Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Állatokat gyilkoló kisgyerek....

Állatokat gyilkoló kisgyerek. Hogyan, merre lehet elindulni?

Figyelt kérdés

Keresztlányomról van szó, 5 éves.

A szülei homokba dugják a fejüket, de azt hiszem az anya meggyőzhető lenne, hogy ne hagyják annyiban. De merre kell elindulni? Házi orvostól beutalót kérni? Vagy csak besétálni a pszichiátriára?

Aggódom nagyon, mert tudom hogy a sorozatgyilkosok többsége így kezdi és rettegek, hogy egyszer arra ébredek, amikor nálam alszik, hogy késsel áll az ágyam felett.


2023. júl. 31. 10:11
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%
Ti nem csapjátok le a legyeket, vagy mi? Akkor mire találták fel a légycsapót, rovarirtó szereket??
2023. júl. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy 5 éves korodról olyan élénk emlékeid lennének. Ettől még persze lehet, hogy te nem tapostad el őket, más gyerek viszont igen.

Beszélgetni kell vele, hogy ez nem helyes viselkedés, de egyből pszichiáterhez rángatni, meg azt jósolni, hogy biztos sorozatgyilkos lesz, nevetséges.

2023. júl. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%

10-es kérdező: ez nála (ennyiből, amit leírtál) csak a dacolás, figyelemfelhívás egyik eszköze. Te biztos mással érted el ugyanezt.

#5, #7

2023. júl. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
92%

Ezek alapján pedig mégis valami figyelemfelhívásnak tűnik, de megnyugodhatsz, ettől nem fog kést nyomni a nyakadhoz. Lehet, pont a túlkompenzálás az oka, lehet mégis úgy érzi, kevesebb jut neki, lehet, valahogy rosszul dolgozza fel, ezeket nem tudhatjuk.

Talán más irányból is megközelíthető a dolog, mint a halálról elmélkedni neki, vidd ki ha tudod, többször a természetbe, mesélj neki ilyen dolgokról, ez talán jobban felébreszti a természetes empátiáját, ha többet tud róluk.

De semmiképp se kóros, főleg ha "csak" eltapossa őket, igen, előfordult hogy gyerekkorunkban ok nélkül is tettünk ilyet. Simán ki is nőheti.

2023. júl. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:
A legyet lecsapjuk, ha nagy ritkán bejön. De nem szokott, mert van szúnyoghálónk. Ez azonban más. Nem lelem benne örömöm és ugyebár a légy fertőzéseket terjeszt.
2023. júl. 31. 10:48
 16/38 anonim ***** válasza:
93%
Jó, de simán láthatta, hogy otthon az anyja lecsapta a legyet. Teraszon is lehet egy csomó, főleg most nyáron. Lecsapod, hogy tudj nyugodtan kint üldögélni. Más rovarokat is lecsaphatsz, ha éppen olyan helyre repül, mászik. Szúnyogot is lecsapod. A gyerek meg csak ennyit lát belőle: hisz anya is lecsapja a rovarokat. Na láss ebbe bele többet légyszíves.🤦
2023. júl. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
91%

De nem értem, te hova akarsz elindulni, jogilag semmi közöd a gyerekhez, semmit nem tudsz vele csinálni, amit a szülei nem akarnak.


Szóval a kérdést sem értem.

2023. júl. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:
Mint írtam, az anyja meggyőzhető. Neki azért már van hozzá köze
2023. júl. 31. 11:36
 19/38 anonim ***** válasza:
22%
Pojt multkor olvastam egy cikket errol. 8-9eves kor korul kell kezdeni aggodni. Addig nem igazan fogja fel. Nekem 3 evesem van, egesz nap gyuszmekeli a kismacskakat, neha ratapos,huzza a farkukat, en is kivagyok tole. Neha megszurta bottal es nevet :(( de latom,h olelgetj,puszilja ,szereti oket. Mondja neki hogy nincs semmi baj. Szoval en sem tudom mit gondoljak.
2023. júl. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
86%

"tudom hogy a sorozatgyilkosok többsége így kezdi és rettegek, hogy egyszer arra ébredek, amikor nálam alszik, hogy késsel áll az ágyam felett."

Kérdező, mondd, hogy csak trollkodsz. Egy bogarakat, csigákat taposó gyerekről már sorozatgyilkost vizionálsz?

Ha igen, neked van szükséged pszichiáterre, nem a gyereknek.

A gyerekek csinálnak ilyeneket. Lehet nála ez a figyelemfelhívás eszköze is. A szülőkkel kell beszélni, ők meg beszéljenek a gyerekkel.

2023. júl. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!