ADHD vagy autizmus?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Kisfiam októberben lesz 4 éves.ADHD-ra vagy autizmusra gyanakszom.Kivizsgálása folyamatban.

Sajnos az óvodában egyre több gond van vele.3 hònapja már napi rendszerességgel kaptam visszajelzést,hogy szaladgál a teremben,nem hallgat,ütögeti,rugdossa a társait,aludni sem szeretne és alvásidöben is zavarja a többieket.Akkor 2 hétig hazahordtam ebédidöben.Majd beszélgettünk vele és azt mondta ö is,hogy szeretne tovább maradni.Újra egész napot járt.Pár hétig semmi probléma nem volt vele.Nem volt rá semmi panasz,majdnem mindennap aludt a többiekkel,ha mégsem akkor szépen,csendben eljátszott,könyvet nézegetett stb.

Viszont egy hete újrakezdödtek a problémák.Mindennaposak az óvodai jelentések:szaladgál,nem hallgat,ütöget stb

Tegnap mar hívtak is,hogy menjek èrte,mert nem hallgat a tanárára.Kérdeztem öket,történt e valami vagy volt e nagyobb változas(ùj gyerek pl),de azt mondják semmi ilyesmi és Ök sem tudják mièrt kezdett el újra így viselkedni.

A kisfiamat is kérdeztem,de érdemben nem kaptam választ.Annyit mondott,hogy kiabált vele az óvónéni,de ha tovabb faggatom,azt mondja nem szeretne beszélgetni.Itthon nincs sok gond vele.Az életkorának megfelelö “nehézségek” vannak jelen.

Van jutalom táblája.5 nap/5 matrica=jutalom.Eddig müködött,de olyan,mintha màr az sem érdekelné.Tanácstalan vagyok.Valaki volt hasonló helyzetben a gyermekével?



#autizmus #ADHD #Oviban verekedés
2023. aug. 1. 03:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon hasonló az 5 éves kisfiam. Annyi a különbség, hogy a kisfiam "csak" zizeg. Ültében is mozog, bohóckodik, megállás nélkül beszél, zavarja a többieket. És ugyanúgy, mint nálatok: hetes-hónapos hullámvölgyei vannak.

Éppen a múlt héten voltunk neurológusnál: idegrendszeri éretlenség, figyelemzavar és ADHD gyanú. Javaslat: TSMT, omega3 csepp és fél év múlva kontroll, pszichiáteri vizsgálat szükséges lehet.

2023. aug. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
89%

Kikapcsolni ugyan nem lehet, de azért vannak az adhd-ban és az autizmusban is hullámhegyek, és hullámvölgyek. Időjárástól is függ, hogy aludt az éjszaka, mit evett, a többiek hogy viselkednek körülötte. Nekem adhd-s a fiam, bár szerintem enyhe autizmus is ott van, de végül nem kapott kódot. Nyári szünet után ha visszamegy a közösségbe, kb. egy hónapig semmi gond nem szokott vele lenni.

Egyébként ha otthon nincs vele gond, szerintem nem kell ilyesmire gyanakodni. Simán lehet életkori sajátosság, vagy hogy az óvodában nem kezelik megfelelően.

Nekem semmi bajom az óvónőkkel, meg a pedagógusokkal úgy általában, de az óvodákban igen idióta szabályok vannak. A főiskolán is azt tanítják fegyelmezés terén, hogy sarokba állítjuk, kiküldjük a teremből, megszégyenítjük. Nem tanulják a pozitív fegyelmezést. Én többször elmeséltem a az óvónőknek, hogy hogy kéne kezelni a gyerekemet, hogy mit mondott a pszichológus. Erre az volt a válasz, hogy itt ez a házirend, ha nem tetszik, vigyem máshová, meg neki ebből van diplomája.

Az altatás is gond, a legtöbb gyerek nagycsoportban már nagyon utálja az óvodát emiatt. A gyermekpszichológusok is megmondták, hogy 4 éves kor felett a legtöbb gyereknek már semmi szüksége a nappali alvásra. Az oviban meg nem akarják ezt tudomásul venni. A fiam már rá sem fért a kiságyra, de lefektették, és 2 órán keresztül elvárták, hogy felhúzott lábakkal feküdjön mozdulatlanul. Volt, hogy felkelt, és elkezdte rugdosni az ágyat, amire mindenki felébredt. Persze én voltam a hibás, mert nem tudok gyereket nevelni. Mondtam, hogy viszünk összecsukható kempingágyat, amire ráfér a gyerek, azt nem lehet.

Én heti 3 napot home office-ban dolgozom, amikor lehetett, elvittem a gyereket. Ha megteheted, te is vidd el inkább ebéd után.

2023. aug. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Pszichológushoz és pszichiáterhez vinném első körben és megpróbálkoznék egy másik óvodával. Milyen gondok vannak otthon vele? Az jó, hogy elkezdted a kivizsgálást, de ahogy leírták már korábban nem biztos, hogy ez van a háttérben, lehet a környezet váltja ki belőle. Erre viszont rá kellene mielőtt jönni, ezért lenne jó egy pszichológus, mert az például gyanús, hogy nem beszél a témáról, mert a kisgyerekeknél ezt kiválthatja valamilyen trauma. Sportol valamit? Mert egyébként pl egy csapatsport a viselkedésén pozitívan változtathat, vagy szimplán a felesleges energiáit is levezetheti (pl: úszás, foci, karate, tánc). Biztos van amit szeret, és ezek a képességeit is fejlesztik, illetve kiderülne, hogy más közösségekben is hasonlóan viselkedik e, mert ha azokkal a gyerekekkel és tanárral jól kijön, nincsenek problémák, akkor még inkább gyanús a környezet.
2023. aug. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
31%
Szerinted erre tudnak az itteni dilettànsok érdemben válaszolni ? Főleg látatlanban. Majd a szakemberek eldöntik
2023. aug. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 hosszúhajú ***** válasza:
2023. aug. 4. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!