Az adhd miböl alakul ki?

Figyelt kérdés

Kislanyom meg kapta a diagnozist, magamat hibaztatom, hogy alkalmatlan szülö vagyok el rontottam a nevelest es egyebek :(

Magas vernyomasom volt terhesseg alatt, volt fertözesem is, aztan inditott szüles, sokaig volt be sargulva. Nem tudom ha ezek közre jatszanak, hirtelen meg se kerdeztem a pszihiatert erröl, hogy miböl alakulhatott ez ki nala.



2023. júl. 21. 17:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Általában a családban másnak is van, szóval öröklik, nem hiszem, hogy a terhesség alatti gondok miatt is kialakulhatna.
2023. júl. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem nevelési hiba, hanem agyi defektus. Ha ilyen diagnózisa van, ideje képezni magad a témában. Olvass, nagyon sokat olvass, lépj be az adhd szülői csoportba a facebookon és tanulj mások tapasztalataiból is. Magadat hibáztatni balgaság, vidd fejlesztésre, találd meg mivel tudod őt motiválni és segíteni.
2023. júl. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Genetika okozza.
2023. júl. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Dr Csiky Miklósnak nagyon jó előadásai vannak a témában a neten, keress rá.

Ő azt mondja, hogy genetikus, de a születéskori komplikációk hozzák elő.

Nekem pl. mindkét gyerekem besárgult, a fiamnak a nyaka köré volt tekeredve a köldökzsinór, a lányom belekakilt a magzatvízbe. Mindkettő adhd-s. Néha gondolkodom, hogy lehet, hogy én is az vagyok, de nem ennyire súlyosan, mint ők.

Szerintem sok mindent nem tudnak még erről a témáról, a mostani rohanó világ is kihozhatja. Sokan mondják az étrendet, azért ebben én nem vagyok biztos. Az a tuti, hogy ez egyre több gyereket érint, és ebben hatalmas üzletet látnak az emberek, szóval csak óvatosan, hogy milyen terápiát, vitamint, étrendet stb. próbálsz ki, mert sok a lehúzás.

Az biztos, hogy próbáld meg lelassítani az életviteleteket. Nem kell rohanni, nem kell ezer különórára hordani a gyerekeket, és nem kell senkinek megfelelni. Ha a gyerek nem lesz kitűnő tanuló, és nem veszik fel a versenyistálló gimnáziumba, attól még lehet boldog ember.

És sajnos készülj fel rá, hogy az emberek nagyon tájékozatlanok ezen a területen, viszont mégis mindenki szakértőnek képzeli magát. Szóval nagyon sok kritika fog érni, mindenki téged fog hibáztatni, és a legtöbben nem is hisznek az adhd létezésében sem. Az általános nézet az, hogy ez nevelés kérdése, és sajnos a pedagógusok is ezt hiszik. Mi heti szinten kapunk beírást, hogy a gyerek nem figyel órán, bámészkodik, stb. Pedig ott van a diagnózis, de valahogy mégis azt hiszik a tanárok, hogy a gyerek tudna figyelni, ha akarna.

Erősnek kell lenni lelkileg, és tényleg jó, ha találsz egy támogató csoportot. Én tagja vagyok az Adhd-FB csoportnak, bár többször kiléptem. Ott is sokszor kaptam támadásokat, pedig én benne vagyok ebben több, mint 10 éve, és nagyon sok mindenen vagyunk túl. Szerintem hasznos tanácsokat tudnék adni. De Magyarországon olyanok az emberek, hogyha nem értenek egyet a másikkal, akkor egyből támadnak. A vitakultúra nem túl jó nálunk. Inkább nem is nagyon kommentelek, csak olvasgatom a többiek tapasztalatait.

2023. júl. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hozza szolasokat, igen sokat segitettel kedves utolso. Nalam is volt komplikacio szüles alatt. Magamat hibaztatom, hogy bar csak csaszart kertem volna. Inditott szülesem volt toxemia miatt, gyerekem be sargult, mar a korhazban vegig orditotta a napokat, onnantol pedig jött a többi. Most 2.5 eves
2023. júl. 28. 21:09
 6/10 anonim ***** válasza:

"azt mondja, hogy genetikus, de a születéskori komplikációk hozzák elő."


Ez egy hatalmas baromság, ha valakinek van valami genetikai problémája akkor teljesen mindegy hogyan születik meg meglesz neki a genetikai hiba.


"Nekem pl. mindkét gyerekem besárgult, a fiamnak a nyaka köré volt tekeredve a köldökzsinór, a lányom belekakilt a magzatvízbe. Mindkettő adhd-s."

Rengeteg gyerek születik ugyanilyen apróbb problémák mellett és nem adhd-s-ek. Egyik rokongyereknek ebből mindhárom megvolt szüléskor, nem adhd-s.

Régen azért nem volt ez ennyire jellemző, mert nem diagnosztizálták. 30-40 éve nem is létezett adhd, legalábbis itthon.

2023. júl. 29. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kérdező! Nyugodtan hibaztathatod magad ha jólesik. Te vagy a hibás mert toxemia lett? Miért mit tehettel volna ellene? Fordulj szakemberhez, mert ezek nem normális gondolatok. Értem, hogy keresed a válaszokat, de még ha a toxemia miatt adhd-s akkor sem te tehetsz róla.
2023. júl. 29. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

6-os, adhd-kutató vagy esetleg? Diplomás gyermekpszichiáter?

Dr Csiky azt mondja, hogy genetikus, de nem minden esetben aktiválódnak ezek a problémák. De te biztos jobban tudod.

Amit érzel, kérdező, az teljesen normális. Én is folyton a válaszokat keresem. A lányomat 5 nappal túlhordtam, és minden nap mondtam a dokinak, hogy indítsa meg a szülést, nem akarta. Ha megteszi, akkor bizonyára nem kakil bele a magzatvízbe. De az indított szülés miatt is lehetnek komplikációk, szóval a fene tudja, hogy mi lett volna a jó. A császáros babákkal is sok probléma lehet. Szóval ebbe már belenyugodtam. A toxémia ellen sem tudtál volna sokat tenni, ugyanúgy, ahogy a sárgaság ellen sem. Nálunk vércsoport összeférhetetlenség miatt sárgult be mindkét gyerek. Ez ellen aztán végképp nem tudtam volna mit tenni.

2023. júl. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%
8 Ehhez nem kell adhd kutatónak lenni. Csak értelmezni kell tudni egy mondatot. Okos ember egyébként ilyet biztosan nem mondott, csak rosszul idéztek tőle, vagy te értelmezted rosszul amit mondott, és most rosszul adod tovább.
2023. júl. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem megállapítható 💯%ban ilyen kiskorban az Adhd.

Meg alakulhat , az enyem is 2,5eves es sokszor gondoltam en is hogy az enyém az.

De mondtak hogy ilyen kicsin nem lehet 💯%os diagnozist ezen a teren allitani.

Kb.5-6eves kortól.

Ugyhogy addig turelmesen nyugodtnak kell lenni sok játék stb

2023. júl. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!