Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Állatokat gyilkoló kisgyerek....

Állatokat gyilkoló kisgyerek. Hogyan, merre lehet elindulni?

Figyelt kérdés

Keresztlányomról van szó, 5 éves.

A szülei homokba dugják a fejüket, de azt hiszem az anya meggyőzhető lenne, hogy ne hagyják annyiban. De merre kell elindulni? Házi orvostól beutalót kérni? Vagy csak besétálni a pszichiátriára?

Aggódom nagyon, mert tudom hogy a sorozatgyilkosok többsége így kezdi és rettegek, hogy egyszer arra ébredek, amikor nálam alszik, hogy késsel áll az ágyam felett.


2023. júl. 31. 10:11
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
Milyen állatokról van szó és hogyan gyilkolja őket?
2023. júl. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
32%

"Aggódom nagyon, mert tudom hogy a sorozatgyilkosok többsége így kezdi"

. A gyerekek jó része így kezdi.

Egyébként első körben nevelési tanácsadó, ott pszichológus, de nyilván ezzel az anyja tisztában van.


De egyébként imádom ezeket a kérdéseket: van egy problémás gyerek, annak vannak szülei, és van a Kérdező a mindentudó narrátor szerepében, aki valahogy mindig titokban tartja, hogyan is kapcsolódik az egészhez.

2023. júl. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
#2: azzal kezdte, hogy a keresztlányáról van szó.
2023. júl. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%

Ott a pont, hogy pontosan milyen állatok? Mert ha legyeket, hát, egy ponton mind csináltunk valami hasonlót. Ha kiskutyákat, akkor meg nem hiszem hogy hosszú távon homokba dughatnák a fejüket a szülők.

De mondjuk te is kezdhetnéd azzal, ha egyedül te látod a problémát, hogy leülsz vele, és elmagyarázod hogy ez nem helyes dolog... tudod, a gyerekek a felnőttektől tanulnak. Sokkal többet segít, mint ha sorozatgyilkosnak titulálsz egy kislányt, és rettegsz tőle hogy mikor következel te.

Amúgy az is kérdéses, hogy mi történik otthon, amit esetleg nem látsz, ugyanis ezek lehetnek figyelmeztető jelek is, hogy valami baj van. De az semmiképp se megoldás, ha egy gyereket hibáztatsz rögtön. Már az is gyanús kicsit hogy a szülei nem foglalkoznak a problémával.

2023. júl. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
91%
Mi az, hogy gyilkoló? Élvezi, hogy szenvednek, hosszasan kínozza őket? Vagy egyszerűen érdekli a halál, elmúlás? Mert előbbi valóban gyanús, főleg ha gyakran fordul elő, de utóbbi az életkori sajátosság, persze nem mindegy, hogy tudja kielégíteni ezt a kíváncsiságot. Ha a családban tabu a halálról, stb. beszélni, ha elhajtják a szülei, amikor erről kérdezne, akkor kénytelen lesz egyedül keresni valami platformot, ahol választ talál a kérdéseire.
2023. júl. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy a keresztlányom. Az anyja a mostohatestvérem.

Főként bogarakat, gilisztákat, csigákat. Nemes egyszerűséggel eltapossa őket. Tudja, hogy ezáltal meghalnak. Tudja hogy mi a halál (2 év alatt két közeli családtag halt meg), tudja hogy véges. Tudja, hogy amit csinál az rossz, mert azonnal mentegetőzik, hogy véletlen volt (nem az).

2023. júl. 31. 10:32
 7/38 anonim ***** válasza:
93%

Nekem ez egyáltalán nem tűnik kórosnak, inkább figyeleméhség: tiltott dolgot csinál, de nem azért, hogy az állatnak rossz legyen, hanem mert a reakcióra, figyelemre vágyik.

#5

2023. júl. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
92%
Ne hülyéskedj már, minden gyerek agyontapossa a bogarakat, ennyitől nem lesz sorozatgyilkos... Ha kismacskákat kínozna, jogos lenne az aggodalom, de ez semmi, ezen mindenki átesik.
2023. júl. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

Hogy otthon mi van, ami előttem titok, azt nyilván nem tudhatom. A felszínen egy szerető családban nevelkedő gyerek. Középső gyerek, így az anyja szerintem rettenetesen túlkompenzál, nehogy kevés figyelem jusson rá. Ezért is nem értem. A szülei nem agresszívek, türelmes, nyugodt emberek.

A halálról én már beszéltem vele. Amikor egy családtag beteg volt, sokat beszélgettünk erről. Igaz, a szülei a mennyországos szöveget adták be neki, ahol mindenki boldog. Lehet ezáltal valami csodaszerű elképzelése van a halálról, de erre soha nem tett utalást, mikor arról beszéltünk, miért nem szabad megölni az állatokat.

2023. júl. 31. 10:38
 10/38 A kérdező kommentje:
Nekem ez fura. Soha nem tapostam el semmilyen állatot. Legalábbis amikor már fel tudtam fogni, hogy miért nem szabad.
2023. júl. 31. 10:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!