ADHD vagy autizmus?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Kisfiam októberben lesz 4 éves.ADHD-ra vagy autizmusra gyanakszom.Kivizsgálása folyamatban.

Sajnos az óvodában egyre több gond van vele.3 hònapja már napi rendszerességgel kaptam visszajelzést,hogy szaladgál a teremben,nem hallgat,ütögeti,rugdossa a társait,aludni sem szeretne és alvásidöben is zavarja a többieket.Akkor 2 hétig hazahordtam ebédidöben.Majd beszélgettünk vele és azt mondta ö is,hogy szeretne tovább maradni.Újra egész napot járt.Pár hétig semmi probléma nem volt vele.Nem volt rá semmi panasz,majdnem mindennap aludt a többiekkel,ha mégsem akkor szépen,csendben eljátszott,könyvet nézegetett stb.

Viszont egy hete újrakezdödtek a problémák.Mindennaposak az óvodai jelentések:szaladgál,nem hallgat,ütöget stb

Tegnap mar hívtak is,hogy menjek èrte,mert nem hallgat a tanárára.Kérdeztem öket,történt e valami vagy volt e nagyobb változas(ùj gyerek pl),de azt mondják semmi ilyesmi és Ök sem tudják mièrt kezdett el újra így viselkedni.

A kisfiamat is kérdeztem,de érdemben nem kaptam választ.Annyit mondott,hogy kiabált vele az óvónéni,de ha tovabb faggatom,azt mondja nem szeretne beszélgetni.Itthon nincs sok gond vele.Az életkorának megfelelö “nehézségek” vannak jelen.

Van jutalom táblája.5 nap/5 matrica=jutalom.Eddig müködött,de olyan,mintha màr az sem érdekelné.Tanácstalan vagyok.Valaki volt hasonló helyzetben a gyermekével?



#autizmus #ADHD #Oviban verekedés
2023. aug. 1. 03:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Az adhd-t meg az autizmust nem tudja a gyerek ki-be kapcsolgatni, abszolút nem értem, miért ezekre gyanakszol. Azért arra felkaptam a fejem, hogy "nem akar tovább beszelgetni". Hát ott akkor van valami, nem értem, miért nem igyekszel jobban, hogy kiszedd belőle.
2023. aug. 1. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%

Pszichológus kellene először. De családilag, alapoktól szétnézni köztetek.

Valamit inkább próbálsz ráfogni vagy elfojtani az ADHD/autista gyanú alatt. Mert azt könnyebb a mostani világban elfogadtatni.

Ne legyen igazam, de elég mélyen belelátok, sok anyával beszélgetek.

2023. aug. 1. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
22%
Első körben hazavinném ebéd után, nem szivatnám a többi gyereket az enyémmel.
2023. aug. 1. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
ha működik a jutalmazás, akkor egyszerűen rossz és kész. Egy autista a matricától nem lesz hirtelen nem autista.
2023. aug. 1. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem se kell egyből betegségre gondolni. Szimplán csak eleven gyerek
2023. aug. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%
Egyik sem.
2023. aug. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%
Ha ebédidőben haza tudod vinni, miért van egész nyáron, az óvodai szünet alatt is oviben szegény?
2023. aug. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
43%

Autizmus kizárva szerintem.

ADHD elképzelhető.

Kikapcsolni ugyan nem lehet, de nem is azt jelenti adhd-snak vagy autinak lenni, hogy rendszeresen őrjöng, verekszik a gyerek!

Nekem auti gyerkőcöm van. Kb havonta 1x van valami erőszakosabb megnyilvánulása ( pl.: harapás) és az is csak akkor, ha oka van rá pl.: félelemből, védekezésből.

Szóval én azt gondolom ok nélkül egyik gyerek sem agresszív. Valaminek lennie kell. Kiközösítés, csúfolódás, óvónő/dajka csúnyán szólt a gyereknek vagy valamiben korlátozta pl.: kirakták a folyosóra, mert nem megfelelően viselkedett, vagy kizárták egy jatékból/tevékenységből, stb...

Ezek sajnos mindennapos esetek, csak nyílván nem fogja beismerni az óvónő, hogy ő a hibás és ő nem képes a gyerekkel megfelelően foglalkozni.

Arról màr nem is beszélve, hogy 1 óvónő van kb 28 gyerekre. Fizikai képtelenség minden gyerkőc, minden lépését számontartani.

Most ráadásul nyár van, gondolom összevonások vannak, nem a megszokott társaságban van a gyerek, ilyenkor főleg bármi megtörténhet.

Gyermekpszichológust keressetek fel első körben, hogy kiderüljön mi nyomasztja a gyerkőcöt.

Az autizmust én kizárnám, mert az egy jóval árnyaltabb dolog ennél.

Evés, ivás, alvás, önellátás (öltözködés, tisztálkodás, szobatisztaság), társas kapcsolatok, beszéd zavarok is társulnának.

2023. aug. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%

"Ezek sajnos mindennapos esetek, csak nyílván nem fogja beismerni az óvónő, hogy ő a hibás és ő nem képes a gyerekkel megfelelően foglalkozni."


Hja, mert csak az óvónő lehet hibás, tündér mucika gyermek nyilván nem

2023. aug. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Kikapcsolni ugyan nem lehet, de nem is azt jelenti adhd-snak vagy autinak lenni, hogy rendszeresen őrjöng, verekszik a gyerek!


De nem is azt, hogy jutalmazás mellett nincs tünet.

2023. aug. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!