Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan viselkedjen a 10 éves...

Hogyan viselkedjen a 10 éves fiam a fiúkkal szemben, akik mindig piszkállják a suliban?

Figyelt kérdés
Nagyon,helyes,jó tanuló,de csendes és szerény a fiam.Az osztály nagy része és a tanárok is szeretik,de van 3 fiú az osztályban,aki állandóan sértegeti,piszkálja és meg is verik néha.Nagyon a szivemen hordom a dolgot,de nemtudom mit kellene tennie?Elkerülni nem tudja öket,mert mindig utánna mennek.Vegye fel velük a harcot?Volt már valaki ilyen helyzetben? Mit tanácsoljak neki? Kérlek benneteket segítsetek! Köszönöm.

#verekedés #félelem #szorongás #gyerek konkurencia
2012. szept. 5. 08:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Te miért nem mész be,és szólsz rá a fiúkra? Nem a szívedre kell venni a dolgot,hanem bemenni,ha másként nem megy,a tanároknak szólni,és a 3 fiú szüleinek. Nem a gyereknek kell harcolnia,hanem neked.Az alatt az idő alatt,amíg ezt a kérdést megírtad,beszélhettél volna pl.egy tanárral is,hogy segítsen. Minél tovább húzod,a gyerekednek annál nehezebb lesz. Azt nem értem,a tanárok ilyenkor hol vannak... vagy hogy Te eddig miért nem vetted a kezedbe a dolgot... mert ez a dolgod lenne,nem a gyereknek kell harcolnia... az anyja vagy, akkor harcolj helyette Te.
2012. szept. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Osztálytársakról van szó?

Én nyugodtan szépen de a gyerekekkel beszélnék el. A szülőknek hiába szólsz. Ha kötekedősek a gyerekeik az nem véletlen. Talán nem is szólnának neki vagy éppen ellenkezőleg jól megruháznák őket és még nagyobb lenne a feszültség.

Én konkrétan elhívtam hozzánk a problémás gyerekeket suli után játszani. És úgy összebarátkoztak a fiaimmal hogy azóta még ők a védelmezői.

2012. szept. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon szép dolog,amit leírtál második,és valahol egyet is kell értenem,de én biztosan nem hívnám el magunkhoz azokat a gyerekeket,akik bántották az enyémet.Ezzel együtt teljesen egyetértek azzal,amit írtál,hogy a gyerekekkel kell beszélni,de elsősorban inkább a tanárokkal szerintem,az ő felelősségük is,hogy ilyesmi ne történjen egy iskolában.
2012. szept. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
igen csak ha olyanok a tanárok mint pl. nálunk hogy sz@rik bele mindenbe úgy elég nehéz vele megbeszélni.
2012. szept. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Elég szomorú, ha a tanárokat az ilyen eset nem hatja meg. Azt gondolom nekik valamilyen szinten nevelni is kell a gyerekeket, nem csak okítani. Borzasztóan sajnálom a kisfiadat. Én szólnék az osztályfőnökének, hogy együtt üljetek le, szülők-gyerekek és beszéljétek meg a dolgot. Persze ez nyilván csak "álom" részemről. Az, hogy vegye fel velük a harcot (erőszak erőszakot szüljön), szerintem nem egy jó ötlet, bár arra megtaníthatnád a kisfiadat, hogy védje meg magát, nem tettekkel, hanem szavakkal (kicsit legyen nagyobb a szája !!). Sok kérdést megválaszoltam már ezen az oldalon, de ez most tényleg nehéz!!! Ha valami okos eszembe jut, írok még, mert tényleg szomorú vagyok e helyzet miatt.
2012. szept. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindannyiatoknak.Sokat segítettetek.
2012. szept. 6. 07:08
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen eset.Oriási szerencse hogy nagyon jo az osztályfonoke a fiamnak és az tisztes rendet rakott és azota nincs gond.én is bementem beszéltem a gyerekekkel de nem segített két napot sem.nekunk a tanárok segítettek és tényleg minden jol van.
2012. szept. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Hm... Most elgondolkodtam a saját gyerekkoromon...

Engem 11 éves koromban zaklattak a nagyobbak, lökdöstek, cikiztek, taszigáltak, szétdobálták a cuccaimat, leköptek, kigúnyoltak rajtam mindent... (áldozattípus fejem lehetett) Pedig én lány voltam és ezt főleg lányok tették, de volt, hogy fiúk.


Én is szóltam persze mindenkinek, semmit nem értem el vele... Végül egy nap borzasztóan megelégeltem, és elkezdtem a tornazsákommal verni azokat, akik bántottak (a benne lévő cipő miatt elég keményet ütött). Egyszer a torkának is nekiugrottam egy lánynak. Az ő módszerükkel, tanár háta mögött. (a tanárokat amúgy sem érdekelte, hiába mondtam nekik bármit is, mondván 11 évesen én csak túlfantáziálom és jajj biztos nem úgy gondolták...)

Egy pár héten belül elterjedt, hogy micsoda agresszív állat vagyok, és nem jöttek a közelembe. Igazából nem érdekelt, még az "agresszív vagyok" jelző is jobb volt, minthogy minden áldott nap úgy menjek be, hogy nem akarok, mert bántani, meg szemétkedni fognak velem...


És én is 5-ös tanuló voltam mindig is, a tanárok szerettek, szorgalmas diák voltam, nem volt rám sose panasz órákon, figyeltem, egész egyszerűen valakik jópofának tartották, hogy emiatt zaklassanak.

Azóta soha senkitől nem tűröm, hogy b.sztasson, vagy szórakozzon velem, nem mondom, hogy most javasold a tíz éves fiadnak, hogy csapj oda nekik, de sose értettem ezeket a békés megoldásokat, mert sok velem korú ismerősöm van, akit bántottak, megvertek, lealáztak kisebb korában a nagyobbak, és amíg ő maga, vagy esetleg idősebb tesó vissza nem vágott nekik, ha mást nem egy cifra káromkodással teletűzdelt fenyegetéssel, addig nem szálltak le róluk.

Ha leszidta őket a tanár adták az ártatlant, aztán ment a bosszú a beköpésért... Sokan amúgy sem szólnak ezekről, mert félnek a bosszútól.

Én később az ilyen kis gyengébbeket is a védelmem alá vettem, ha láttam, hogy valakit bántanak, akkor odamentem és megvédtem, öcsémet pl 12 évesen egyszer egy nála három fejjel nagyobb benga srác akarta megagyalni, fogalmam sincs miért, és én hajítottam le a lépcsőről. Nem volt magas, nem lett baja, de ezek a gyökerek nem értenek a szép szóból, aki képes nála sokkal kisebbeket bántani... Mint ahogy az eset után elment, és keresett más áldozatot, ahol a szülők az igazgatóhoz fordultak. Lett egy enyjebenyje, egy intő, a srác meg nyugodt szívvel folytathatta a tanulmányait tovább ugyanott. A kissrác 8 napon túl gyógyuló sérülést szerzett és ő ment el az iskolából, mert félt. Ez hol fair?

És én egy jobb gimibe jártam, még csak nem is ilyen cigányokkal teli szakközépbe, vagy valami, ott nem akarom elképzelni mi mehet... A gyerekek egész egyszerűen kegyetlenek tudnak lenni, főleg akit otthon nem szeretnek.


Tudom, azt gondoljátok, hogy agresszív vagyok pedig nem, csak én eluntam, hogy szép szóval próbáljak meg beszélni azokkal, akik ilyen módon próbálnak bennem kárt tenni, és meg sem hallják amit mondok.

Biztos, hogyha lesz gyerekem, én magam tanítom meg önvédelemre, és ha emiatt intőt kap, hogy megvédte magát az öklével, hát szó nélkül aláírom...

És mondom még egyszer, én egy vékonyka lány voltam, még csak nem is fiú, és ez sem érdekelt senkit...


21L

2012. szept. 7. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy ilyen szép levelet írtáll.Megható és tanulságos.Köszönöm.
2012. szept. 7. 11:01
 10/14 anonim válasza:
Tegyél valamit gyorsan ellene, mert báttyámmal ugyan ez volt, és mire megpróbáltak szüleim közbelépni, a cikizôk nagyok voltak, és "húú de menô fiúk"! Már csak kiröhögték anyumat, amikor szólt nekik :( Eléggé elfajult, szóval át kellett iratni a másik osztályba...A legrosszabb, hogy engem is piszkáltak, mert ô volt a báttyám o.O Mondjuk én visszaszóltam-nem mintha báttyám nem-de hát én mégiscsak lány vagyok, és csak pofáztak nekem. Egyszer beszólt az egyik srác, én ezt elmeséltem apunak, mikor kanyarodott ki a kocsival, és a srác pechjére a buszmegállóban állt, és apu begôzölt, így visszafordult, kiszállt, ordított vele egyet, aztán pofáncsapta :'D (tudni kell, apum egy két szekrényes emberke :P) A srác azóta ritka csendes volt velem xd
2012. szept. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!