Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szökdöső kiskamasszal mit...

Szökdöső kiskamasszal mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egyedül nevelem a 12 éves lányomat. Egy ideje rossz társaságba keveredett, olyan gyerekekkel kezdett el bandázni, akik nem tanulnak, csavarognak, 12 évesen a szex a fő témájuk. Nagyon megijedtem, időt, energiát nem spórolva eladtam a fővárosi lakásunkat és kiköltöztünk az agglomerációba egy nyugis, konszolidált környékre, bő félórányira Budapesttől. Abban reménykedtem, hogy ezzel megoldom a problémát. Vannak normális barátai is, arra figyeltem, hog velük továbbra is tartsuk a kapcsolatot, hogy ne érezze magányosnak magát. Illetve sokszor mondogattam neki, milyen klasz lesz, hogy az új városban, iskolában lesznek majd új barátai is. Ő is izgatott volt, hogy lesz nagyobb lakásunk, kiskutyánk. Legnagyobb kétségbeesésemre azonban a gyerek nagyon rosszul reagált a költözés után. Közölte, hogy utál itt lakni, és azóta rendszeresen engedély nélkül felszáll a vonatra, és akármit csinálok, egyszerűen visszamegy találkozni a problémás gyerekekkel. Nem tudom visszatartani. Rendkívül el vagyok keseredve, hogy nem javult a helyzet. Természetesen megyünk pszichológushoz, pszichiáterhez, megkeressük, milyen szakember segíthetne ebben a magatartásproblémában. De addig is érdekelne, volt-e valaki ilyen helyzetben, és sikerült-e valamivel visszatartania a gyereket a csavargástól. Én eszméletlenül sokat beszélek neki ennek a viselkedésnek a veszélyeiről, hogy ebből nagy baj lesz, nem érdekli. Próbáltam jutalmat kilátásba helyezni, ha befejezi ezt a deviáns viselkedést. Negatív következménye is van a csavargásnak, például telefon megvonás, tesz rá magasról. Félretol és elmegy itthonról. Teljesen eszköztelennek érzem magam, jó lenne valamilyen megoldás, mielőtt bajba keveredik. Köszi!

#csavargás #kamasz #deviancia #kamasz magatartásprobléma #kamasz csavargás #kamasz deviancia
2023. szept. 30. 19:54
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Terápia közösen. Eszközöket kell szerezned, ha nincs. Neten azt nem fogsz kapni. Csak ha leástok szakemberrel, hogy mi miatt alakult így az életetek.
2023. szept. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Ne haragudj, de hogy lehet az, hogy egy 12 éves lány félrelök téged, elviharzik és felszáll a vonatra?

Hát csakis úgy, ha hagyod elmenni!

Zárd be az ajtót, ne legyen saját kulcsa és legfőképpen ne hagyd egyedül soha!

Ha valami történik vele, azért téged vesznek elő és mehetsz a börtönbe gondatlanság miatt!!!

Ha nem bírsz vele, mert támad, pl.: kést fog rád, akkor ki kell hívni a rendőrséget és elvitetni a gyermekpszichiátriára!!!

Lehet, drasztikusan hangzik, de ennek ez a hivatalos és helyes menete. Csakis így tudod a gyermeked testi épségét biztosítani.

Soha nem szabad hagyni, hogy 12 éves kislány léttére csak úgy félrelökjön és felszálljon a vonatra, ami Isten tudja hová viszi.

Ezt a tanácsot fogadd meg, mert még nagy baja lehet a kislánynak is és neked is!

2023. szept. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Nem adsz pénzt amivel jegyet vesz...
2023. szept. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

"Én eszméletlenül sokat beszélek neki ennek a viselkedésnek a veszélyeiről, hogy ebből nagy baj lesz, nem érdekli."


Ez egy idő után mindenkinek a könyökén jönne ki és csak elege lenne belőled. Egy kamasz annyival rosszabb, hogy direkt az ellenkezőjét fogja csinálni.

Az effajta prédikáció mindig kontraproduktív.

2023. okt. 1. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

"Félretol és elmegy itthonról."

Ne haragudj, de akkor a gyereked nem "szökdös", hanem semmibe vesz téged. Nagyon más ám a kettő. A tizenkét évest ha nem tudod otthon tartani, az tényleg nagy probléma, leginkább részedről. Családsegítőhöz mennék a helyedben.

2023. okt. 1. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%

Félretol, és elmegy? Te meg könyörögsz?

Most ez durva lesz, de engem anyám a hajamnál fogva rántott volna vissza, kaptam volna 2 pofont, aztán leüvöltött volna, hogy mi a fszt képzelek. Na, ennek egy szolidabb verzióját esetleg megpróbálhatnád. Tudod, nevelni, ha már eddig nem tetted. Eszem megáll!

2023. okt. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
36%

Most komolyan, az itteni kommentelők szerint az megoldaná a problémát, ha elvernék, vagy bezárnák a gyereket?

Nyilván egyik sem jelent megoldást, a két hatalmas pofonnal, meg hasonlókkal végleg, visszafordíthatatlanul magad ellen állítod, a bezárás meg természetesen nem fenntartható, gondolom nem fegyveres testőrök kísérik pl. iskolába, meg onnan haza...

2023. okt. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%
Azért írtam, hogy szolidabb verzió. De azért kellene ide némi határozottság, mert attól még ez egy 12 éves taknyos gyerek, aki ilyeneket megenged magának.
2023. okt. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2023. okt. 2. 11:44
 10/10 anonim ***** válasza:
Azok a barátok tényleg problémásak? Azért amiért nem tanulnak nem lehet, hogy jól el tud velük beszélgetni? Ismered őket? Nekem is volt ilyen koromban egy barátom, aki kicsit problémásabb családból származott, de nagyon jólelkű volt és jó ember vált belőle.
jan. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!