Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nevelnétek a gyereketeket úgy...

Nevelnétek a gyereketeket úgy fel, hogy semmi TV, Rádió, internet, számítógép, csak beszélgetés, kifestő, később olvasás, társasjáték?

Figyelt kérdés

Múltkor hallottam egy ilyen családról. Otthon a villanyt csak világításra használják, nincs TV-jük, rádiójuk, számítógépük, a szülőknek van okostelója, laptopja, de csak ügyintézésre.


Otthon a gyerekekkel játszanak, beszélgetnek, színeznek, gyurmáznak, társasoznak, a nagyobb gyereket 5 évesen megtanították olvasni, és kezdik tanítani furulyán játszani.



Ti mit gondoltok az ilyen fajta nevelésről? Nevelnétek így a gyereket?



2020. nov. 24. 21:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%

Nem


nem rádiózunk klasszikusan.. spotify van, nincs tévé előfizetésünk.. készülék van

okostelefonunk van

Meg munkalaptop csak


De nem


A mai világban kell találkozzanak az eszközökkel a gyerekeknek.


Ami nem jelent meséztetést tévéztetést

Stb


Megvan a helye, ideje mindennek.


Amúgy rajzol

Gyurmázik

Fest

Főzésben “segít”


De reggel 10-15 percet babrálhatja , mesét is kapcsol


Este amikor a tesóját fektetem is kap 10-15 percet

2,5 éves lesz


9 hónapos pedig nyilván nem néz semmi ilyesmit..

2020. nov. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
32%
Azért nem ennyire szigorúan, néha megnézhet egy mesét a tévén, meg ha elég nagy lesz, játszhatunk a gépen. De netre nem engedem egy bizonyos korig, okostelefonja biztos nem lesz, majd csak akkor, ha vállal diákmunkát és vesz magának és fizeti a számlát is.
2020. nov. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
89%
Nem, nem zárja ki a kettő egymást, viszont, ha nem használják ezeket az eszközöket, nagy hátrányban lesznek később. Nem kell 5 éves kezébe nyomni semmit, de későbbiekben nem kell tíltani. Én soha nem tíltottam nekik semmit, mégse rabjaik ezeknek, meg kell találni a középutat. Viszont, ha a családnak így jó, akkor abban sincs kivetnivaló.
2020. nov. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk annyi van, hogy néz tableten meséket a youtube-ról, napi 2-szer kb. 30 percet, mellette fest, gyurmázik, minden, amit felsoroltál, tv-t nem nézünk csak késő este, rádió csak a kocsiban szól. Nekem kell az a kis idő, amíg békén hagy és csinálhatom a dolgomat, de enélkül is kivitelezhető szerintem, csak akkor még kevesebb házimunka férne bele. 3 és fél éves.
2020. nov. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
77%

Nem.. Én Cartoon Networkon nőttem fel, de 5 évesen már magamtól írtam olvastam. És 12 éven át kitünő tanuló voltam, színjeles érettségim van.

Nem hiszem, hogy van összefüggés, nem lesz egy gyerek sokkal okosabb attól ha nem néz tv-t. SZERINTEM.

2020. nov. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
89%

4.5 éves a lányom. 3 éves koráig egyáltalán nem nézhetett TV-t, mobiltelefonon is csak vizsgálatok alatt nézhetett mesét.

Idegrendszeri éretlensége van, autizmus gyanús, nem engedte a fejlődésneurológus a képernyőt egyáltalán.


Mostanában nézhet már néha, ha akar.

De nem jellemző. Mostanság fél attól, ahogy a reklámok végén bemondják a honlapcímeket. Úgyhogy most megint hetek óta nincs tv. (hurrá, autizmus..)


Mi a férjemmel egyáltalán nem tévézünk. Sosem.


Viszont van rengeteg játék itthon. Kirakó, kb 50 könyv (könyvmániás a kiscsaj), építők,babaház.. Szóval játszunk állandóan. Meg beszélgetünk. Sok hangszerünk van, sokat zenélünk, Alma zenekart hallgatunk, táncolunk. :)


De ha kell, tudja kezelni a telefont is. Arany középút.

2020. nov. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
92%
En az életre nevelem a gyerekemet. Tetszik nem tetszik technika alapon fognak ok már dolgozni. Vagy ki tudja. De folyamatosan fejlődniuk kell majd az új vívmányokhoz.
2020. nov. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
95%
Bizarrnak tűnik ez a nevelési módszer, úgy gondolom nem csak a túlzott engedékenység káros hanem az is amikor átesünk a ló másik oldalára is. Az arany középútat kellene megtalalni, egy gyerek megfelelő testi, lelki fejlődéséhez.
2020. nov. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
86%

1. Vagyok



Egyébként az ilyen gyerekke mit csinálnak az esetleges online oktatáskor?


Csak egy felvetés

2020. nov. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
46%

Kizárt. Iszonyat káros. A gyereknek a mai világban kell boldogulni. A suliba senki nem fog szóba állni egy ilyen gyerekkel, mert nem ismeri a mai játékokat.

Fiam 4 évesen már kapott okostelefont, 6 évesen egy profibbat. 8 évesen Switchet, rengeteg játéka van rá és a telon is sok van.

Most 9,5 éves, a szabadideje nagy részében zenél vagy olvas. A telót nagy részt zenehallgatásra használja, illeteve kb 20-30 percet 3-4 napont online játszik a barátaival.

Pedig soha nem volt megszabva, hogy mennyit lehet.

2020. nov. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!