Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi történhetett?Élt valaki át...

Mi történhetett?Élt valaki át hasonlót?

Figyelt kérdés
Van egy 16 éves lányom aki egyenlőre még írásos diagnózis hiányában de autista. Sok helyen voltam vele már kimondták hogy biztos az de átküldtek az Autizmus alapítványhoz. Alig egy hónapja de elkezdett nagyon furán viselkedni, leépülni.Eddig is voltak dührohamai, meg összeomlásai ha pl eltértünk a napirendtől, ha mutogatott valaki vagy ha nagyon szorongott de alapjáraton egy okos és értelmes lány,aki a legtöbb autival ellentétben rengeteget beszél. Viszont egy hónapja alig beszél velem, inkább csak magában, a régi gyerekkori játékait vette elő, fa építőkockát,vonatot,gumi játékokat. Sokáig csak bambul egy pontra, előre hátra hintázik ülés és állás közben is, furcsán mozgatja a kezeit. Lehet vele beszélni,ha kérdezem válaszol de nagyon megváltozott. Nem tud semmit önállóan csinálni,egy teát nem tud megfőzni,egész nap a plüsseit helyezgeti, alig eszik meg valamit. Régen nem volt ilyen nem tudom mi történhetett. Valaki tudja mi lehet vele vagy hogy hogyan segíthetnék neki ?

2023. jún. 26. 19:48
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Elnézést az lemaradt hogy azért küldtek az Autizmus alapítványhoz hogy megkapja az AOSZ kártyát és iskolában felmutatható papírt kapjon, és hivatalos diagnózist illetve terápiát is
2023. jún. 26. 19:49
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Ehhez jó lenne tudni, hogy az előző 16 évben mi volt...
2023. jún. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Derjaderja ***** válasza:
100%
Vidd el mielőbb neurológushoz.
2023. jún. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a tinikori hormonvaltozasok miatt sulyosbodhat az allapota is.
2023. jún. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A hormonváltozás és ez az év végi hajrá minden gyereket megviselt. Szinten auti fiam (13 éves) az utolsó 2 hétben sorra írta az 1-es dogákat. Nem azért, mert nem tanult, hanem mert besokallt. Képes volt 45 percig igazgatni a papírja meggyűrődött sarkát. A tanára adott neki másik papírt, de az nem volt jó, mert az eredetire már ráírta a nevét... Utoljára talán elsőben akadt fenn ilyeneken, de idén már szóba került a tovabbtanulás és ez a kamaszkorral együtt valami nagyon durva valtozásokat hozott.

Most a legfontosabb, hogy le tudjon nyugodni és kicsit újra tudja indítani a rendszerét. Nyilván a pszichiáterének szóljatok a változasról, figyeld nagyon, de ne csinálj belőle ügyet (tudom, ezt rohadt könnyű mondani), mert megérzi a feszültséged és csak tovább hergeli magát.

2023. jún. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!

A megelőző 16 évben, azon kívül hogy folyamatosan beszélt olyan témákról amik másokat nem érdekelnek, ha egy téma érdekelte elment a végsőkig hogy mindent megtudjon róla semmi nem volt vele. Gyerekkorában kimaradt a mászás( ezt az időszakot nem tudom mert 2 évesen került hozzánk) egyből felállt és a saját nyelvén beszélt 4 éves koráig. Anya helyett én Ká voltam :)))


Próbálom éreztetni vele hogy most megváltozott, de nagyon fura hogy eddig órákig beszélt a Titanic elsüllyedésének körülményeiről most meg autókat tologat a szőnyegen amire én rá sem léphetek.


Köszönöm a segítséget, felkeresem a neurológust akinél voltam és jelzem neki.

2023. jún. 27. 12:55
 7/12 A kérdező kommentje:

ELnézést most olvastam át mit írtam.

*Próbálom nem éreztetni vele ...

2023. jún. 27. 16:42
 8/12 anonim ***** válasza:
93%

5-ös vagyok.

Titanic! Ááááá! Ne is mond! Egyszer hajnal 2-kor felkeltett, hogy elmondja, a Titanic 4 kéményéből csak 3 működött, a 4. csak a szimmetria miatt volt... Nálunk a Titanic korszak van váltva az űrrel kapcsolatos témákkal. A szóviccei és poénjai egyenesen gyilkosak, főleg, mivel nem érzi a határt, hogy hol elég és néha szívem szerint már a falat kaparnám. 😂 Ő is saját nyelven beszélt először, kész szótárt rakott össze a család. Én sokáig Nana voltam.

Pszichológushoz jár esetleg? A fiunk az iskolaihoz jár heti 1* a tanévben. Nagyon sok mindent ki tud magából beszélni, sok dolgot neki valamiért hamarabb elmond mint nekünk. A neurológus nem hiszem, hogy túl sokat tudna vele kezdeni, de ártani nem árthat.

2023. jún. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%
Én is autista vagyok és tudom mi baja. Sokan hasonló helyzetben vagyunk. Felesleges kifejtenem, mert úgysem tud rajta orvos segíteni. A felnőtt, kamasz autisták nem érdeklik az ellátó rendszert. Csak a begyógyszerezést ismerik, de az sem ér semmit.
2023. jún. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Le lettem pontozva, amiért leírtam az igazat. Gratulálok.
2023. jún. 28. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!