Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináljak, hogy viselkedje...

Mit csináljak, hogy viselkedjen a gyerek az iskolában?

Figyelt kérdés
1 hete jár iskolába, de mindennap panaszkodik a tanár, már gyomorideggel megyek érte iskolába. Ütöget másokat, nem figyel órán stb. Oviban sose verekedett, de mindig elevenebb gyerek volt. Beszéltem már vele szépen, csúnyán, nem használ.

#Iskola, iskolás, gyerek, viselkedés,
2023. szept. 11. 14:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Elárulta miért verekszik? Ő kezdi vagy provokálják?


Sosem merült fel az adhd gyanú?

2023. szept. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha tartósan így marad, akkor a pedagógiai szakszolgálaton ki kell vizsgáltatni. ADHD gyanús szerintem is.
2023. szept. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Általában ha beszólnak neki. Mondjuk én ezt, hogy még órán nem figyel végig nem látom olyan nagy problémának, hiszen 1 hete még az óvodában volt. Azt már oviban is mondták, hogy jó eleven, de nem mondták, hogy menjünk kivizsgálásra, pedig rá is kérdeztem egyszer, de azt mondták még kicsi.
2023. szept. 11. 14:46
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Itt viszont lehet nem fogod "megúszni" és el fog küldeni az iskola pedagógiai szakszolgálathoz, onnan tovább küldenek ha kell.
2023. szept. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
35%
Reménykedj, hogy valamelyik gyerek reakciója egyszer csak az lesz az ütögetésre, hogy jól betakarja. Egy idő után elszakad a cérna.
2023. szept. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Andi80018 ***** válasza:
38%

Szerintem vidd el magán úton pszichológushoz, nem lenne jó, ha nevtanba kellene menni.

Az én fiam is rettenet problémás volt alsóban, elsőben állandóan kapta a sírós fejeket, bár ő nála nem volt ütögetés, csak óra zavarás.Szerencsére nem küldték sehova, de én órák után hazahoztam, kivettük napköziből. Illetve, jár elsőtől karatéra, ami szerintem szintén segített.

Szóval, én tuti megpróbálnám megelőzni a nevtanba küldést.

Egyébként egy év a beszokás, fiúknál pláne, ha nem az a szobanövény típus...

2023. szept. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én nem tudom hazavinni, mert dolgozok fél 4ig
2023. szept. 12. 13:52
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom a 6-ost miért pontoztátok le, igaza van.

A tanárok nem azért szokták elküldeni kivizsgálásra a gyereket, mert annyira jó fejek, meg mert majd a gyerek kap segítséget. Azért szokták, mert abban reménykednek, hogy kimondják, hogy a gyerek nem való közösségbe. De azt kevés tanár tudja, hogy ezt nem fogják kimondani.

Nálunk is volt 2 srác az osztályban, aki tuti adhd-s volt, vagy talán autista is. Azt mondta az ofő, nem küldi el kivizsgálásra, minek. Ő pontosan látja a problémát, aszerint próbál eljárni. De ha lesz egy kódja a gyereknek, azzal sok ajtó bezáródik előtte. Elvileg azért csinálják, hogy segítsenek, én nem is kétlem a Szakszolgálatnál dolgozók jószándékát, de hát ebben az országban hogy működik a közoktatás? Nem, nem fog segítséget kapni, viszont ha kódja lesz, nehéz lesz iskolát váltani.

Szóval tényleg nem jó, ha a Nevtanba kell menni.

2023. szept. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Andi80018 ***** válasza:

Igen, egyet értek a 8-assal.Én itt semmi olyan problémát nem látok, amiből messzemenő következtetéseket lehet levonni. Pláne, ha oviban semmi nevtan nem jött szóba.

Majd beleszokik. A gyomorideget megértem, ugyanez volt nálunk is első-másodikban. Sőt, a gyerek úgy zárta a negyediket, hogy minden ötös volt, de a magatartás hármas. A négy év alatt csak akkor volt négyes a magatartása, amikor online oktatás volt. :-D Érdekes módon, ötödikben végig négyes magatartása volt, tény, hogy egy jó fej pali az ofőjük.

Én is, mindig mentem ugye fél kettőre, akkor még az osztályteremhez oda lehetett menni, bekopogni. Na, akkor mindig jött a panaszáradat, hatvan db sírós fej. :-)

Mi direkt eljártunk a helyi pszichológushoz, szakrendelésre, hogy ne csesztessenek a nevtannal, járt iskolapszichológushoz is, ott se derült ki semmi.

Szóval ne ijedj meg, már minden gyereket inkább problémásnak ítélnek meg, csak hogy be tudják skatulyázni.

2023. szept. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem eleven,hanem rossz.Mimir az én gyerekemet ütögette egy idiota gyerek,bementem és helyre tettem.
2023. szept. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!