Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináljunk a gyerekkel,...

Mit csináljunk a gyerekkel, hogy neveljük, ha csak velünk rossz?

Figyelt kérdés

Velünk viszont annyira, hogy egész nap tiszta ideg vagyok miatta, nem szeretem azt sem ha a közelemben van!

Rokonokkal, iskolában, barátnőknél nincs vele (állításuk szerint) semmi gond, de amint megjelenünk teljesen kicserélődik!

10 éves lány


2023. júl. 17. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
De mit takar a "rossz"?
2023. júl. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
20%

Egy jó nagy pofon megoldja a problémát.

Jaj juj azt már nem! - hát akkor szenvedjetek, egészségetekre

2023. júl. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Én megkérdezném a gyereket. "Hallom, hogy mindenki csak jót mond rólad. Ennek nagyon örülök. Ugyanakkor, mikor itthon vagy, számomra nagyon kimerítő a viselkedésed. Felidegesítem magam rajta. Szerinted mi lehet a baj? Mitől viselkedsz itthon másképp?"


Gyakran az van mögötte, hogy otthon érzi magát biztonságban, és kiereszti a gőzt, amit máshol nem tudott. Ez fontos is, hogy megtörténjen! Keresnetek kell olyan megoldást, hogy te is bírd, de a gőz is távozhasson.


Nem csak ez lehet, de ez elég gyakori.

2023. júl. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#2 sem egy sem több nagy pofon nem ér semmit! Próbáltam!
2023. júl. 17. 16:20
 5/8 anonim ***** válasza:
57%

Titeket kéne pofozni, kérdező, meg 2-es.

Gyerekkel foglalkozni kell.

Mikor a szüleivel van, minden gyerek ,,lazább", ,,rosszabb", ilyenkor tudja kiengedni a gőzt.

2023. júl. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
30%

Megérzi, hogy tiszta ideg vagy és nem szeretsz a közelében lenni.

Átragad rá a hangulatod.

Más meg nyugodtan viselkedik vele. Az is átragad rá.


Te az anya vagy?

Ha az apjával van kettesben, mennyiben viselkedik másképp, mintha veled van kettesben?

2023. júl. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az anyja vagyok, az apjával egy fél fokkal jobban viselkedik, de csak azért szerintem, mert ő jobban ráhagyja a dolgokat, pl ő engedi kb korlátlanul gépezni meg azt nézni amit akar, én meg nem
2023. júl. 17. 16:57
 8/8 anonim ***** válasza:
16%

Ha csak veléd szemét, te csinálod rosszul.. bántó dolgot mondasz/teszel és védekezik. Ez onnantól, hogy kellemetlen voltál mások előtt a suliban/boltban odáig, hogy beszéltél vele pár napja bármi lehet. Lehet több dolog halmozódása is.


Próbálj odafigyelni a beszélgetéseitekre, reakcióira. Ha mással is ilyen lenne, akkor felmerülhetne, hogy a gyerekkel van gond, ha de csak veled.. És nem, ez a gőzkiengedős marhaság, a nyugodt békés helyen max sírnak és idegesek közben, szemétkedni, kiabálni, megalázni nem fognak.

2023. júl. 18. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!