyen gyakran normális rájuk bízni a gyerekeket olyankor, amikor a szülők is ráérnének, otthon vannak?

Figyelt kérdés

És mi minősül annak hogy már visszaélnek a nagyszülők közelségével? Ismétlem olyan alkalmakról beszélek, amikor legalább egyik, de akár mindkét szülő is otthon van és tudna vigyázni a gyerekre, tehát nem létszükséglet. (pl. ahol tanító az egyik szülő ott ő is egész nyáron otthon van stb)

2 évnél idősebb gyerekekről beszélek, tehát nem kisbaba vagy újszülöttre gondoltam.



2016. júl. 29. 09:55
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem ez az "ahány ház, annyi szokás" esete. Nem a közvéleménytől függ, hanem a családtól.
2016. júl. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Erre nincs általános szabály. Ránk pl mindig a nagymamánk vigyázott egész nyáron és év közben is,amikor a szülők dolgoztak. A mi alatt 6 embert kell érteni, mert ennyien voltunk unokatestvérek, akik ott laktunk a mama közelében. Soha nem érezte soknak, imádta. Most, hogy idős és a demencia miatt sokszor mond mindenfélét, mindent megtudtunk, hogy mi bántotta régen, erre most sem panaszkodik, sőt mindig azt mondja, hogy olyanok voltunk mint a gyerekei csak ránk több ideje jutott. Az én szüleim is állandóan azt szeretnék, ha ott lenne a fiunk. Én dolgozom, férjem ugyan gyesen van, de építkezünk és sokat kell ott lenni segíteni, irányítani, így hétköznap 3-4 napot a szüleim vigyáznak a fiunkra. Amikor megyünk haza, mindig mondják, hogy maradjunk, olyan üres a ház unoka nélkül. De ha ők nyűgnek éreznék és nem szívesen tennék, akkor egy alkalom is túl sok.
2016. júl. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
NEkem az a normális,hogy amennyit a nagyszülők látni akarják.Nekem anyósék vannak legközelebb,de ők is 38 km-re. Hétvégente járunk mindig szinte,most volt az hogy kb 3-4hete nem voltunk már,de lányom ha ott is hagytuk eddig az péntek estétől vasárnapig volt,meg egyszer már voltunk ott péntektől vele,vasárnap mi haza,és egész héten ott volt a gyerek. De ekkor ők kérdezték meg maradhatna-e egész hétre. Most ismét szóba került már,hogy maradjon,de majd a nyaralás után .
2016. júl. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahányszor szivesen vállalaják. Nálunk anyósékkal egy faluban lakunk, 2 gyerkőc van, ha nem érek rá se tudom rábízni őket, csak évente max 4x. Egyszerűen érzem, hogy nyűg nekik. Anyu 40 kmre lakik, ő szivesen vállalja bármikor (ha dolgom van, ha csak lazítani akarok, akkor is).
2016. júl. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
39%

En is a nagyszuleimnel voltam egesz nyari,teli,oszi,tavaszi szunetben.minden betegseg alkalmaval.mikor beteg lettem,reggel hivtak anyumek papamekat,ok jottek ertem vittek orvoshoz.

Nalunk ez volt a termeszetes,mi is imadtuk es mamamek is.

Az En gyerekeim is sokat vannak a mamaknal.a nagyobbik fel eves kora ota ott is alszik,a kozepso csak 2,5eves koratol,addig cicizett.

Most pl egesz juliusban alig voltak itthon.4.en jottek meg a balcsirol (apjukkal voltak) 6.an indultak gorogbe a mamaval,17.en jottek meg,akkor apjuk bevitte oket Anyumekhoz,19.en jottek haza,21.en mentek a balcsira a mamaval es majd vasarnap jonnek haza.most 9 es 7 evesek.3 eve is mar voltak gorogben a mamaval.O akarta oket vinni.En meg miert fosszam meg Oket egy elmenytol?

A pici 4hos,szombaton anyosom vigyaz majd ra,mi apaval megyunk romantikazni.es kb fel eves koratol O is ottalszik majd a mamaknal.anyosom amugy is sokat vigyaz ra mar most.mig bevasarolunk,vagy ha valami dolgunk van hivatalos helyen.

Szivesen teszik.

Ha nem akarnak nem eroltetnem.

Pedig En itthon vagyok.

2016. júl. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
Család függő. Anyuék 4km-re laknak, tehát pár utcával arrébb. Hetente egyszer biztos ott vannak a gyerekek délután 4-től 8-ig, ezt anyu igényli. Jön, elviszi őket, este hozza őket. Ha hétvégén elmennénk bevásárolni vagy bármi dolgunk van ahova nem célszerű gyereket vinni, akkor anyuék szívesen vállalják őket mondjuk reggel 8-tól 1ig, délutáni alvásig. Tehát nálunk így megy, hogy heti egyszer biztos ott vannak, de sokszor van hogy 2x is. Én ennél többször már nem merném őket megkérni pedig biztos szívesen vigyáznának még a gyerekekre, csak tudom hogy most pont nem könnyű a 2 gyerekemmel. (1.5 és 3 évesek)
2016. júl. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
41%

Hát jó kérdés. Anyósomék közel laknak, ők naponta átjöttek eleinte. Aztán amikor nagyon nem voltam már vendégszerető(na nem véletlenül :S), akkor a párom ment át hozzájuk. Kb fél éves korától rendszeresen van náluk egyedül hetente 1x, nem a muszály miatt. Most 14 hónapos(tudom fiatalabb bocsi:)), de most is már 2x volt náluk a héten, és ma délután is át akarja vinni, pedig már elterveztem a délutánomat a fiamml.

Szerintem heti 2 alkalomnál nem kellene, hogy több legyen. Főleg, hogy vannak más rokonok, kötelező programok is. Hangsúlyozom ezek a 'csak úgy' nagyszülőknél esetek.

2016. júl. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs erre abszolút szabály. Attól függ, mit vállalnak és igényelnek a nagyszülők, mennyit bír és mekora a gyerek, mennyit akarnak a gyerek nélkül tölteni a szülők. VAn aki mindennap viszi az unokjáját haza az oviból, meg még különórákra, ez is lehet normális, van, akinél sose hagyják ott a gyereket, az is lehet attól normális.


Akkor élnek vissza a nagyszülők közelségével, ha többet várnak el tőlük, mint amennyit szívesen megtesznek. És ez a gyereknek sem jó mellesleg. Attól, hogy egy tanító "egész nyáron" otthon van (kivéva július első fele, augusztus második fele, plusz még ha táboroztat), lehet neki is dolga, amit jobb gyerek nélkül intézni, sőt, Uram bocsá', akár a gyerek vagy a nagyszülő is igényelheti a közös időtöltést!! Lehet ez heti egy alkalom vagy havi egy, családja válogatja.

2016. júl. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az én anyumék kb. 5 percre laknak tőlünk, ő tanítónő. Szóval szabad a nyara, ezt a szabadságot azért úgy kell elképzelni, hogy június végéig még be kell járni az évzáró után is, augusztus 20 után meg már be kell járni. Szóval úgy igazából a július a teljesen szabad. Ő már nem táboroztat.

Most szinte minden nap jön. Általában főz és hoz egy kis ebédet nekünk vagy pékségből péksütit. Ilyenkor a nagyobbik lányom (3 éves) lerohanja persze. Fiatalos nagymama, jól viseli a lányom játszási ötleteit, általában szerepjátékoznak, babáznak. Eközben én a kicsivel foglalkozom, szoptatom, elpakolom a konyhát, beteszek egy mosást vagy hajat mosok gyorsan ilyesmi. Tehát nem a lábamat lógatom ilyenkor sem, hanem gyorsan megpróbálom utolérni magam.

Akkor vannak olyan alkalmak amikor el kell intèzni valamit amit 1-2 órát vesz igénybe (orvos, havi bevásárlás, ügyintézés). Ezeket egyeztetjük előre, neki mikor alkalmas, nem iderendelem, mint egy szolgát. Igyekszem úgy csinálni, hogy a gyerekek ilyenkor ne legyenek nyűgösek, fáradtak, éhesek amikor itt van, "csak" játszani kelljen velük. Valamint, ha tudom a kicsit megszoptatom, elaltatom mire jön, így vele nincs is gondja.

Én úgy vettem észre szivesen van velük, imádja őket. Én pedig mindig megköszönöm a segítséget. Nem mondott még soha olyat, hogy ne haragudj kislányom, de ez nekem túl sok. Igyekszem persze, hogy ne is jussunk el ideáig.


Anyósom. Ő pár km-el messzebb lakik, de teljes értékű nagymama, pont mint anyum. Ő a távolság és a rossz buszközlekedés miatt váratlan esetekben nem bevethető. De ott már többször ott aludt a nagylányom, kertesben lakik, míg anyuméknál nincs hely erre, ők panelben laknak. Illetve, ami fontos, hogy nem megy szembe velünk semmiben, ha kérünk valamit akkor azt úgy csinálja, nem kérdőjelez meg, nem tömi titokban semmilyen sz.rral, ha mi azt kérjük, hogy ne. Ő szintén nagyon szeret a lányommal lenni, nem látom azt hogy nyűg lenne számára, sőt ő kéri hogy jöhessen.


Nagypapák. Az én apum majdnem minden nap jön hozzák, de nem gyerekre vigyázni, hanem általában szerelnek valamit a férjemmel, a férjem szülei elváltak, az ő apukáját évente párszor látjuk.

2016. júl. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, ez inkább hozzállás dolga. Vagyis nálunk is közel vannak a nagyszülő, én pedig sokat vagyok otthon. Viszont az egyik oldalon soha, a másikon ritkán ajánlották fel a segítséget, mégis a rokonok, ismerősök valamiért azt hiszik, rengeteget segítenek nekünk a nagyszülők. Szóval nem evidens azért a közelség miatt.

A másik része, az a pofátlanság, amikor valóban nagyon sokat veszik igénybe a nagyszülőket. De ez kinek probléma? Kívülállónak nincs köze hozzá, a nagyszülő meg nyugodtan szóljon, ha nem akarja. Már felnevelt x gyereket, az unoka nem az ő dolga. Ha meg szívesen csinálja, és nem teher, akkor nem is pofátlanság annyira.

2016. júl. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!