Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kihez lehet fordulni ilyesmivel?

Kihez lehet fordulni ilyesmivel?

Figyelt kérdés

Van egy 6 éves gyerekem. Sosem volt könnyű eset, mindig volt vele valami. Eleve nehezen jött össze, aztán nehéz volt a terhesség, nehéz volt a szoptatás, nehéz dackorszak, megkésett beszédfejlődes, stb.

Persze igyekeztem mindent megtenni, hogy a lehető legjobb legyen neki, csak mostanra úgy érzem gyűlölöm az egészet pedig még nagyon kicsi szóval eléggé ijesztő ez.

Egyáltalán nem vagyok önmagam már évek óta, egy cselédnek, a gyerek szolgáljának érzem magam és a gyerekkel kapcsolatos mindenféle dolog csak nyűg, szenvedés.

Rettegek a hétvégéktől, sosem tudok pihenni, egész nap idegbe vagyok.. állandóan azt kell lesnem, a gyerek miben tesz kárt, vagy miért kezd el hiszteriazni.

Szeretném ha nyugodtan telne egy nap, de állandóan megy a verekedés (van egy kisebb gyerekünk is aki nem problémás de erősen befolyásolható) megy az orditas, a veszekedés a vandalkodas.

Járunk mindenféle számukra hasznos programra.. pl fejlesztésre, tornára, előkészítőre, edzésre, játszóházba, úszni.

Nincs tévézés, nincs telefon nyomkodas, stb mert így is állandóan áll a bál nálunk, nem hiányzik hogy még porogjenek attól is.

Az időnket szinte mindig velük töltjük. (Apa is kiveszi a részét... szóval még azt sem lehet mondani, hogy csak én kapom az ívet..) Tudom ez nem okés, de ennyi különprogram mellett nem telik sajnos babyszitterre vagy ha telik is, akkor se bízok idegenekben, meg félnék, hogy sirva menekülne az is..

De nálunk nincs nagyszülő vagy senki sincs, aki vihetne őket néha valahova így velünk vannak.


Amióta vannak csak az ő érdeküket nézzük. Már sehova nem járunk el 6 éve csak dolgozni meg olyan helyekre ahová a gyerek miatt megyünk. Nyaralni is a gyerekkel megyünk. (Persze nem értékelik, hiába megyünk szuper helyekre ha nincs játszótér akkor az már uncsi..)


Én egyszerűen kikészültem. Utálom az egészet, és gyűlölöm magamat, hogy ahelyett hogy, élvezném hogy van gyerekem (mert volt időszak amikor ugye az sem volt biztos, hogy valaha lehet) erre ránézek és valamiféle elemi félelem, düh és menekülés érzés fog el. Legszívesebben haza se jönnek néha a munkahelyemrol. Tudom hogy ha hazajövök, elmegyek a gyerekekért jön az orditas hogy az egyik éhes a másik biciklizni akar, aztán valamelyik hisztizik hogy miért jöttem ilyen korán, de haza se menjünk mert ők még menni akarnak játszótérre, mert ott vannak a barátaik (akikkel persze egész nap ég,itt voltak). Ha mondjuk azt mondom, nem, menjünk haza akkor még otthon verik szét a lakást meg egymást.


A másik legújabb szokása hogy állandóan úgy beszél mint valami fogyatékos. Valamelyik ovis társától eltanulta ezt a nyünnyögő idióta affektalos beszédet és nem érti hogy én nem vagyok rá vevő.


Kivagyok, hiába kérem, hogy játszanak szépen, szarnak rá.. hiába játszok én is velük, a fejem felett is nekiáll a nagy verni a kisebbet.. a büntetés, nem számít.. 2 P múlva ugyanaz megy. Ma pl szetteptek az ágyneműt és leverték a falat amíg én befejeztem az ebedemet. (Kb 5p alatt.) De minden nap van valami.

Tegnap osszerajzoltak a fehér asztalt textilfilccel, amit azt sem tudok honnan van.

Én legszívesebben elhuznek innen a picsaba. Komolyan, el a világ másik felére és leszarnam mar ezt az egészet.


Szóval.. a kérdésem.. mit csináljak most? Nyilván az okés hogy legszívesebben mit szeretnék de nem tehetem, tudom. Itt van az életem, amit magamnak csináltam..csak a kérdés hogy most mi van?


Hja a gyerekkel vtam pszichológusnal, nem autista, van némi figyelemzavaros beutese, meg kissé szenzoros, meg éretlen az idegrendszere de sosem lett semmilyen felmérésének vagy vizsgálatának olyan eredménye ami kimondta volna hogy hivatalosan problémás, ennek ellenére azért fejlesztésre szorul csak sosem jár neki ingyen.. vigyem magán úton mindenhová. Viszem.


Magamat hova vigyem? Kivagyok.



2023. okt. 1. 14:56
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
80%

Ne pszichológushoz vidd a gyereket, hanem a helyi pedagógiai szakszolgálattól kérj egy komplex gyógypedagógiai kivizsgálást!

A pszichológusnak egyébként sem kompetenciája megàllapítani vagy kizárni az autizmust! Ezt több alkalmas, részletes vizsgálódással nézi, gyermekpszichiáterek és gyógypedagóusok hada. Nagyon bonyolult megállapítani, mert annyira széles a spektrum, hogy az alig észrevehető tünetektől a súlyos értelmi fogyatékosságig minden is ide tartozhat. Szóval ne ülj nyugodtan ez ügyben, hanem igenis vidd el a pedagógiai szakszolgálatra és majd ott megállapítják mi a probléma.

Egyébként, ahogy leírtad inkább ADHD gyanúsnak tűnik. Erre lenne ingyenes fejlesztés.

De önmagában a szenzorosság is elég nagy fejtörést tud okozni.

Tudom, hisz benne vagyunk mi is nyakig.

Amit én ajánlani tudok azon kívül, hogy járj utána és vizsgáltasd ki...

- Eskimo kids halolaj.- Nagyon jó hatással van a gyerkőc idegrendszerére. Nálunk sokkal nyugodtabb lett és jobban koncentrál.

- Stephens-Sarlós program (könyv)

Ebben szuper tornagyakorlatok vannak mindenféle problémára, életkorra lebontva.


Neked:

- pszichoterápia


Itt nem csak a szabadidőhiánnyal van a gond, hanem az elfogadással is.

Ha lesz diagnózis, akkor könnyebb lesz, mert tudod merre indulj.

Hiába hordod fejlesztésre a gyereket egy vagyonért, ha azt sem tudod mi a baja, mit kell fejleszteni.

Az agresszió levezetésére egyébként valamilyen küzdősport lenne jó.

Kitartás!!!

2023. okt. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Voltunk a pszsz-nal is. Logopédiai fejlesztést fog majd kapni. Ez az első amit nem nekem kell fizetni. Ennyi..
2023. okt. 1. 15:42
 3/26 A kérdező kommentje:

Halolajat amúgy nyomom nekik egy ideje.. kb vagy 3 éve. Most mit mondjak rá.. nem különösen vettem észre változást... najo. Talán annyit, hogy azóta nem 15 alkalommal kel éjjel hanem 1 v 2 de lehet ez a kora miatt is van.


Lehet kerek megint egy pszsz-os vizsgálatot. Előző 5 évesen volt. Azóta eltelt bő 1 év.


Azért egy év alatt sokat fejlődött, csak már valóban gondolom van az elfogadassal... tény.. Egy percig sem tagadom. Borzalmasan elegem van. Mindig vigasztalnak, hogy legalább életrevaló, meg hogy az ilyen gyerek előbb viszi valamire a mai világban mint az amelyik csak csendben vegetál a sarokban.. de én nem tudok ebben bízni már.


Jövőre kezdeni kellene az iskolát, elvileg egész jól halad azzal is, az előkészítő tanár szerint szépen le lehet kötni, de aztán meg én azt látom, hogy néha olyan, mint aki megkattan.


Gyanakodtunk már mindenre. Pl hogy a vercukra miatt van mert gdm voltam, de normális a cukra.


Voltunk mindenféle kivizsgáláson is, neurologusnal is többször is. Legelőször baba korában, mert voltak valamiféle "rohamai". Ah én már nem tudom..

2023. okt. 1. 15:52
 4/26 A kérdező kommentje:
Amúgy az adhd simán játszik még, de azt mondtak tavaly, azt nem lehet ilyen kicsiknek diagnosztizálni. Nem tudom ez igaz-e. Én elhittem. Tényleg kissé figyelmetlen. Mostanában sokszor szoktunk előkészítő feladatokat csinálni, mert az érdekli is meg hasznos is lehet így suli előtt és mondjuk ha olyan feladat van amiben valamin végig kell haladni kihagy dolgokat. Észre se veszi hogy átlépett csomó pontot. Persze ez kicsi dolognak tűnik meg nem is lehet ebből messzemenő következtetéseket levonni de sok a jaa jaa felismerése a gyereknek amikor felhívom a figyelmét rá, hogy ez vagy az kimaradt.
2023. okt. 1. 16:00
 5/26 anonim ***** válasza:
61%

Autista gyerek anyukájaként azt ajánlom,hogy kérj fejlődésneurológushoz és gyermekpszichiáterhez időpontot. Fejlődésneurológushoz már rég kellett volna vinni. Mindig az az első problémás gyerekkel, de talán még most sem késő.

De pszichiáterhez mindenképpen vidd el.

2023. okt. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm
2023. okt. 1. 16:59
 7/26 anonim ***** válasza:
37%

Gyerekek, hidd el sok helyen így vannak csak nem mondják el. Az enyém is ilyen, 5 perc alatt képes volt leszedni a gardrób ajtót pl.


Kifogja nőni ezt az időszakot, ezek mellett nem baj ha tévét néznek mert akkor az agya koncentrál a teste pihen.

Nem kell nagy időre gondolni, de az a 30-40 perc neked nagy segítség lenne

2023. okt. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
90%
Érdemben nem tudok szolgálni. De olvasni is rossz volt. Nem érzem át de mégis együtt tudok érezni. Számomra ilyen az a szülő aki igazi anyuka. Aki azt meri írni elhúznék a picsába mert elegem van. Közben pedig bármit megtenne értük. Kitartást kívánok
2023. okt. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
66%

Nem, nem ilyen másoknál 7es, ha ilyen, akkor gond van.


Bár, ha oviban nincs, akkor azért esélyes, hogy anyukával van gond. Valakinek kiabálnia kell otthon, ha problémás a gyerek. Vagy neked, vagy az apjának, kezdjetek neki, kb mintha kutyát treníroznátok. Majd 8 év múlva képes lesz szabályozni magát, akkor lehet máshogy.

2023. okt. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Az én lányom 5 éves lesz, de szinte nagyjából ugyanez a helyzet. Ő SNI-s, egyéb pszichés zavaros. Fejlesztéseket kap az oviban. Sokat javult (agresszív volt korábban), de még mindig nagyon nehéz eset. Én is nehezen bírom, de egyelőre úgy érzem,még nincs szükségem pszichológusra. De az írásodból úgy veszem ki, neked jó lenne. A gyereknek meg rendes fejlesztés, ehhez viszont a pedagógiai szakszolgálat tud segíteni. Sok sikert, kitartást!
2023. okt. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!