Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Öcsém nagyon durván, telefon,...

Öcsém nagyon durván, telefon, számítógép, internet függő. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

10 éves fiúról van szó. Elég sokat vagyok vele így elég jól ismerem. A szülei nagyon engedékenyek, már telefonja is van fél éve. Állandóan a shortsokat nézi, nálunk ez meg van tiltva, de sajnos az elmúlt évekbe én is nagyon engedékeny voltam amikor nálunk volt sokat engedtem youtube-ozni, stb.

Ma én voltam vele átmentem hozzájuk, felkelés után egyből fekszik vissza shortsokat nézni, hívom reggelizni nem akar jönni... Úgy kell könyörögni neki mindenért hogy most jöjjön enni, most szüneteltesse a képernyőzést... Nagy nehezen most kiment biciklizni 20-25 percre, aztán jön vissza bágyadtan kóvályog be internetezni. Mondom neki hogy jöjjön ki mert egésznap egy órát nem mozog csak netezik. Nem jön. Kikapcsoltam a netet. Jó akkor haza megy, ott van net.. Szomorú hová tart ez a világ, már nem tudnak 1 órát sem internetezés nélkül eltölteni ezek a mai gyerekek...

Mit lehet tenni hogy változzon a helyzet?



2023. aug. 18. 18:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
8%
Pszichológus/pszichiáter mielőbb. Ez nagyon veszélyes.
2023. aug. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hogy értve veszélyes?
2023. aug. 18. 18:42
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

Nem ezek a mai gyerekek, hanem ezek a mai szülők!!!

Nem a gyerek neveli magát hanem a szülő és ő mutat neki példaképet is.

Nem tudsz mit tenni te egyedül. Esetleg azt hogy amikor nálad van akkor közös programot csinálsz, nem egyedül küldöd ki. Azért nem egyedül mert mint látod nem tudja mit kezdjen magával.

2023. aug. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
Mit csináljanak? A mi időnkben mèg ki lehetett menni nyàron. Ebben a hősègben màr nem. Ha benti program lenne a baràtaival, az talàn èrdekelnè.
2023. aug. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Hát igen a szülők nem éppen állnak a helyzet magaslatán.
2023. aug. 18. 19:59
 6/15 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk is volt a családban net/gépfüggő, de pár év alatt leszokott róla, mert családi segítséggel talált magának hobbit. Most már válogatott sportoló. De: ha pl ennyire szereti a netet/gépeket, akkor lehetne ez is a hobbija, meg kell tanítani programozni, stb., stb. Tiltani ebben a fázisban nem ér semmit - ki kell mozdítani számára érdekes dolgokkal.
2023. aug. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A közös program jó ötlet. Csak azt vettem észre hogy házon belül szinte nem lehet mert előbb utóbb a gépnél köt ki.
2023. aug. 18. 20:06
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, kis lépésenként kell haladni. Ne várd, hogy akkor most egyik pillanatról a másikra leteszi. Vagy lehet valamit felvetni, hogy mittudomén, látott-e tiktokon valami jópofa receptet amit elkészítenétek együtt. Vagy kérdezd meg h a videóban mit látott, mi tetszik neki - kezdeményezz beszélgetést. :) Pl h akár látta Joe Rogant beszélgetni az alienekről - akkor el lehet menni ufóklubba vagy planetáriumba, vagy csillagvizsgálóba. (Most csak mondtam egy példát.) :D
2023. aug. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Te ki vagy? Hogy látod a helyzetet?

Ilyen korú gyereknél működhet e jutalmazás: Midnen óra képernyőmentesség után kap valami apróságot (Csokit, cukorkát), vagy legyen gyűjthető, és a végén kap valami programot (csúzdapark, stb. ami érdekli).


Egy-két hónap után segít.


Ja, és legyen sok program.

2023. aug. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Olyan magas az inger küszöbük ilyenkor már, hogy azt megugrani csokival, cukorral, gyűjthető bizbasszal lehetetlen.
2023. aug. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!