Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan alakul az autista...

Hogyan alakul az autista gyermek beszéde?

Figyelt kérdés
Nekem a kisfiam mondott szavakat, majd ezeket elhagyta. Most 3 éves, 10-15 szó az amit mondd, inkább a saját nyelvén "beszél". A doki szerint ez jó, mert ebből indul ki a beszéd majd. Szerintetek?
2012. jún. 27. 23:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is ezt mondta a fejlesztönk,h ez jo,mert majd ebböl lesz a beszéd.Én is csak várok,és reménykedem,h a fejlesztés meg a TSMT-torna hatására beindul a beszéde.Az enyém 2és fél éves,de nem beszél,autista ö is.Jártok ti is fejlesztésre?

2012. jún. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia. 4 éves kisfiamnál a napokban diagnosztizálták az Asperger-szindrómát. Sokat olvastam róla, tudtam, hogy ez a gond, sok jel utalt erre a betegségre. Mi még most fogunk járni fejlesztésre, de bizakodó vagyok, ugyanis összehasonlítva a tavalyi nyarat a mostanival, ég és föld a különbség. Tavaly 3 évesen talán 15-20 szót mondott magától, az összes többi szót, mondatot csak visszaismételgette ugyanazzal a hanglejtéssel, ahogyan azt tőlünk hallotta. Idén már válaszol, bár néha még mindig visszaismétel. kér: pl. kérek üdítőt Anya. Tavaly még ezt mondta: inni. Egyre kerekebb és bővebb mondatokban beszél, bár sokszor még halandzsázik is. Úgy gondolom, ezek a gyerekek (főleg speciálista segítségével) utól érik a többi gyereket. Be fog indulni a beszéde, nyugodj meg. Csak kicsit később.
2012. jún. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
az én öcsém is autista azt mondták az orvosok hogy majd meg tanul beszélni 8 éves és semmi gagyog de nem mond semmi értelmeset :/ csak a csodára várunk
2012. jún. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Sajnálom:(

Én nagyon bízom benne, hogy megtörténik a "csoda". És a szobatisztaság az kialakult nála?

2012. jún. 29. 22:57
 5/10 anonim ***** válasza:
Az én autista gyerekem is csak a saját nyelvén beszélt 3 éves koráig, majd a bhrg alapítvány tsmt tornájával megtörtént a csoda. Ma 5 éves és már majdnem úgy beszél, mint a vele egykorú többi gyerek. Érdemes beruházni is de főleg kötélidegzettel végigcsinálni a gyakorlatokat.
2012. júl. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
szoba tisztasággal minden rendben van meg is érti hogy mit mondunk neki csak nem beszél. meg van egy napi rende és ha az változik akkor olyan balhét csap hogy csak na
2012. júl. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

# 2: azért az Asperger az más, a beszéd szempontjából, mint a típusos autizmus. Bizonyos kritérimrendszer szerint nem is aspergeres az, akinél késik a beszédfejlődés, de nincs egységes diagnosztikai szempontrendszer.

Az én aspi lányom pl. másfél évesen már beszélt, 3 évesen már bővített mondatokban, folyékonyan.

Egyébként nincs két egyforma autista, tehát nem lehet előre jósolni semmit...

2012. júl. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 nevem-senki ***** válasza:

Sziasztok!

Hol diagnosztizálták az autizmust? Hova fordulhatnánk segítségért?

Előre is köszönöm!

2012. júl. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Vadaskert Alapítvány

Ez egy ingyenes gyermekpszichiátria, és ha valaki, hát ők értenek hozzá.

2012. júl. 18. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 nevem-senki ***** válasza:
Nagyon köszönöm s segítséget.
2012. júl. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!